Najpiękniejsze jeziora w pobliżu Nowego Jorku

Tagi , , , ,

Nowy Jork jest miastem pełnym pięknych parków z kilometrami ścieżek spacerowych. Imponujących drapaczy chmur i ulic rozświetlonych kolorowymi neonami. Miasto ma do zaoferowania dziesiątki atrakcji, ale jeszcze więcej znajduje się wokół niego. Jedną z nich są jeziora, których w okolicy jest całkiem sporo. Które z jezior w pobliżu Nowego Jorku są warte odwiedzenia i gdzie ich szukać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

TOP 5 najpiękniejszych Jezior w stanie Nowy Jork

Nowy Jork to miasto rozrywki z wieloma atrakcjami i dziesiątkami pięknych miejsc, ale nie brakuje ich także poza miastem. Wybierając się do Nowego Jorku, warto zaplanować zwiedzanie najbliższej okolicy. Otwierając mapę, nietrudno zauważyć, że na terenie stanu Nowy Jork znajduje się mnóstwo zielonych terenów oraz jezior. Do tych najpiękniejszych można zaliczyć między innymi tajemnicze Jezioro Erie, malownicze Jezioro George otoczone górskimi szczytami, Jezioro Champlain z zabytkowym fortem oraz jeziora Ontario i Chautauqua.

Tajemnica Jeziora Erie

Jednym z najpiękniejszych i zarazem najbardziej intrygujących jezior w okolicy Nowego Jorku jest Jezioro Erie. Wszystko za sprawą pewnego popularnego serialu dokumentalnego. Lake Erie jest położone w północnej części stanu, na granicy między Kanadą a Stanami Zjednoczonymi i należy do kompleksu Pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej. Miejsce jest piękne i przerażające zarazem. Jego historia z pewnością zainteresuje wielbicieli historii z dreszczykiem. Głębokie i nieprzewidywalne Jezior Erie jest znane nie tylko ze względu na swoją wielkość. Jednak głównie przez to, że stało się głównym bohaterem i zarazem planem zdjęciowym popularnego serialu dokumentalnego. Jako miejsce najbardziej bestialskich morderstw w historii Ameryki Północnej.

Niesamowity widok jeziora Erie , licencja: shutterstock/By KeatsPhotos
Niesamowity widok jeziora Erie , licencja: shutterstock/By KeatsPhotos

Rejs po jeziorze Ontario

W sąsiedztwie jeziora Erie leży Jezioro Ontario. Oba jeziora są ze sobą połączone i razem tworzą drugi pod względem wielkości po Bajkale zbiornik słodkowodny na kuli ziemskiej. Ontario jest najmniejszym spośród pięciu Wielkich Jezior Ameryki Północnej. Za to pełnym pięknych plaż, małych wysepek i urokliwych latarni. Po jeziorze kursują statki wycieczkowe, dzięki którym można zobaczyć je w całej okazałości. Największą atrakcją okolicy jest imponujący Wodospad Niagara wraz z otaczającym go rezerwatem. Wodospad znajduje się na rzece łączącej jeziora Erie i Ontario, gdzie opada 50-metrowymi kaskadami, tworząc niesamowite widowisko o każdej porze roku.

Malownicze Jezioro George

Nieopodal wschodniej granicy stanu, rozciąga się kolejne piękne jezioro, to Lake George. Wąskie i długie na prawie 52 kilometry. Jezioro George jest położone malowniczo u podnóży łańcucha górskiego Adirondack, na terenie Wielkiej Doliny Appalachów. Nie bez powodu bywa nazywane królem amerykańskich jezior. Latem kusi krystalicznie czystą wodą i pięknym wybrzeżem, zimą zachwyca widokiem ośnieżonych, górskich szczytów. Na odwiedzających czeka mnóstwo atrakcji. Między innymi rejsy po jeziorze, wyspy z możliwością rozbicia obozowiska i noclegu na jeziorze, punkty widokowe na szczycie Prospect Mountain (wzgórze o wysokości 2030 m n.p.m) z panoramicznymi widokami na okolicę, kilometry tras spacerowych czy możliwość przejażdżki zabytkową linią kolejową pośród okolicznych lasów.

Wodospady i zabytki nad jeziorem Champlain

Jezioro George łączy się z jeziorem Champlain. Zajmuje ono szóste miejsce na liście największych jezior w kraju. Jezioro Champlain leży w południowej części stanu, ma około 172 kilometry długości. Jedną z jego największych atrakcji jest zabytkowy, średniowieczny fort stojący przy jednym z brzegów. Rozległy kompleks budynków to Fort Ticonderoga – został zbudowany w XVIII wieku, by strzec terytorium pomiędzy brytyjską częścią Ameryki oraz francuską częścią Kanady i był miejscem kilku bitew. Na granicy jezior, na wąskiej grobli, znajduje się kilka pięknych, kaskadowych wodospadów, a w wodach jeziora (podobnie jak w jeziorze Loch Ness), podobno żyje mityczne, morskie stworzenie o nazwie Champ, jednak ukazuje się tylko nielicznym.

Spacer wokół jeziora Chautauqua

Ostatnim w zestawieniu jest krystalicznie czyste Jezioro Chautauqua, które co prawda nie jest tak duże, jak poprzednie, ale za to wyjątkowo urokliwe. Chautauqua jest jeziorem polodowcowym, jednym z najwyżej położonych jezior żeglownych w Ameryce Północnej. Jezioro gwarantuje czystą wodę i piękne widoki, a wokół niego znajduje się mnóstwo szlaków spacerowych i zielonych terenów idealnych na piesze wędrówki. Okolica z pewnością przypadnie też do gustu wielbicielom sportów wodnych – wzdłuż brzegów jeziora można znaleźć wiele wypożyczalni kajaków, łodzi motorowych i desek do wiosłowania na stojąco.

Dojazd z Nowego Jorku

Wszystkie z wymienionych jezior znajdują się w promieniu kilkuset kilometrów od Nowego Jorku i są idealnym kierunkiem na weekendowy wypad. Do każdego z tych miejsc można bez problemu dojechać samochodem lub pociągiem.

  • Nowy Jork – Lake George (ok. 350 km)
  • Nowy Jork – Lake Erie (ok. 450 km)
  • Nowy Jork – Lake Ontario (ok. 500 km)
  • Nowy Jork – Lake Champlain (ok. 500 km)
  • Nowy Jork – Lake Chautauqua (ok. 660 km)

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Małe wyspy niedaleko Nowego Jorku

Na co musimy uważać będąc w Nowym Jorku?

Następny

Dodaj komentarz