Nowy Jork w 3 dni – plan wycieczki, co zwiedzić

Tagi , , , ,

Czy można zwiedzić Nowy Jork w 3 dni? Tak! Nowy Jork to marzenie wielu ludzi, którzy chcą zobaczyć miasto znane z najlepszych oscarowych filmów, pocztówek, zdjęć. Tobie się udało? Jedziesz do Nowego Jorku? Przede wszystkim gratulujemy! Nie każdemu jest to dane, ale skoro już podjęliśmy decyzję o tym, że pojedziemy, to warto zaplanować budżet. Zobacz jak zwiedzić Nowy Jork w 3 dni.

Zaznaczamy, że nie jest to tanie miasto, ale można zredukować swoje wydatki do minimum. W mieście tym nie będziesz się nudził. Tu wybawisz się na całego. Jeżeli jedziesz na 3 dni, to zdaj sobie sprawę, że na pewno zakochasz się w tym mieście i wrócisz do niego, bo można tam spędzić 2-3 tygodnie i zawsze będziesz wracać z niedosytem. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź co zwiedzić w Nowym Jorku!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Jak zaplanować wycieczkę do Nowego Jorku, by wrócić szczęśliwym?

Jeżeli macie już bilety na samolot, to warto zastanowić się gdzie będziecie nocować i co chcecie zobaczyć. Wasz weekend w Nowym Jorku musi być intensywny! Kluczowym czynnikiem jest to, ile macie pieniędzy na nocleg i czy wasza wycieczka ma być podróżą waszego życia, w której nie będziecie się liczyć z pieniędzmi, czy jednak wasze fundusze są mocno ograniczone. 

Nowy Jork to ogromne miasto i główne zabytki są od siebie oddalone dość znacząco, więc bardzo ważne jest to, żebyście mieli dokładny plan na to, gdzie się przemieszczać i gdzie nocować, by było jak najbliżej. Szczególnie gdy chcesz zwiedzić Nowy Jork w 3 dni.

Zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze propozycje mogą być subiektywne, jednak ręczymy głową, że przyłożyliśmy się do zadania przedstawienia wam Nowego Jorku w sposób rzetelny i odpowiedzialny. 

Szczególnie polecamy takie miesiące jak jesień i wiosna. Lato jest bardzo upalne i zdecydowanie nie jest to najlepsza pora na to, by zwiedzić to miasto w 3 dni. Zimy natomiast w tym regionie nie należą do najchłodniejszych, jednak częstym zjawiskiem są burze śnieżne i zamiecie. Potrafią one sparaliżować pracę lotnisk oraz mocno ograniczają widoczność. To może wpłynąć na niższy komfort podróży. Większość czasu możecie spędzić w hotelu niż na zwiedzaniu, a z pewnością tego nie chcecie.

Jeżeli chodzi o noclegi w Nowym Jorku, rekomendujemy wam spanie w różnych hotelach, w związku z tym, że mają być to bardzo intensywne 3 dni.

Pierwszy dzień w Nowym Jorku – kultura, kultura, jeszcze raz kultura!

Ufff, dojechaliście do Nowego Jorku, co teraz? Jeżeli już zameldowaliście się w swoim hotelu i rozpakowaliście swoje walizki, to czas na zwiedzanie. Zatem co robić? Naszą propozycją jest obcowanie z kulturą.

Zapewne słyszeliście o Broadwayu będącego Mekką teatrów. Znajdziecie tam wiele spektakli: od dramatów po musicale, a ich ilość jest niesamowicie duża. To już ponad 270 lat tradycji miejsca, gdzie znajdziemy kilkadziesiąt teatrów i jest to jedno z ważniejszych miejsc na mapie turystycznej Nowego Jorku. W związku ze sporą liczbą teatrów i dużą konkurencją ceny są na każdą kieszeń i może się okazać, że za śmieszne pieniądze traficie na interesujące widowisko. 

Co po Broadwayu? Niedaleko jest Madison Square Garden, które od wielu lat jest areną wielu koncertów na światowej sławy gwiazd. Zdecydowanie warto odwiedzić tę halę, w której na co dzień grają koszykarze New York Knicks, czy hokeiści New York Rangers.

Jeżeli wiecie, że Broadway jest miejscem, które odwiedzicie, to koniecznie sprawdźcie rozkładówkę MSG i bądźcie jednym z prawie 20 tys. kibiców oglądających wydarzenia sportowe. 

Nowy Jork – co zwiedzić?

Dwa punkty na mapie macie już odhaczone, ale czy można zobaczyć w pobliżu coś jeszcze? Oczywiście! 10 minut spacerku i jesteście przy Empire State Building będący jednym z ważniejszych punktów na mapie wycieczki do Nowego Jorku. To budynek mający ponad 440 metrów wysokości i zapewne widziałeś go nie raz podczas oglądania filmów. 

W okolicy znajdziecie wiele kawiarni i miejsc, w których będziecie mogli posilić się przed dalszą podróżą, jak np. Macys Herald Square Café. Postarajcie się dokończyć ten dzień wieczornym spacerem po nastrojowych uliczkach. Tak zakończy się pierwszy dzień misji pt. „Weekend w Nowym Jorku”.

Drugi dzień zwiedzania Nowego Jorku – co teraz?

Wyspaliście się? Macie wiele energii na drugą część wycieczki po Nowym Jorku? Jeżeli tak, to ruszamy. Drugi dzień będzie również stać pod znakiem podróżowania po Midtown, gdyż jest to jedna z chętniej odwiedzanych dzielnic Nowego Jorku.

Zaczynamy od odwiedzenia muzeum figur woskowych znanego jako Madame Tussauds. Jest ono wizytówką miasta od prawie 200 lat. Znajdziemy tam wiele figur znanych postaci jak królowa Elżbieta II i książę Filip oraz papież Jan Paweł II

Będąc w pobliżu, nie możemy nie odwiedzić Times Square, który powinien znać każdy człowiek. Jest to plac charakteryzujący się ogromną liczbą elektronicznych reklam bardzo rzucających się w oczy. To miejsce powinno być odhaczone na waszej mapie z tego powodu, że jest tam wiele sklepów, w których możecie zakupić potrzebne wam pamiątki, jak i warto spędzić tutaj wiele godzin. To miejsce, które było wykorzystywane w takich filmach jak Spiderman, Kevin sam w domu czy King-Kong

Z Times Square bardzo blisko jest do Rockefeller Center charakteryzujących się wielkimi rozmiarami i znajdziecie tam takie budynki jak Radio City Music Hall, w którym występowały największe gwiazdy, włącznie z Frankiem Sinatrą czy Madonną oraz GE Building, w którym kręcony jest program Late Night with Jimmy Fallon czy Saturday Night Live. Ponadto znajdziemy inne perły stylu Art Deco, które wzbudzą w was zachwyt – gwarantujemy to!

Nowy Jork – ostatni dzień wycieczki- co zobaczyć?

Ostatni dzień Nowego Jorku to podróż na Manhattan, charakteryzujący się odmiennością pod wieloma względami: kulturowym, religijnym czy też etnicznym. Polecamy odwiedzić wam Chinatown, żeby poczuć namiastkę Chin.

Warto odwiedzić w tym miejscu lokalne knajpy serwujące nam chińskie specjały. Ponadto na Manhattanie obowiązkowo trzeba zobaczyć Wall Street, miejsca, w którym znajduje się Nowojorska Giełda Papierów Wartościowych. Znajdziemy tam wiele drapaczy chmur, jak i budynki, które charakteryzują różne style, jak np. Kościół Świętej Trójcy. To symbol kapitalizmu, który budował Stany Zjednoczone i miał ogromny wpływ na środowisko biznesowe.

Będąc na Manhattanie, punktem naszej wycieczki do Nowego Jorku powinno być zobaczenie miejsca, w którym stała słynna World Trade Center. Dwa wieżowce zostały zniszczone przez Al-Kaidę 9.11.2001 roku. Znajdziemy w tym miejscu tablicę upamiętniającą osoby, które zginęły, jak i zobaczymy nowe kondygnacje, które są równie urokliwe jak poprzedniczka. 

Będąc na Manhattanie nie możesz nie zobaczyć Manhattan Skyline. To najpopularniejsze miejsce widokowe, pokazano w wielu kręconych w tym mieście filmach. To w nim znajdziemy wiele prestiżowych hoteli jak Hilton czy Hyatt. Zdecydowanie warto poświęcić paręset złotych, żeby spędzić tam choćby jedną noc. Tak na dobrą sprawę jest to za krótko, bo żeby dobrze poznać tę dzielnicę. Na to potrzeba na to kilku, jak nie kilkunastu dni.

To miejsce, które jest panoramą Manhattanu, a podróż promem przez rzekę Hudson sprawi, że Twoja kobieta poczuje się wyjątkowo i będzie to bardzo romantyczna podróż. Warto dodać, że można też popłynąć kawałek dalej, by zobaczyć Statuę Wolności. Jest ona jednym z największych, jak nie największym symbolem Nowego Jorku. Zdecydowanie warto zrobić tutaj zdjęcie, jako symbol Twojej wycieczki do tego pięknego miasta. 

Nowy Jork – Manhattan

Jeżeli chodzi o noclegi w Nowym Jorku, a konkretnie na Manhattanie to wspomnieliśmy o cenie, która nie jest najmniejsza, jednak warto też skorzystać z prywatnej kwatery, tym samym oszczędzając „parę złotych”, które możemy wykorzystać na drobnostki. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł okaże się pomocny i dzięki niemu wiesz co zwiedzić w Nowym Jorku i nie będziesz błądzić, podróżując po tym mieście. Nowy Jork w 3 dni również możesz dobrze zwiedzić. Prawidłowo zaplanowana wycieczka to podstawa. Głęboko wierzymy w to, że pomogliśmy Ci zaplanować weekend w Nowym Jorku, jednak zachęcamy Cię do dłuższej podróży!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Co zobaczyć i zwiedzić na Manhattanie? TOP atrakcji i noclegów

Nowy Jork w tydzień – plan wycieczki, co zwiedzić

Następny

Dodaj komentarz