Pogoda i temperatura w Nowym Jorku w ciągu roku

Tagi , , , , ,

Zapewne nie raz z nudów zastanawiałeś się jaka pogoda jest w różnych miastach oddalonych od Ciebie o tysiące kilometrów. Jeżeli jesteś wielbicielem Stanów Zjednoczonych, a w szczególności Nowego Jorku, to ten artykuł jest dla Ciebie. Sprawdź, jakie temperatury panują w tym mieście oraz kiedy najlepiej tam polecieć!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Położenie oraz pogoda w Nowym Jorku

Nie ma co ukrywać, że ostatnie lata to okres gdzie temperatury są zdecydowanie wyższe, aniżeli kilka lat temu. Jednak przede wszystkim nie jedziemy do Nowego Jorku dla pogody, tylko po to, by zobaczyć Broadway, Statuę Wolności czy Byka z Wall Street. Nie będziemy mówić o wszystkich miejscach, które powinniśmy zwiedzić, bo jest ich masa. Dzięki położeniu na wybrzeżu atlantyckim Nowy Jork jest w strefie umiarkowanego, ciepłego klimatu. 

Jaka jest pogoda w Nowym Jorku zimą?

Temperatura zimą osiąga około 0 stopni, jednak bardzo często temperatura odczuwalna jest niższa, co wiąże się z chłodnymi wiatrami znad Oceanu Atlantyckiego. W dzień potrafi spaść naprawdę dużo śniegu, a w dodatku zamiecie są zjawiskiem nierzadkim. Dodatkowo noce potrafią być bardzo chłodne. Trzeba też jednak przyznać, że jest to bardzo dobry moment na przyjazd. Ceny hoteli i miejsc noclegowych są z reguły tańsze, niż w pozostałych porach roku. Na pewno nie jest to dobra pora dla tych, którzy liczą na zwiedzanie wielu zabytków, aczkolwiek trzeba powiedzieć, że Nowy Jork w tej porze roku jest bardzo piękny. 

Jak wygląda pogoda w NY podczas jesieni?

Nowy Jork jesienią jest bardzo przyjemnym okresem. W październiku średnia temperatura wynosi około 16-18 stopni, a w listopadzie około 10-12. Poza tym dni są bardzo ciepłe, natomiast noce bywają chłodne, co sprawia, że spacerowanie w tym okresie po ulicach tego miasta bywa niezwykle urokliwe, a biorąc pod uwagę, że w październiku, jak i listopadzie jest sucho od 18 do 20 dni, tylko potęguje ochotę na krótkie przechadzki. Wiele mówi się o „polskiej złotej jesieni”, jednak ta nowojorska jest równie piękna. 

Co charakteryzuje wiosenną pogodę w Nowym Jorku?

Jest to bardzo dobry okres na zwiedzanie Nowego Jorku. Średnia temperatura w kwietniu to 16 stopni, więc bardzo ciepło jak na tę porę roku. Warto zabierać ze sobą parasolkę, ponieważ deszcz występuje bardzo często w tym okresie. Maj jest zupełnie „inną parą kaloszy”, bo to miesiąc, w którym rozpoczynają się upały. W tym okresie miasto, które jest najludniejszym spośród wszystkich w USA ma około 11 dni deszczowych. 

Jak wygląda lato w Nowym Jorku?

Nietrudno się domyślić, że jest to najgorętszy okres, który poprzedza zazwyczaj gorąca końcówka maja. Nie da się tez ukryć, że nie jest to najprzyjemniejsze miejsce do zwiedzania, bo wilgotność powietrza jest bardzo duża, jak i zagęszczenie ludzi, co sprawia, że piesze wycieczki nie budzą w nas tylu pozytywnych emocji co wiosną czy jesienią.

Temperatura momentami dochodzi do 40 stopni i w połączeniu z wilgotnością sprawia, że osoby z chorobami serca powinny unikać długich spacerów. Ponadto w tym okresie warto zadbać o krem z filtrem UV, gdyż zazwyczaj dni są bardzo słoneczne.

Kiedy najlepiej odwiedzić Nowy Jork?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to subiektywna ocena, ale jednak polecamy odwiedzić to miasto wiosną i jesienią. Latem powietrze jest bardzo nieprzyjemne, natomiast zimą pojawiają się zamiecie śnieżne, które potrafią paraliżować pracę lotnisk. Może się więc zdarzyć, że na nich utkniesz. Wiosną i jesienią ruch na ulicach nie jest tak ogromny jak latem, a i chłodne wieczory dodają ochoty, na spacerowanie. Bieżącą i długoterminową pogodę w tym mieście możesz sprawdzić np. pod tym linkiem.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Punkty widokowe w Nowym Jorku – miasto z wysoka

Transfer z lotniska do centrum Nowego Jorku – jak dojechać tanio i szybko?

Następny

Dodaj komentarz