Sernik nowojorski, bajgle i inne przysmaki nowojorczyków

Tagi , , , ,

Nie da się ukryć, że Nowy Jork zdecydowanie jest jednym z najsmaczniejszych miast w Stanach Zjednoczonych. Każdego dnia praktycznie otwiera się tam nowa restauracja lub truck food, który oferuje przepyszne smakołyki. Faktem jest, że amerykańska kuchnia z pewnością nigdy nie kojarzyła się nam w najlepszy sposób. Choć nie mogliśmy odmówić jej wyjątkowego smaku i aromatów, to jednak większość osób wskazywała także na jej kaloryczność. Jednak warto zauważyć, że jeśli chodzi o nowojorskie desery, to z całą pewnością każdy z nas może zdecydować się chociażby na małe odstępstwo od diety. Jakie są więc ulubione przysmaki Amerykanów, a konkretniej mieszkańców Nowego Jorku?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Deser dla amerykanów

Dieta Amerykanów z pewnością nie zalicza się do jednej z najzdrowszych. Szybko da się zauważyć, że dominują w niej tłuste i kaloryczne burgery czy frytki smażone na głębokim oleju. Nie jest także tajemnicą to, że jeszcze kilka lat temu, to właśnie Stany Zjednoczone mogły pochwalić się największym współczynnikiem otyłości zarówno wśród osób dorosłych, ale także i wśród dzieci i młodzieży. Jednocześnie można śmiało powiedzieć, że idealnym zastępstwem dla ciężkich i kalorycznych dań stają się amerykańskie desery.

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych, a konkretniej mieszkańcy Nowego Jorku wręcz uwielbiają wszelakie desery. Słodycze, ciasta, a także i smakowite bajgle zdecydowanie są tam dominujące. Co więcej, na każdej ulicy Nowego Jorku – dosłownie – znajdziemy piekarnie i cukiernie, które co rano serwują mieszkańcom Wielkiego Jabłka najbardziej smakowite i świeże wypieki. Deser dla Amerykanów to coś więcej. Można powiedzieć, że kuchnia amerykańska deserami stoi! Kawiarnie Nowy Jork nie wyobrażają sobie zaserwować swoim klientom kawy lub herbaty, bez jednoczesnego zaproponowania im „czegoś” słodkiego. Amerykanie kochają desery i nie ma w tym nic dziwnego. Szczególnie te z nich, które przygotowywane są w Nowym Jorku zasługują na znacznie większe uznanie!

Świeżo wypieczone bajgle - przysmak nowojorczyków, licencja: shutterstock/By mattburchell
Świeżo wypieczone bajgle – przysmak nowojorczyków, licencja: shutterstock/By mattburchell

Ulubione przysmaki

Każdy kraj z całą pewnością ma desery, którymi może się pochwalić. Smakołyki na stałe wpisały się już w tradycję większości państw, w a Ameryce i samym Nowy Jorku widać to niezwykle wyraźnie. Powiedzmy sobie szczerze – Nowy Jork pod względem deserów z całą pewnością ma się czym pochwalić. Jednym z najbardziej ulubionych i docenianych smakołyków w tym mieście jest nowojorski sernik. Pewnie większości z nas może to się wydać lekko przesadzone, gdyż każdy kraj ma „swój” sernik i w tym deserze nie ma absolutnie nic nadzwyczajnego. Jednak nowojorski sernik jest całkowicie niezwykły i z pewnością musi się znaleźć na liście „do spróbowania” każdego, kto zdecyduje się Wielkie Jabłko odwiedzić.

Nowojorski sernik nieco różni się od tego, który znamy z naszego kraju. Jest on o wiele bardziej puszysty, a także charakteryzuje się nieco lżejszą konsystencją. Wykonuje się go ze śmietankowego sera, śmietany, jaj oraz cukru. Co więcej, sami nowojorczycy wskazują na to, że w ich mieście znajdują się wielcy producenci i cukiernicy, którzy sprawiają, że to właśnie ich sernik jest jednym z bardziej wyjątkowych. Nie da się ukryć, że faktycznie tego deseru warto spróbować, by przekonać się co dokładnie mają na myśli mówić, że to własnie nowojorski sernik jest najlpszy. Ta puszysta konsystencja i wyjątkowy smak mówi sam za siebie. Jeśli więc zamierzmy udać się na wakacje właśnie do Nowego Jorku, to pamiętajmy o tym, że ten sernik powinien być naszym priorytetem!

Gdzie zamówić sernik w Nowym Jorku?

Nie da się ukryć, że każda restauracja i kawiarnia może mieć swój pomysł na to, jak zaserwować i przygotować nowojorski sernik. Zwykle jest on podawany bez wymyślnych dodatków – choć może się zdarzyć delikatna posypka z cukru pudru. Jednak gdzie faktycznie można zamówić nowojorski sernik, by nie rozczarować się jego smakiem? Otóż praktycznie każda kawiarnia i każda cukiernia posiada go w swojej ofercie. Jednak zdecydowanie najlepszymi rekomendacjami – zarówno wśród turystów jak i wśród mieszkańców – cieszy się Junior’s Restaurant & Bakery. W Nowym Jorku funkcjonują aż 3 lokale pod tym szyldem, więc prędzej czy później z pewnością uda się nam trafić do jegnego z nich. Legendy głoszą, że to właśnie tam możemy liczyć na najlepszy, nowojorski sernik.

A może bajgiel?

Odchodząc na chwilę od tematu nowojorskiego sernika i całej reszty łakoci, warto również zwrócić uwagę na inny przysmak amerykanów, którym jest tradycyjny bajgiel. Nowojorczycy nie wyobrażają sobie nawet jednego dnia, który mieliby spędzić bez bajgla. Oczywiście, przysmak ten stał się na tyle popularny, że powstało jego wiele wersji. Znajdziemy bajgle z wędzonym łososiem, krewetkami, czy szynką parmeńską i kozim serem. Niemniej jednak zdecydowaną popularnością cieszą się również bajgle w wersji słodkiej, najczęściej z nutellą, kremem kakaowym i karmelem. Bajgiel również powinien znaleźć się na naszej liście „do spróbowania”, szczególnie jeśli uda się nam odwiedzić Nowy Jork. Tego smaku nie da się zapomnieć!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Dlaczego warto mieć ubezpieczenie przed podróżą do Nowego Jorku?

Gdzie zjemy najlepsze pastrami w Nowym Jorku?

Następny

Dodaj komentarz