Jakich dzielnic unikać w Nowym Jorku?

Tagi , ,

Nowy Jork jest jednym z najbardziej tętniących życiem i ekscytujących miast na świecie. Jest to generalnie bezpieczne miasto, ale jesteś będziesz nieostrożny, możesz łatwo znaleźć się w niewłaściwym miejscu w niewłaściwym czasie. W tym wpisie poznasz dzielnice, których należy unikać w Nowym Jorku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Nowy Jork bezpieczeństwo

Wskaźnik przestępczości w Nowym Jorku jest stosunkowo niski. Jeśli dochodzi do przestępstw, to zazwyczaj nie mają one miejsca w obleganych przez turystów dzielnicach Manhattanu. Na przykład, większość turystów raczej nie odwiedzi Harlemu, Bronxu lub innych dzielnic, gdzie najczęściej dochodzi do przestępstw. Ogólnie rzecz biorąc, lepiej trzymać się z dala od obszarów miasta, gdy są one puste i opuszczone, aby zagwarantować sobie bezpieczne zwiedzanie.

Wiele komercyjnych obszarów miasta, takich jak Financial District, ma tendencję do wyludniania się po godzinach pracy. Im mniej ludzi znajduje się na danym obszarze, tym mniej jest tam bezpiecznie dla odwiedzających. Szczególnie ważne jest, aby zachować czujność w metrze w Nowym Jorku i unikać, jeśli to możliwe jazdy pociągiem późno w nocy.

Jakich dzielnic Nowego Jorku lepiej unikać?

1. Hunts Point, Nowy Jorok Bronx

Wśród rankingu: Niebezpieczne dzielnice Nowy, najniebezpieczniejsze jest Hunts Point. Położony w Bronksie, Hunts Point jest jedną ze złych części Nowego Jorku ze względu na prostytucję i problemy z narkotykami, które szaleją w okolicy. Szansa na bycie ofiarą w Hunts Point wynosi około 1 na 22. Najbardziej niepokojące jest to, że w Hunts Point rośnie liczba przypadków napaści na tle seksualnym, co czyni to miejsce niebezpiecznym do odwiedzenia. Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Nowy Jork, czy planujesz przeprowadzkę, najlepiej trzymać się z dala od Hunts Point.

2. Brownsville

Brownsville to kolejna z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w NYC. Obszar ten ma długą historię bycia jedną ze złych części Nowego Jorku, z wysokim wskaźnikiem zabójstw, zgonów związanych z narkotykami i morderstw. Przy wskaźniku morderstw prawie czterokrotnie wyższym niż średnia w Nowym Jorku, jasne jest, dlaczego Brownsville jest obszarem, którego należy unikać w mieście.  Twoja szansa na bycie ofiarą przestępstwa wynosi tutaj około 1 na 36. Ta dzielnica Brooklynu nie jest idealna pod względem bezpieczeństwa w żadnej kwestii, więc trzymaj się od niej z daleka, jeśli to tylko możliwe.

3. Mott Haven

Mott Haven to jedna z najgorszych dzielnic w Nowym Jorku pod względem bezpieczeństwa. Jej wskaźnik przestępczości jest prawie 400% wyższy niż średnia krajowa.  Twoja szansa na bycie ofiarą w Mott Haven wynosi 1 na 32. Wskaźnik przestępstw z użyciem przemocy wynosi tutaj około 2,039 na 100,000 osób, podczas gdy ogólny wskaźnik przestępstw wynosi około 5,181 na 100,000 osób. Ta statystyka obejmuje wszystkie rodzaje przestępstw – gwałty, morderstwa, napady, rabunki i tak dalej. Najlepiej mieć się na baczności, jeśli poruszasz się po Mott Haven, zarówno w dzień, jak i w nocy

4. Bedford-Stuyvesant

Brooklyńska dzielnica Bedford-Stuyvesant od dawna znana jest ze swoich wskaźników przestępczości. Chociaż nie jest już tak niebezpieczna jak wtedy, gdy Biggie rapował o „Do or die, Bed-Stuy”, to w ciągu ostatnich kilku lat wskaźnik przestępczości zaczął wzrastać, zamiast spadać. Najczęstsze są rabunki i przemoc ze strony agresywnych osób. Twoja szansa na zostanie ofiarą w Bedford-Stuyvesant wynosi około 1 na 35. Wskaźnik przestępstw z użyciem przemocy wynosi około 1,065 na 100,000 osób, a średni wskaźnik przestępczości wynosi około 2,902 na 100,000 osób.

5. Midtown

Chociaż wielu nie uznałoby Midtown za szczególnie niebezpieczne, przestępczość w ostatnich latach wzrosła, częściowo z powodu ogromnego problemu bezdomności. W 2020 i 2021 roku doszło do wielu głośnych incydentów, w których bezdomni mężczyźni atakowali i dźgali przechodniów w Midtown. Chociaż przestępczość z użyciem przemocy nie jest tak wysoka jak w innych dzielnicach, to mniejsze problemy, takie jak kradzieże, są powszechne. Zgiełk turystów na Times Square i w Central Parku sprawia, że przestępcy łatwo chwytają rzeczy osobiste i uciekają.

6. East Harlem

Jednym z najbardziej niebezpiecznych obszarów na Manhattanie jest East Harlem. Ta dzielnica jest tyglem różnorodności i miejscem, w którym wielu ludzi rozwija się po przybyciu od miasta. Jednak ma również jeden z najwyższych wskaźników przestępczości w Nowym Jorku. Większość to przestępstwa przeciwko mieniu, ale wskaźnik przestępstw z użyciem przemocy jest prawie dwukrotnie wyższy od średniej krajowej.

7. Highbridge

Highbridge to kolejna niebezpieczna dzielnica położona w Bronksie. Jest to popularna okolica, z wieloma kawiarniami i lokalizacjami z kultowych filmów, które przyciągają wielu turystów Jednak jest to również jedna z najgorszych dzielnic w Nowym Jorku. Przestępstwa uliczne i narkotykowe są głównymi problemami w tej okolicy.

Podstawy bezpieczeństwa w podróży

Jeśli planujesz podróż do Nowego Jorku, ważne jest, aby być świadomym potencjalnych zagrożeń. Oto kilka wskazówek i sztuczek, które pomogą Ci zachować bezpieczeństwo na wycieczce:

  • Bądź świadomy swojego otoczenia przez cały czas. Trzymaj głowę w górze i bądź świadomy, kto i co jest wokół Ciebie.
  • Unikaj samotnych spacerów w nocy. Jeśli musisz chodzić sam, staraj się trzymać dobrze oświetlonych, ruchliwych miejsc.
  • Zaopatrz się w podstawowe środki bezpieczeństwa, takie jak: gaz pieprzowy, czy dodatkowy, tani telefon.
  • Trzymaj cenne przedmioty blisko siebie i poza zasięgiem wzroku. Dotyczy to takich rzeczy jak portfel, telefon i aparat.
  • Jeśli korzystasz z transportu publicznego, pilnuj swoich rzeczy przez cały czas. Złodzieje są znani z tego, że obierają za cel niczego nie podejrzewających turystów w metrze i autobusach.
  • Jeśli to możliwe, podróżuj z grupą ludzi. W kwestii bezpieczeństwa jest to najlepsze rozwiązanie podczas odkrywania nowego miasta.
  • Zaufaj swojemu instynktowi. Jeśli coś wydaje Ci się podejrzane lub niebezpieczne, to prawdopodobnie tak jest. 

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Co musisz wiedzieć o Rockefeller Center

World Trade Center – historia symbolu Ameryki

Następny

Dodaj komentarz