Coś dla amatorów LEGO w Nowym Jorku

Tagi , , , ,

Gdyby zapytać kilkuletnich dzieci o LEGO, to chyba każde z nich będzie zdawało sobie sprawę z tego, że chodzi o najpopularniejsze klocki, które w dniu dzisiejszym można nazwać prawdziwym fenomenem. Marka, która została założona w 1932 roku (dokładnie 10 sierpnia), w Billund w Danii przez Ole Kirka Christiansena, święci dzisiaj prawdziwe sukcesy. Nie ma dziecka, które nie marzyłoby o tym, aby w swoich rękach mieć przynajmniej jeden z zestawów LEGO.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Popularność LEGO na całym świecie

Co ciekawe, na samym początku działalności LEGO, nikt nie słyszał o plastikowych klockach. Można powiedzieć, że było to wielobranżowe przedsiębiorstwo produkcyjne, które w swojej ofercie miało m.in. zabawki wykonywane z drewna. Z czasem to zabawki stały się głównym profilem działania. Sama nazwa LEGO to zlepek dwóch słów, czyli „leg” i „godt”. W dosłownym tłumaczeniu chodzi o „baw się dobrze”. Trzeba przyznać, że nie ma osoby, która nie bawiłaby się dobrze tymi klockami.

Dzisiaj nawet dorośli z zapałem podchodzą do kupna tych klocków, które pomagają stworzyć najróżniejsze budowle, m.in. bohaterów filmowych, słynnych konstrukcji budowlanych znajdujących się na całym świecie, pojazdów samochodowych lub też takich, które również znane są z filmów. Ich popularność wynika z tego faktu, że samo tworzenie nie sprawia problemu. Nawet kilkuletnim dzieciom, które mając instrukcję w ręce, są w stanie poradzić sobie z takim wyzwaniem. Zresztą, nie trzeba ściśle trzymać się instrukcji obsługi, aby coś zbudować. Każda osoba może wykazać się przy tym nie lada kreatywnością i pokazać, na co tak naprawdę ją stać.

Największym zestawem, który można złożyć, jest Lego Art Mapa Świata. Zawiera on aż 11695 elementów. Takie składanie z pewnością należy rozłożyć na kilka dni. Lego Icons Wieża Eiffla to „jedyne” 10001 elementów. Sama wieża po złożeniu ma 149 cm wysokości. Na trzecim miejscu znajduje się LEGO Titanic. W jego skład wchodzą 9090 klocki. Statek ma długość 135 cm. Prawda, że takie zestawy robią imponujące wrażenie?

Sklepy LEGO w Nowym Jorku

Będąc w Nowym Jorku, można pomyśleć o tym, aby odwiedzić duże sklepy, które można znaleźć w tym mieście. Każda osoba może być pewna tego, że wizyta w tym miejscu stanie się nie lada gratką dla prawdziwego fana. Jeden sklep można znaleźć przy słynnej Piątej Alei (dokładny adres 636 Fifth Avenue w Nowym Jorku). Wchodząc do tego miejsca można poczuć się tak, jakby ktoś przekraczał bramy magicznej, klockowej krainy.  Z pewnością wszyscy zwrócą uwagę na wielkie, kolorowe drzewo, które znaleźć można w centralnej części sklepu. Drugi znaleźć można w Rockefeller Center – jednej z najsłynniejszych budowli, które można znaleźć w Nowym Jorku. Znaleźć można tu wiele ciekawych zestawów do kupienia, które nie zawsze dostępne są w Polsce.

Skoro mowa już o LEGO i tym słynnym, amerykańskim mieście, nie można zapomnieć o wizycie w…Legolandzie. Jest to prawdziwa gratka, która sprawi radość także dorosłym (nawet jeżeli podróżują bez dzieci!). Bilety do tego miejsca można kupić, wchodząc na stronę https://www.tiqets.com/pl/atrakcje-goshen-c273027/legoland-r-new-york-resort-wstep-ogolny-bilety-p989820. Chcąc odwiedzić ten nowojorski Legoland, warto zarezerwować sobie na to cały dzień, aby móc ze spokojem zapoznać się ze wszystkimi atrakcjami, które można znaleźć na terenie parku. Tutejszy Legoland otwarty jest siedem dni w tygodniu, od 10 do 17. Całe siedem godzin rozrywki, które jest w stanie przynieść wszystkim osobom odwiedzającym, ogromne emocje.

Ułóż Nowy Jork z LEGO

Nie każdy ma okazję do tego, aby pojechać osobiście do Nowego Jorku. Można jednak poczuć się tak, jakby ktoś tam faktycznie był. Jest to możliwe dzięki temu, że do dyspozycji ma się zestawy klocków z budowlami, które można znaleźć na terenie NY.

Wśród takich zestawów można wyróżnić ten o numerze 40519. Jest to zestaw z kolekcji Creator, który nazwany jest Pocztówka z Nowego Jorku. Nie jest to duży komplet. Znaleźć w nim można zaledwie 254 klocki, więc nie ma tu dużego poziomu trudności. Wśród dostępnych figurek warto zwrócić uwagę na tą, która przypomina Statuę Wolności.

Kolejny Nowy Jork to zestaw o numerze 21028. W środku można znaleźć 598 elementy. Polecany jest on dla dzieci powyżej dwunastego roku życia. Dzięki temu zestawowi będzie można stworzyć następujące budowle:  Flatiron i Chrysler, Empire State Building, One World Trade Center oraz Statua Wolności. Czyli właściwie można powiedzieć, że ma się NY w małej pigułce.

ARCHITECTURE ROCKEFELLER CENTER, czyli zestaw o numerze 21007, to kolejna propozycja, której będą w stanie podołać dzieci w wieku dziesięciu lat i więcej. W środku można znaleźć 240 elementów. Oprócz tego, że do zestawu dołączona jest instrukcja, która pokazuje jak całość należy złożyć, to dodatkowo można liczyć również na informacje o centrum, jego historii oraz o Johnie D. Rockefellerze Juniorze w języku angielskim. Wszystko uzupełnione jest pięknymi zdjęciami.

Warto poznać świat klocków LEGO. Kto raz do niego wejdzie, z pewnością nie będzie już mógł im odmówić uroku.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

The Frick Collection i The Frick Madison – dlaczego warto je zwiedzić?

Wyjątkowa atrakcja dla młodszych i starszych – Ripley’s Believe It or Not!

Następny

Dodaj komentarz