Nowojorskie ZOO, zwiedzanie, godziny otwarcia, atrakcje

Tagi , , , , , , , , ,

Nowy Jork szczyci się wieloma interesującymi atrakcjami, dlatego jest to miejsce, w którym każdy z nas odnajdzie coś dla siebie. Miłośnicy przyrody mogą spędzić czas nie tylko podziwiając okoliczne parki ale również odwiedzając tamtejsze ZOO.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Nowojorskie zoo

Niedaleko Times Square, w dzielnicy Bronx znajduje się ogród zoologiczny, w którym występuje ponad 6 tysięcy zwierząt. ZOO Bronx jest znane na całym świecie, głównie dzięki różnorodności gatunków oraz wielokrotnie nagradzanych wystaw. Jest to największy miejski ogród zoologiczny w Ameryce, dlatego warto zobaczyć go na własne oczy.

Atrakcje zoo – co zobaczyć?

ZOO oferuje nam wiele atrakcji, przede wszystkim możliwość zobaczenia, karmienia oraz poznawania zwierząt. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się plac zabaw przeznaczony dla maluchów oraz mini zoo, gdzie najmłodsi mogą spotkać i pogłaskać takie zwierzęta jak kozy czy osły.

Przy wejściu warto nabyć mapę ogrodu, ponieważ składa się on z paru części. Znajdziemy w nim między innymi takie sektory jak świat dżungli (jungle world), ogród motyli (butterfly garden) czy wielkie niedźwiedzie (big bears).

Na terenie ZOO możemy podziwiać tygrysy, lwy, nosorożce, żyrafy oraz wiele innych gatunków. Przed wycieczką warto sprawdzić pory karmienia podopiecznych, ponieważ to właśnie te pokazy stanowią jedną z głównych atrakcji.

Foki i pingwiny zabawiają odwiedzających sztuczkami, a wolontariusze przekazują swoją wiedzę na temat przyrody. Jest to idealne miejsce, aby zainspirować miłośników zwierząt w każdym wieku. 

Oprócz tego ZOO oferuje nam taką atrakcje jak Safari Dinozaurów – jest to miejsce, w którym znajdziemy eksponaty najróżniejszych gatunków dinozaurów rzeczywistych rozmiarów. Wyróżniony gatunek – Tyranozaur Rex mierzy aż 40 metrów i jest główną atrakcją safari. 

Dzięki przewodnikowi, który towarzyszy nam w przejażdżce dowiemy się wszystkiego o ukazanych osobnikach. Oprócz zwiedzania i podziwiania zoo, możemy skorzystać także z aktywnej formy rozrywki. Park linowy usytuowany w koronach drzew, wzbudzi emocje każdego uczestnika wycieczki. Możemy wybrać wspinaczkę, zjazd po linie albo połączyć te dwie opcje. Zoo oferuje nam możliwość doświadczania dzikiej przyrody, bez konieczności opuszczania Nowego Jorku. 

Jak dojechać do ZOO w Nowym Jorku? 

Zoo Bronx jest łatwo dostępne z każdego miejsca, na obszarze trzech stanów. Możemy dojechać tam samochodem, natomiast parking przy obiekcie szybko się zapełnia. Warto wtedy skorzystać z kolejnego parkingu, który znajduje się na pobliskim Uniwersytecie Fordham. Ogród zoologiczny znajduje się pod adresem: 2300,Southern Boulevard, 10460, Nowy Jork. Łatwym sposobem dotarcia w to miejsce będzie wybranie metra (linia 2 i 5) lub autobusu (bee-line). 

Godziny otwarcia i ceny biletów

Nowojorskie ZOO jest dostępne przez 7 dni w tygodniu, w godzinach od 10:00 do 16:30 (nie dotyczy świąt). Całodniowy bilet opłacający parking wynosi 17$ i podobnie jak bilety wstępu, może zostać zakupiony online lub na miejscu.

Dzieci do 2 roku życia wchodzą na teren obiektu za darmo, natomiast bilet dla dzieci od 3 do 12 roku życia kosztuje 22.95$. Bilet dla osoby dorosłej, tzn. od 13 do 65 roku życia wynosi 30.95$. Bilet seniorski obejmujący osoby od 65 roku życia wynosi 28.95$. 

Nowojorskie zoo to największa atrakcja, nie tylko dla turystów. Znajduje się ono w dzielnicy Bronx i oferuje niezapomniane przeżycia na łonie dzikiej przyrody.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Co zobaczyć i zwiedzić w Chinatown

Czy Nowy Jork jest drogi? Fakty i mity o mieście będącym wizytówką Stanów Zjednoczonych

Następny

Dodaj komentarz