Strand Bookstore – odkryj kultowy antykwariat

Tagi , , ,

Pomimo powszechnej cyfryzacji, po dziś dzień niezliczona liczba osób uwielbia sięgać po książki. To metoda na oderwane się od trosk dnia codziennego, skarbnica wiedzy, czy możliwość przeniesienia się w inne, fantastyczne światy. Nic więc dziwnego, że antykwariat Strand Bookstore cieszy się tak dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona odbiorców całego świata. Przyjrzyjmy się niezwykle ciekawemu miejscu z bliska. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Czym są antykwariaty?

Na samym początku warto wyjaśnić, czym są antykwariaty. To sklepy, których przedmiotem działalności jest zbieranie, kupowanie, jak również sprzedawanie starych, jak również rzadko spotykanych książek. Co więcej, w antykwariatach odnaleźć możemy także m.in.: mapy, płyty, grafiki, rękopisy, fotografię, jak również przedmioty kolekcjonerskie. Tym samym zajmuję się najpopularniejszy na całym świecie Strand Bookstore, który co roku gości niezliczoną ilość wielu, różnorodnych klientów z całego świata. 

Gdzie znajdziemy Strand Bookstore?

Strand Bookstore znajduje się w Nowym Yorku. Jest najpopularniejszym antykwariatem w USA, a największym na całym świecie. Nazwa jednak możemy być myląca, ponieważ człon „Strand” pochodzi od ulicy w Londynie. Dokładną lokalizację antykwariat zawdzięcza synowi założyciela, który przeniósł go na róg ulicy 12th Street i 828 Broadway. Jest to więc ściśle centrum jednego z najważniejszych miast na całym świecie- dzielnica East Village.

Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że oprócz tej głównej lokalizacji, znajduje się jeszcze jeden sklep antykwariatu, na Upper West Side przy Columbus Ave, pomiędzy West 81st i 82nd Streets. W 2005 roku główna siedziba antykwariatu przeszła gruntowny remont, jak również uległa rozbudowie. Od tego czasu w tym popularnym miejscu możemy korzystać z windy, czy klimatyzacji. Co więcej, dokonano reorganizacji pięter, przez co odnalezienie preferowanych pozycji czytelniczych, akcesoriów, gadżetów, czy prezentów, stało się o wiele bardziej przystępne. 

W związku z ogromnym zainteresowaniem przedsiębiorstwo zdecydowało się także na otwarcie kiosków z książkami, które zlokalizowane są w Central Park oraz Times Square. Z oferty Strand Bookstore możemy korzystać także podczas jazdy pociągami Moynihan- książki dostępne są na półkach dla podróżnych. W związku z tym Strand Bookstore jest prężnie działającą siecią na terenie miasta. 

Nowy Jork, NY USA - 18 lipca 2021 r.: Nowy Jork, księgarnia Strand na 13th Street i Broadway na Manhattanie, licencja: shutterstock/By Xackery Irving
Nowy Jork, NY USA – 18 lipca 2021 r.: Nowy Jork, księgarnia Strand na 13th Street i Broadway na Manhattanie, licencja: shutterstock/By Xackery Irving

Zobacz niezliczoną ilość książek

Czytanie to prawdziwa frajda. W związku z tym, do naszej dyspozycji Strand Bookstore Nowy Jork oddaje niezliczoną ilość książek z tzw. drugiej ręki do wyboru. Antykwariat reklamuje się jako księgarnia z 18 milami książek. W celu ułatwienia dostępu dla każdego użytkownika na całym świecie, antykwariat prowadzi także sprzedaż internetową. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że w antykwariacie ogromna ilość książkę posegregowana jest tematycznie, a co więcej, segreguje się książki także pod względem kolorów oraz rozmiarów.

Co ważne, znany na całym świecie antykwariat sukcesywnie powiększa swoją kolekcję, szukając prawdziwych „perełek”, które wpiszą się w upodobania i preferencję najbardziej wymagających klientów. W związku z bardzo obszernym asortymentem antykwariatu nie sposób wymienić nawet wszystkich kategorii. Do najbardziej popularnych zaliczyć jednak należy: 

  • Sztukę,
  • Botanikę,
  • Komiksy,
  • Eposy i Sagi,
  • Film i dramat,
  • Muzyka,
  • Literacka literatura faktu.

Strand Bookstore to firma rodzinna, która zatrudnia około 230 pracowników. Co ciekawe, wśród osób zatrudnionych w antykwariacie wymienić można prawdziwe, amerykańskie gwiazdy, takie jak m.in.: Patti Smith, Tom Verlaine, czy Richard Hell. Nic więc dziwnego, że jest kultowe miejsce w całym USA. 

TOPowe miejsce dla młodych i starszych

Strand Bookstore to interesujące miejsce na mapie Nowego Yorku dla wszystkich osób bez względu na wiek. Oprócz książek, w antykwariacie odnaleźć można również odzież, gadżety, przez co miejsce przyciąga także młode osoby. Co jednak najważniejsze, w antykwariacie odnaleźć można książki na każdy temat. W praktyce oznacza to, że „coś dla siebie” znajdą dzieci- to miejsce pełne baśni, bajek, pięknie ilustrowanych opowiadań. Co więcej, w antykwariacie bez trudu uda nam się odnaleźć także książki młodzieżowe. Dla przykładu mogą być to biografie znanych, rockowych zespołów, które po dziś dzień znajdują się na szczytach światowych list przebojów.

W Strand Bookstore nie zabrakło także poezji i prozy najznakomitszych pisarzy na świecie. Jest to również idealne miejsce dla osób głodnych wiedzy, którzy poszukają dla siebie rzadko spotykanych końcówek nakładów, publikacji naukowych, czy innych unikatów, których nie można znaleźć w żadnym innym miejscu na świecie. Antykwariat posiada także niezwykle liczny zbiór książek dotyczących motoryzacji, prac ręcznych, i innych. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że Strand Bookstore oferuje gotowe podarunki. Można więc w nim odnaleźć idealne prezenty dla swoich bliskich, które będą piękną pamiątką z pobytu w Nowym Yorku. 

Autor: Magdalena Krzykawska

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Przeprowadzka do Nowego Jorku – od czego zacząć?

Zwiedzanie Muzeum Dziedzictwa Żydowskiego w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz