Najromantyczniejsze miejsca w Nowym Jorku – gdzie zabrać swoją drugą połówkę?

Tagi , , , , ,

Nowy Jork kojarzony jest przez cały świat jako miejsce, gdzie spełnia się marzenia, i wszystko jest możliwe. To również tu powstało wiele romantycznych filmów, które wzruszają i rozbawiają do dziś, choćby „Seks w wielkim mieście”. Nowy Jork to zdecydowanie romantyczne miasto, w którym można zorganizować randkę marzeń dla swojej drugiej połówki! Jakie najromantyczniejsze miejsca w Nowym Jorku nadadzą się do tego idealnie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Nowy Jork – wyjątkowe widoki i życie nocne

Mimo, iż Nowy Jork znany jest jako zatłoczone, głośne i brudne miejsce, to wciąż niektóre jego części są uznawane jako jedne z najbardziej romantycznych w całych Stanach Zjednoczonych. Monumentalne budynki oświetlone w nocy robią niesamowite wrażenie, i mogą umożliwić stworzenie romantycznego klimatu dla swojej drugiej połówki. Takim miejscem jest np. punkt widokowy w Rockefeller Center, zlokalizowany na 69 piętrze słynnego drapacza chmur. Z niego rozpościera się niepowtarzalny widok na Nowy Jork. Podziwianie panoramy miasta nocą robi jeszcze większe wrażenie, bo właśnie wtedy budynki rozświetlają się w różnych kolorach i odcieniach. Idealna atmosfera na zaręczyny!

Kolejną, wartą polecenia atrakcją wprowadzającą romantyczny nastrój może być hotel Mandarin Oriental New York. Znajduje się w nim bar, restauracja, a także basen oraz centrum SPA. Z restauracji rozciąga się piękny widok na Manhattan.

Tuż obok hotelu znajduje się Central Park. Jest to miejsce uznawane przez samych nowojorczyków za najlepszy punkt widokowy w mieście. Przepięknie oświetlony nocą jest również Most Brookliński, którego panoramę ze zdjęć zna praktycznie każdy. Spacer przez ten most z widokiem na miasto może być niezapomnianą chwilą, szczególnie jeżeli planujemy zaręczyny w Nowym Jorku. Nocą ruch na moście jest zdecydowanie mniejszy, dzięki czemu stwarza się tam o wiele bardziej spokojna i romantyczna atmosfera.

Randka w Nowym Jorku – gdzie zabrać bliską osobę?

Prócz wyżej wymienionych punktów w mieście, warto też rozważyć inne, równie kultowe i romantyczne miejsca. Empire State Building to obok Rockefeller Center równie niesamowite miejsce, z którego podziwiać można niepowtarzalne widoki. Wejście na główny taras widokowy kosztuje ok. 45 dolarów za osobę, jednak wrażenia są bezcenne! Nie można również nie wspomnieć o kultowym już Broadwayu, gdzie wystawiane są najbardziej romantyczne i rozrywkowe sztuki i musicale. Bilety na nie rozchodzą się jak świeże bułeczki. Taka randka w Nowym Jorku, zwieńczona obejrzeniem musicalu na Broadwayu będzie niewątpliwie romantycznym doświadczeniem!

Jest jeszcze jedna romantyczna alternatywa, która szczególnie w Nowym Jorku stwarza idealne warunki do zaręczyn. Jest to wycieczka rykszą, bardzo popularnym środkiem transportu dla turystów. Ryksza to rower z przyczepką dla dwóch osób, a kierowca może zabrać nas na wycieczkę po najbardziej kultowych miejscach Nowego Jorku. Sam Central Park nocą jest również niezwykle romantycznym miejscem. Jest tam wiele uroczych zakątków oświetlonych delikatnym światłem, wraz z widokiem na panoramę miasta zdecydowanie mogą sprawić, że poczujemy romantyczny nastrój. Warto jednak wcześniej zaplanować dokładną trasę spaceru, bo park jest na tyle ogromny, że obejście go może zająć nam nawet kilka godzin. Lepiej jest wybrać jedno miejsce, do którego się wybierzemy i obejrzymy. Cały Nowy Jork jest miastem z pewnością wyjątkowym, a jeżeli szukamy idealnego miejsca na oświadczyny, to powyższe propozycje sprawdzą się idealnie!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

​Zwiedź Nowy Jork śladami Carrie Bradshaw- bohaterki kultowego serialu Sex w Wielkim Mieście

Rowerem po Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz