Manhattan Skyline – wizytówka Nowego Jorku

Tagi , , ,

Nowy Jork to piękne miejsce, bez dwóch zdań. Nie da się ukryć, że podróżują do Nowego Jorku powinniśmy mieć zaplanowany cały wyjazd, od A do Z. Warto też mieć ustaloną porę, którą pojedziemy do Nowego Jorku. Zdecydowanie odradzamy zimę i lato – zimę z powodu częstych zamieci śnieżnych i w efekcie paraliżu lotnisk.

Co prawda temperatury nie są jakoś niskie, natomiast nie jest to przyjemna pora do spacerowania ulicami tego miasta, z kolei lato jest bardzo upalne i w związku z dużym zagęszczeniem oraz kiepską jakością powietrza, które jest bardzo wilgotne, jest równie nieprzyjemnym okresem.

Warto wybrać się najlepiej w okresie kwiecień-maj, bądź wrzesień-październik, gdy poranki i wieczory bywają chłodne, dzięki czemu jest to przyjaźniejsze miasto do odwiedzania. Sprawdź, czym charakteryzuje się Manhattan Skyline i dlaczego warto go odwiedzić!

Czym charakteryzuje się Manhattan?

To bardzo niewielki obszar, który w dodatku jest bardzo zaludniony, więc jeżeli przeczytałeś nasz wstęp, to wiesz, że lato nie jest najprzyjemniejszym okresem do zwiedzania tego miejsca.

To miejsce, które kojarzy się z Panoramą Manhattanu zwaną też Manhattan Skyline oraz m.in. Empire State Building . To miejsce, które jest gminą Nowego Jorku jest miejscem kumulacji biznesu w postaci drapaczy chmur, Wall Street , a wśród nich jest Kościół Świętej Trójcy, co tylko pokazuje zróżnicowanie tego regionu.

Również World Trade Center było położone w tym miejscu, a jak pamiętamy zostało zniszczone podczas ataków Al-Kaidy 9.11.2001 roku. Jedna z najsłynniejszych rzeźb na świecie, czyli Statua Wolności znajduje się właśnie w tym regionie. Jak więc widzimy, jest to bardzo popularny region Nowego Jorku.

Warto wiedzieć, że Manhattan ma już prawie 400 lat istnienia i jest wyspą, która jest długa na prawie 22 km i szeroka nie niemal 4 km. Jeżeli planujesz odwiedzić Manhattan, to zdaj sobie sprawę z tego, że musisz poświęcić na to kilka, jak nie kilkanaście dni, bo jest to zbyt duży obszar do zwiedzania.

Fenomenem Manhattanu jest to, że posiada wiele dzielnic, które są od siebie odmiennie pod kątami kulturowymi, etnicznymi i narodowymi, a tworzą całość tego miejsca. Z jednej strony mamy Chinatown, w którym znajdziemy bardzo dużo azjatyckich knajp i miejsc kultury oraz będziemy słyszeć język chiński, a z drugiej mamy biedniejsze miejsca jak Harlem, jak i również Little Italy, które było kolebką przybywających tutaj Włochów przywożących ze sobą swoją kulturę, język, jak i nierzadko było też miejscem, gdzie prowadzono nielegalne interesy. Jednak cała panorama Manhattanu jest ciekawa, a wyróżnią ją jedna rzecz, o której sobie za chwilę powiemy…

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Fenomen Manhattan Skyline

Manhattan Skyline to miejsce, które według jednego z portali rekomendującego nam hotele, restauracje, jak i i miejsca do zwiedzania jest na 1 miejscu spośród wszystkich atrakcji zlokalizowanych w Nowym Jorku.

Przede wszystkim kojarzy nam się z filmami, pocztówkami i innymi materiałami z Nowego Jorku, które praktycznie zawsze jest pokazywane. Znajdziemy w jego pobliżu wiele restauracji, jak i hoteli wraz z tymi z prestiżowymi jak Hilton czy Hyatt. Trzeba też powiedzieć, że nie jest to miejsce na kieszeń każdego, bo noc w jednym z tańszych hoteli kosztuje około 500 zł w pokoju 2-osobowym.

Ciekawostką jest to, że norweski zespół A-HA znany z hitów „Take on me” czy „Celice” stworzył piosenkę właśnie pod tytułem „Manhattan Skyline”, w której padają słowa „Życiowa szansa by ujrzeć nowe możliwości. Na pierwszej stronie czarno-biała fotografia panoramy Manhattanu.

Jak dojechać?

Nie da się ukryć, że jest to miejsce, które zapiera dech w piersiach i warto wykorzystać transport miejski, by zobaczyć piękno Manhattan Skyline. Przedstawimy Ci przykładową drogę, która umożliwi Ci wykonanie idealnego zdjęcia. Najpierw musisz przekroczyć rzekę Hudson i znaleźć się w New Jersey. Tramwajem PATH na ulicy 33 i 6 alei Manhattanu pojedziesz Journey Square. Gdy wysiądziesz na przystanku WTC to Newport Pavonia jest miejscem, w którym znajdziesz kolejny tramwaj i trafisz nim do Exchange Place i z tego poziomu możesz już podziwiać piękno panoramy Manhattanu. 

Możesz również dotrzeć tam dzięki darmowemu promowi i zrobić zdjęcia np. Statule Wolności. Patrząc na oceny użytkowników, to na ponad 21 tys. recenzji aż 17,5 tys. jest ocenionych jako „doskonałe”, a 3 tys. jako „bardzo dobre” i tylko 37 osób powiedziało, że jest to „okropne” miejsce.

Przytoczmy jedną z opinii na temat tego miejsca „To konieczny punkt wycieczki po Nowym Yorku. Najlepiej wybrać statek z przewodnikiem płynący do Liberty Island i z powrotem. Można popatrzeć na zabudowę Manhattanu I Jersey zarówno płynąc rzeką Hudson, jak i obejrzeć całą panoramę, po zawróceniu statku. Polecam!”

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego powyższego artykułu weźmiecie swoją ukochaną osobę i zaplanujecie romantyczny wypad do Nowego Jorku, a w szczególności po to, by zobaczyć Manhattan Skyline, bo to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Odłóżcie trochę gotówki i zobaczcie piękno tego miejsca! 

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Ceny i zakupy w Nowym Jorku

Gdzie spać w Nowym Jorku, dzielnice, noclegi

Następny

Dodaj komentarz