Plaże w Nowym Jorku

Tagi ,

Nowy Jork to miasto nieograniczonych możliwości. Największa metropolia Stanów Zjednoczonych przyciąga turystów jak prawdziwy magnes i ma im sporo do zaoferowania. Jednocześnie rzadko kto z nas wybiera się do Nowego Jorku po to, by wypoczywać na plaży. Miasto to zwykle kojarzy się nam z wielkomiejską zabudową, tysiącem atrakcji, a także niezwykle bogatym życiem nocnym. Plażowanie w Nowym Jorku jednak jest jak najbardziej możliwe. Jakie fragmenty piaszczystego wybrzeża możem więc znaleźć w mieście i jego najbliższej okolicy?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Plażowanie w Nowym Jorku? Tak to możliwe!

Wakacje w Nowym Jorku z całą pewnością nie kojarzą się nam z błogim leniuchowaniem na plaży w promieniach gorącego słońca. Wielkie Jabłko wybieramy jako kierunek wakacyjny głównie po to, by móc zwiedzać jego najciekawsze zakątki, a także świetnie się bawić. Jednocześnie warto tu zwrócić uwagę na to, że samo położenie Nowego Jorku. Tuż nad brzegiem oceanu – warunkuje istnienie niesamowitej linii brzegowej. Wobec tego, w momencie kiedy rozpoczyna się sezon wakacyjny, nowojorskie plaże powoli zaczynają się zapełniać.

Choć wielu podróżnych może się wyjątkowo zdziwić, to jednak Nowy Jork może się pochwalić wręcz perfekcyjną temperaturą w sezonie letnim. Upały – szczególnie na przełomie lipca i sierpnia – mogą sięgać nawet do 30 stopni Celsjusza. Wody u wybrzeży Nowego Jorku utrzymują temperaturę na poziomie około 25 – 28 stopni Celsjusza. Podróżni nie mogą więc mieć większych wątpliwości co do tego, że tamtejszy klimat, a także rozległe fragmenty piaszczystego wybrzeża, są wręcz idealne do tego, by zdecydować się na niezapomniane plażowanie. Warto jednak wiedzieć, gdzie te plaże Nowy Jork się dokładnie znajdują, a także jak można się do nich dostać.

Czy nowojorczycy korzystają z plaż?

Zastanawiając się jakie Nowy Jork atrakcje warto wyszczególnić, to z całą pewnością trzeba tu wskazać na plaże w Nowym Jorku. Oczywiście nie możemy mieć wątpliwości co do tego, że nie są one tak popularne jak chociażby plaże znane nam z Grecji czy też z Hiszpanii. Jednocześnie mieszkańcy Wielkiego Jabłka doceniają to, co ich miasto może im zaoferować. Jak łatwo można się domyślić, Nowy Jork plaże jest czymś, czego nowojorczycy nie mogą przegapić. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że mieszkańcy Wielkiego Jabłka bardzo chętnie plażują i korzystają z uroków pięknej pogody, którą mogą cieszyć się w sezonie letnim. Warto zauważyć, że plaże w tym mieście są świetnie zagospodarowane i rozwinięte. żadnemu z plażowiczów nie brakuje tam dostępu do podstawowych udogodnień jak np. toalety czy prysznice.

Można również zauważyć, że plaże w Nowym Jorku są również dośc wyraźnie podzielone. Nowojorczycy doskonale wiedzą, na który fragment piaszczystego wybrzeża się wybrać, w momencie kiedy poszukują oni możliwości do szalonej zabawy do białego rana, a na którą warto się wybrać w momencie, kiedy liczą na wypoczynek w prywatnej i spokojnej atmosferze. Mieszkańcy Wielkiego Jabłka doskonale więc wiedzą gdzie się udać, by móc skorzystać z miękkiego piasku i przy okazji świetnie się bawić.

Najpopularniejsze plaże Nowego Jorku

Zgodnie z tym co zostało już wspomniane, Nowy Jork może się tak naprawdę pochwalić ogromnym bogactwem wszelakich plaż. Znajdziemy więc tam zarówno piaszczyste fragmenty wybrzeża, ale także i plaże usłane drobnym żwirkiem. Co więcej, plaże Nowy Jork zwykle są całkowicie bezpłatne i publiczne, a sam dojazd do nich jest wyjątkowo łatwy. Które z nich można zaliczyć do najpopularniejszych? Otóż:

  • Brighton Beach – to plaża kamienista w Nowym Jorku, która jednak może pochwalić się wyjątkową czystością i szeregiem udogodnień dla turystów. W pobliżu znajduje się bowiem wiele barów, kawarnii i restauracji. Znajdziemy tam również wesołe miasteczko, więc z powodzeniem można wybrać się tam z pociechami.
  • Coney Island – na tę plaże można dostać się w około godzinę z Manhattanu, przy pomocy metra. Znajdziemy tam słynne diabelskie koło, a także najstarszy, nowojorski rollercoaster. Plaża ta jest piaszczysta i pozostaje ona symbolem całej Coney Island.
  • Belmar Beach – ta plaża znajduje się jedynie kilka minut drogi od Nowego Jorku w sąsiednim mieście New Jersey. To właśnie tam warto się udać w momencie, kiedy chcemy spróbować swoich sił w surfingu lub innych sportach wodnych. Plaża ta również może pochwalić się piaszczystą nawierzchnią.
  • Fire Island – Wyspa Ognia znajduje się w bezpośrednio przy nowojorskim wybrzeżu i słynie ona ze swoich malowniczych plaż. Choć na co dzień na wyspie mieszka jedynie około 290 osób, to jednak w sezonie letnim robi się tam wyjątkowo tłocznie.
  • Jacob Riis Park – jest to czysta i świetnie zagospodarowana plaża piaszczysta w Nowym Jorku. Warto się jednak przygotować, że jedna z części tej plaży przeznaczona jest dla tych podróżnych, co cenią sobie możliwość opalania się bez ubrań. 

Jak więc widać, plaż w Nowym Jorku z pewnością nam nie zabraknie. Powyżej zostały wymienione jedynie najważniejsze z nich, a nie jest wykluczone, że najbardziej zdeterminowani turyści dotrą do jeszcze piękniejszych, piaszczystych zakamarków!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Gdzie zjemy najlepsze pastrami w Nowym Jorku?

Jazda po Nowym Jorku autem – na co musisz się przygotować?

Następny

Dodaj komentarz