Karta New Jork CityPASS – czy warto, jak kupić?

, Tagi , , ,

Kto z nas nie marzył o wizycie w Nowym Jorku? Z pewnością tylko nielicznych nie urzeka to niesamowite, pełne niespodzianek miasto. Dla przeciętnego Polaka, Nowy Jork często pozostaje tylko marzeniem, bo uchodzi za bardzo drogą wycieczkę. Choć ceny biletów i noclegów często nie zwalają z nóg, da się znaleźć naprawdę dobre okazje.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Karta New Jork CityPASS – kup online!

Kiedy już uda się zarezerwować miejsce w samolocie oraz wynająć pokój, w którym będziemy spali, warto zastanowić się, jak jeszcze możemy sobie ułatwić wyjazd.

Karta CityPASS co to jest?

Jeśli jesteśmy nastawieni na zwiedzanie różnych miejsc, a nie tylko spacerowanie po ulicach Nowego Jorku, warto zaopatrzyć się w kartę New York CityPASS. Umożliwia ona zwiedzanie wielu miejsc w tym mieście. Karta obejmuje wejściówki do:

  • Empire State of Building – jednego z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców w Nowym Jorku, którego wysokość to 443,2 m;
  • Amerykańskiego Muzeum Historii Naturalnej – jednego z najbardziej znanych muzeów na świecie, specjalizującego się w tej branży. To miejsce, w którym odbywała się akcja filmu “Noc w muzeum”;
  • Punktu widokowego Top of the Rock LUB Muzeum Guggenheima – muzeum sztuki współczesnej;
  • Promu, udającego się pod Statuę Wolności oraz do Ellis Island LUB rejsu, podczas którego zobaczyć można największe atrakcje Nowego Jorku;
  • 9/11 Memorial Museum – muzeum upamiętniającego ataki z 11 września 2001 r., oraz zamachy bombowe World Trade Center w roku 1993, LUB Intrepid Sea-Air-Space Museum.

Zalety i wady karty CityPASS

Wyrobienie takiej karty ma wiele zalet. Poza zaoszczędzeniem pieniędzy i czasu, który często tracimy na zakup biletów, karta gwarantuje nam dowolność w kolejności zwiedzania.

Nie ogranicza nas więc nic. Istnieją opcje biletów mobilnych lub do wydrukowania. Karta jest ważna przez 9 dni, dzięki czemu bez żadnego pośpiechu zdążymy skorzystać z każdych możliwych atrakcji.

Poza tym, jest ona prosta w wyrobieniu, trudno więc znaleźć jej jakiekolwiek wady. Jedyne, co może hamować przed jej zakupem, to nie dopasowanie atrakcji do naszych zainteresowań. Miejsca, które możemy odwiedzić z kartą CityPASS wydają się jednak dość uniwersalne i dostosowane do większości turystów w Nowym Jorku. Można zarówno podziwiać widoki z zewnątrz i z góry, jak i poobcować ze sztuką.

Gdzie kupić kartę?

Zakup karty jest bardzo prosty. Można bez problemu zrobić to online, dzięki czemu wszystkie bilety możemy mieć w jednym miejscu w telefonie lub wydrukować je. Jeśli chcesz kupić kartę w PLN możesz skorzystać również z naszego kalendarza:

 

Wszelkie informacje na ten temat znajdują się na stronie: https://www.citypass.com/new-york , gdzie można kupić kartę CityPASS, a także zaplanować zwiedzanie.

Koszt karty CityPASS

Koszt karty, dzięki której zwiedzimy główne atrakcje Nowego Jorku to $129 dla osób dorosłych i $109 dla dzieci i młodzieży od 6 do 17 lat. Dla dzieci poniżej 6 roku życia część atrakcji jest darmowa, dlatego kartę warto kupować dla starszych pociech. 

Korzystając z usługi dla jednej osoby, zaoszczędzić można ok. $90. Licząc więc przykładowo wyjazd rodziny, w której znajdują się rodzice i dwójka dzieci, może to być oszczędność nawet ponad $370, a więc całkiem sporo. Z pewnością dla osób, które skorzystają ze wszystkich atrakcji, będzie to opłacalny wybór. 

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Lecisz do Nowego Jorku? Oto TOP pytań i odpowiedzi!

Co zobaczyć i zwiedzić na Manhattanie? TOP atrakcji i noclegów

Następny

1 komentarz do wpisu “Karta New Jork CityPASS – czy warto, jak kupić?”

  1. Witam, za 2 tygodnie lecimy na tydzień do NY. Chcemy kupić Citypass na zwiedzanie najpopularniejszych miejsc, ale niestety do większości z nich wymagana jest rezerwacja, którą robi się po zakupie tego Citypass. Stąd moja niepewności, czy nie okaże się, że dostępne będą jedynie terminy po naszym pobycie. Nigdzie nie znalazłam informacji o oblozeniach i z jakim wyprzedzeniem powinno się dokonywać rezerwacji.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz