Gdzie zrobisz najładniejsze ujęcia z drona w Nowym Jorku?

Tagi , , , , , ,

Planujesz wyjazd do Nowego Jorku i chcesz podziwiać Central Park z lotu ptaka? Zanim zaczniesz latać dronem nad Nowym Jorkiem powinieneś poznać podstawowe zasady korzystania z drona w USA. Musisz znać zasady i przepisy, które Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) wprowadziła w odniesieniu do latania dronami w USA. Jakie są zasady dotyczące używania drona w Nowym Jorku?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Korzystanie z drona w USA

Jeśli planujesz latać dronem w USA dla zabawy i chcesz pokazywać filmy oraz zdjęcia jedynie swoim przyjaciołom to wystarczy, że swój sprzęt zarejestrujesz i zdasz bezpłatny test. Wszystko zajmie Ci mniej niż 1 godzinę. Musisz jedynie uiścić opłatę rejestracyjną i zdać podstawowy test wiedzy.

Jeśli natomiast planujesz zarabiać pieniądze dzięki swojemu dronowi, to będziesz musiał zdać bardziej rygorystyczny egzamin. Podejście do testu PART 107 kosztuje $175. Po jego zdaniu otrzymasz certyfikat Part 107. Certyfikat ten umożliwi Ci robienie zdjęć i nagrywanie filmów wideo z drona, aby sprzedawać je jako obrazy stockowe.

Widok z góry zdjęcie z latającego drona nad miastem, transportem, infrastrukturą energetyczną, licencja: shutterstock/By
Widok z góry zdjęcie z latającego drona nad miastem, transportem, infrastrukturą energetyczną, licencja: shutterstock/By

Rejestracja drona

Wiele modeli dronów waży więcej niż 250 gramów, dlatego też będziesz musiał go zarejestrować się, aby uzyskać numer identyfikacyjny FAA. Koszt takiej rejestracji wynosi $5.

Test TRUST

Test TRUST jest darmowym testem online, dostępnym na wielu stronach internetowych zatwierdzonych przez Federal Aviation Administration. Można go zdać dość szybko, zazwyczaj wystarcza około pół godziny. Testu nie da się nie zdać. Jeśli źle odpowiesz na jakieś pytanie, to musisz próbować dalej, aż wybierzesz właściwą odpowiedź. Po zdaniu testu TRUST otrzymasz certyfikat w formacie PDF, który należy zachować na swoim smartfonie lub wydrukować.

Podstawowe zasady korzystania z drona w USA

Oprócz rejestracji drona, będziesz musiał przestrzegać zasad obowiązujących na niebie w USA.

  • Lataj na wysokości lub poniżej 400 ft (121.9200 m);
  • Miej swojego drona w zasięgu wzroku i unikaj lotów z innymi osobami;
  • Nie lataj dronem w ograniczonej i zakazanej przestrzeni powietrznej;
  • Nie lataj dronem w pobliżu innych samolotów, szczególnie w pobliżu lotnisk;
  • Nie lataj dronem nad stadionami lub wydarzeniami sportowymi.

Nie steruj dronem pod wpływem alkoholu i innych używek.

Prawo dotyczące dronów w stanie Nowy Jork

Przestrzeganie federalnych przepisów dotyczących dronów nie wystarczy. Musisz również znać przepisy dotyczące sterowania dronem stanu Nowy Jork, jeśli planujesz tam latać.
Od stycznia 2015 roku wprowadzono OPR-PCD-018-New York Parks, Recreation and Historic Preservation, który wymaga pozwolenia jeśli chcesz fotografować lub filmować parki stanowe lub miejsca historyczne w stanie Nowy Jork.

Nowy Jork - Widok z lotu ptaka widok na śródmieście Manhattanu w Nowym Jorku przed zachodem słońca, licencja: shutterstock/By
Nowy Jork – Widok z lotu ptaka widok na śródmieście Manhattanu w Nowym Jorku przed zachodem słońca, licencja: shutterstock/By

Dronem przez Nowy Jork

Przed lataniem dronem w Nowym Jorku, upewnij się, że znasz wszystkie zasady lotu drona z poziomu federalnego, stanowego i lokalnego. Komercyjni piloci dronów muszą mieć licencję FAA Part 107. Rekreacyjni użytkownicy dronów muszą przejść test TRUST.

W całym stanie Nowy Jork nie można latać dronem na terenie parków stanowych lub miejsc historycznych bez pisemnego pozwolenia. Poza tym, w Nowym Jorku obowiązuje całkowity zakaz latania dronem. Jednak jest wiele opcji korzystania z UAV dookoła granic miasta. Przestrzeń powietrzna wokół Waszyngtonu jest również ograniczona.

Miejsca, w których można bezpiecznie latać dronem w pobliżu NYC

Niestety filmowanie dronem: Statui Wolności, Times Square, Mostu Brooklińskiego czy Manhattanu z lotu ptaka jest zakazane. Warto jednak poznać 5 miejsc, które są wystarczająco blisko granic miasta, aby sfilmować zabytki i inne atrakcje Nowego Jorku w sposób legalny.

1. Tanner Park

W Copiague znajduje się Tanner Park w pobliżu Great South Bay na Long Island. Możesz tu uchwycić kilka niesamowitych nadmorskich ujęć lub filmów wideo za pomocą swojego drona.

2. Park LaTourette Model Airfield

Staten Island’s own LaTourette Park to kolejny ciekawy obszar do latania dronem. Nie znajduje się on centrum Nowego Jorku, ale jest wystarczająco blisko. Zielone tereny są tu niezwykle malownicze, a Ty będziesz miał dużą ilość otwartego nieba do latania. Musisz jednak unikać latania nad boiskami sportowymi, których w parku jest sporo. Piłki mogą uszkodzić Twojego drona.

3. New Rochelle

Niedaleko od Nowego Jorku znajduje się malownicze miasto New Rochelle. Oferuje ono ładne nadbrzeże, jak i inne lokalizacje, które można filmować lub fotografować z nieba. W pobliżu New Rochelle znajdują się parki: Hudson Park i Davenport, z których oba posiadają ładną scenerię i mnóstwo miejsca do latania dronem z dala od tłumów.

4. Flushing Meadows-Corona Park Flying Field

Flushing Meadows-Corona Park Flying Field znajduje się w uroczym Forest Hills. W parku tym, znajdziesz mnóstwo entuzjastów lotnictwa, w tym tych, którzy kochają UAV wszelkiego rodzaju.

5. Staten Island Boat Graveyard

Jak sama nazwa wskazuje, na terenie Staten Island Boat Graveyard znajdują się opuszczone łodzie. Jeśli chciałbyś nakręcić bardzo specyficzny oraz niszowy materiał filmowy, to jest to miejsce którego nie możesz przegapić w pobliżu Nowego Jorku. 

Autor: Magdalena Łydka

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Wynajem łodzi w Nowym Jorku

New York Botanical Garden – najważniejsze informacje

Następny

Dodaj komentarz