Soho — część Nowego Jorku uwielbiana przez trendsetterów

Tagi , , , , , , ,

Nowy Jork to jedno z największych i najpopularniejszych miast w całych Stanach Zjednoczonych. Co roku przyciąga rzesze turystów, którzy na własne oczy chcą zobaczyć Times Square, Central Park, Empire State Building, Statuę Wolności i wiele innych. Nowy Jork jest także uznawany za najmodniejsze miasto na całym świecie. Jedną z najsłynniejszych dzielnic w mieście jest Soho, pełna luksusowych galerii i designerskich sklepów. Czym wyróżnia się ta dzielnica? Co sprawia, że jest tak popularna? Jakie butiki w tej dzielnicy warto odwiedzić?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Soho — czym się wyróżnia?

Soho jest jedną z dzielnic Manhattanu. Jest to miejsce pełne luksusowych butików i galerii handlowych. Nie bez powodu dla wielu osób Soho i dzielnica mody to tożsame pojęcia. Okolica ta wyróżnia się swoim wyglądem. Charakterystycznymi cechami Soho brukowane uliczki i budynki z żeliwnymi fasadami, które doskonale pasują do klimatu dzielnicy. Dzisiaj Soho kojarzone jest głównie z luksusowymi butikami projektantów mody w Nowym Jorku, jednak okolica ta nie zawsze tak wyglądała.

Początkowo był to teren bagienny i dopiero w XVIII wieku zaczęły tu powstawać pierwsze domy. W pierwszej połowie XIX wieku zaczęli się tutaj wprowadzać bogaci mieszkańcy Manhattanu. To właśnie wtedy powstały pierwsze teatry, hotele, restauracje i sklepy. Jednak w II połowie XIX wieku ludność zaczęła przenosić się do innych części miasta, a miejsce stało się dzielnicą pełną magazynów i fabryk, które zaczęły upadać w latach 60. XX wieku. Kilkanaście lat później ludzie zaczęli przekształcać opuszczone fabryki i magazyny w pracownie artystyczne oraz lofty. Dzięki temu poziom ekonomiczny i socjalny dzielnicy zaczął znacznie wzrastać. Jest to dzielnica, w której można zauważyć pewien kontrast. Z jednej strony można tutaj znaleźć mnóstwo eleganckich i nowoczesnych budynków, a z drugiej strony widać tutaj industrialne wpływy. Soho łączy w sobie awangardę z historią. Dzielnica ta jest stosunkowo niewielka, ale mimo to jest jednym z najważniejszych i najbardziej rozpoznawalnych symboli Nowego Jorku.

Poznaj drugą modową stronę NY

Wybierając się na zakupy w Nowym Jorku, nie można zapomnieć o Soho. To właśnie tutaj znajdziemy mnóstwo eleganckich i luksusowych sklepów. Można tutaj znaleźć całą gamę produktów — designerskie ubrania, buty, biżuteria czy nawet dzieła sztuki. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, niezależnie od upodobań. Soho stale zajmuje wysokie miejsca w rankingach najmodniejszych dzielnic na całym świecie. Dzielnica doskonale łączy w sobie kreatywne rozwiązania z szacunkiem do tradycji. Mieszają się tutaj kultury z całego świata, dzięki czemu miejsce to jest niezwykle oryginalne i innowacyjne. Można tutaj spotkać wielu celebrytów i influencerów, którzy przyjeżdżają do Soho, aby zrobić zakupy. Zdaniem wielu osób ważną częścią tej dzielnicy są także mieszkający tutaj ludzie, którzy wyróżniają się niesamowitym stylem ubierania się i od razu rzucają się w oczy. Soho jest niezwykle ważnym elementem tworzącym Manhattan i cały Nowy Jork. Bez tej dzielnicy miasto nie byłoby takie samo.

Jakie butiki odwiedzić w Soho w Nowym Jorku?

Wielbicieli zakupów na pewno ucieszy fakt, że można tutaj znaleźć mnóstwo sklepów, w których znajdziemy całą gamę interesujących i atrakcyjnych produktów. Podczas zakupów w Soho na pewno warto odwiedzić sklep Anna Sui. Jest to amerykańska projektantka mody, uznawana za jedną z najważniejszych ikon stylu. W jej sklepie można znaleźć m.in. wysokiej jakości obuwie, biżuterię, akcesoria, okulary, kosmetyki i perfumy. Bardzo popularnym sklepem jest również Moncler. Jest to francuska i włoska luksusowa marka, która oferuje głównie wysokiej jakości odzież narciarską. W asortymencie sklepu znajdziemy także ubrania codzienne (zarówno damskie, jak i męskie), buty, torby, okulary, czapki, szaliki i różnego rodzaju akcesoria. Podczas zakupów w Soho warto odwiedzić także sklep Henrik Vibskov. Jest to duński artysta, który oferuje wysokiej klasy produkty w unikatowym stylu. Znajdziemy tutaj ubrania damskie i męskie, buty, akcesoria, biżuterię i wiele więcej.

Soho może pochwalić się zróżnicowanymi sklepami, które oferują wszelkiego rodzaju produkty. Oprócz luksusowych marek i najmodniejszych butików, znajdziemy tutaj także mnóstwo sklepów, które oferują unikatowe i jedyne w swoim rodzaju ubrania, buty czy dodatki. Do takich sklepów na pewno zaliczyć można What Goes Around Comes Around, 93 & Ash Vintage, Thriftwares Vintage, Revimode Vintage czy Housing Works Thrift Stores. Oferują one wysokiej jakości wyjątkowe ubrania i dodatki. Podczas zakupów warto także odwiedzić eleganckie galerie w tej dzielnicy. Do najpopularniejszych galerii należą The Shops of Soho, Soho Mall czy Purl Soho. Znajdziemy w nich zróżnicowane produkty wysokiej jakości, które będą stanowić wspaniałą pamiątkę z Nowego Jorku. Po udanych zakupach warto udać się do jednej z licznych restauracji czy kawiarni w Soho. Wizyta w jednym z lokalów gastronomicznych będzie świetnym zwieńczeniem zwiedzania tej części Manhattanu.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Cash or Card, czyli wszystko o płatnościach w Nowym Jorku

Szpitale w Nowym Jorku – sprawdź, gdzie możesz szukać pomocy w nagłych wypadkach

Następny

Dodaj komentarz