Madison Square Garden, zwiedzanie, bilety, godziny otwarcia

Tagi , , , ,

Madison Square Garden to widowiskowo-sportowa hala, która gości w sobie słynne gwiazdy ze świata rozrywki, muzyki i sportu. Mieści się w Nowym Jorku, a konkretniej w dzielnicy Manhattan. W zależności od zapotrzebowania może zmieścić w sobie nawet 22 tysiące osób. Największą popularnością cieszą się koncerty oraz wydarzenia sportowe, jakie organizuje. Decydując się na wycieczkę do jednego z najsławniejszych miast Stanów Zjednoczonych, trudno przegapić taką atrakcję jak Madison Square Garden. Emocje i przeżycia będą niezapomniane.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Krótka historia Madison Square Garden

Obiekt został otwarty 11 lutego 1968 roku. Madison Square Garden jest czwartym obiektem o tej nazwie. Wcześniejsze hale zostały zamknięte, a obecna jest po wielu obiecujących remontach. Obiekt zaprojektował Charles Luckman. Koszt budowy wyniósł 123 miliony dolarów, natomiast renowacja z 1991 roku pochłonęła aż 200 milionów dolarów.

Zwiedzanie Madison Square Garden

Hala organizuje głównie koncerty, występy teatralne, a także różne wydarzenia sportowe. W zależności od zainteresowania można zakupić bilet na jedną z takich atrakcji, lub po prostu kupić bilet na zwiedzanie Madison Square Garden. Wycieczka ma na celu ukazanie, w jaki sposób hala stała się tak rozpoznawalna na całym świecie. Zakupiony bilet pozwoli na odwiedzenie najbardziej ekskluzywnych i niedostępnych dla publiczności części hali. Niedawne renowacje unowocześniły budynek i wprowadziły nowe technologie, dzięki którym można obejrzeć sławne momenty sportowe, a także wydarzenia w hali. Będąc na wycieczce, za darmo można zrobić zdjęcie typu boomerang i później dostać jego wydruk lub wersję cyfrową.

Ceny biletów i godziny otwarcia

Zakupiony bilet upoważnia do 75-minutowej wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem, mówiącym w języku angielskim lub przewodnikiem w innym języku w zależności od zapotrzebowania. Koszt biletu to około 140 złotych za osobę. Godziny otwarcia mogą się różnić. Należy przyjąć najprawdopodobniejszą opcję, czyli 9:30 – 15:00.

W przypadku biletów parkingowych warto zajrzeć na stronę Ticketsonsale.com, która oferuje wiele karnetów biletowych w zależności od wydarzenia. Zakup karnetów parkingowych z wyprzedzeniem to dobry sposób, aby przygotować się na bezproblemowe wejście na interesujące nas wydarzenie lub wycieczkę.

Dodatkowe informacje

Obiekt znajduje się w Nowym Jorku w Stanach Zjednoczonych, a dokładniej na Manhattanie, pomiędzy Siódmą a Ósmą aleją i 31. i 33. ulicą, przy stacji kolejowej Pennsylvania Station. Dokładny adres to 46 Pennsylvania Plaza (8th Avenue & 33rd Street), Manhattan. Całą halę budowano pomiędzy rokiem 1964 a 1968. Lista osób, które zaśpiewały w hali jest długa, a najsłynniejsi z nich to: Elton John, Elvis Presley, Metallica, Linkin Park, John Lennon, Miley Cyrus, Justin Bieber, Bon Jovi, Queen, Led Zeppelin, Lady Gaga oraz Eminem. Warto wspomnieć, że w 1979 roku halę odwiedził papież Jan Paweł II. Oprócz tego Madison Square Garden miało wielu użytkowników drużyn sportowych, m.in. New York Knicks (NBA), New York Rangers (NHL), New York Knights (AFl), New York City Hawks (AFL), New York Liberty (WNBA) oraz New York Titans (NLL).

Co trzeba wiedzieć o Madison Square Garden?

Zakupiony bilet upoważnia do 75-minutowej wycieczki z profesjonalnym przewodnikiem. Wycieczki wyruszają mniej więcej co pół godziny, ze zmienionymi godzinami w dniach rozgrywek New York Knicks (NBA). Ważną wskazówką jest, że w dni największego ruchu, kupując bilet na miejscu, lepiej przyjść wcześniej, gdyż bywają duże kolejki.

Wycieczki są organizowane zgodnie z przybyciem turystów/zwiedzających. Na miejscu można skorzystać z przewodników dla osób nieznających języka angielskiego. Kupony papierowe lub elektroniczne są akceptowane. Bilet można anulować z 24-godzinnym wyprzedzeniem, jeśli nie rozpoczęło się aktywności. W zależności od strony internetowej, ceny biletów do Madison Square Garden nieco się różnią. Najbardziej prawdopodobny koszt wycieczki to 140 złotych.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Metro w Nowym Jorku – jak się nie zgubić?

Muzeum Guggenheima w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz