Szpitale w Nowym Jorku – sprawdź, gdzie możesz szukać pomocy w nagłych wypadkach

Tagi , , , , , , , , , ,

Podróż do Nowego Jorku jest dla wielu turystów spełnieniem najskrytszych marzeń. Zwykle miasto to każdemu z nas kojarzy się przede wszystkim z tysiącem atrakcji i możliwością przeżycia niezapomnianej przygody, która na długo utkwi w naszej pamięci. Bez względu na to, czy zdecydowaliśmy się na podróż zorganizowaną na własną rękę, czy z biurem podróży, trzeba przygotować się na przysłowiowe wszystko. Oznacza to, że w trakcie pobytu może zdarzyć się wiele sytuacji, a także nieprzewidzianych wypadków. Dlatego warto wiedzieć, gdzie zwrócić się o pomoc w opiece zdrowotnej. Niemniej jednak w znacznym stopniu różni się ona od opieki medycznej, do której przyzwyczajeni jesteśmy w naszym kraju. Warto więc zadbać o to, by wykupić odpowiedni pakiet ubezpieczenia zdrowotnego, a także dowiedzieć się, jakie są najpopularniejsze szpitale w Nowym Jorku. Z pewnością taka wiedza, pomoże zadbać o to, by pobyt w mieście, które nigdy nie śpi, był udany i bezpieczny.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Pomoc medyczna w trakcie wycieczki do Nowego Jorku

Warto wiedzieć, że w odróżnieniu od naszego kraju, służba zdrowia w Stanach Zjednoczonych w większości jest sprywatyzowana. Co ciekawe, nawet ubezpieczenia zdrowotne nie są publiczne. Kolejnym faktem jest to, że ceny podstawowych leków, również są o wiele wyższe niż te, które znamy z polskich aptek. Ceny za niektóre antybiotyki mogą kosztować nawet 600 dolarów, a zdjęcie rachunku za środki medyczne przeciętnego Amerykanina może przyprawić o przysłowiowy zawrót głowy. Właśnie dlatego warto rozsądnie wybierać ofertę polis ubezpieczeniowych, a także zgłębić się w szczegóły świadczeń, jakie one oferują.

Często oferty ubezpieczeń, które otrzymujemy wraz z pakietem wycieczkowym, nie są wystarczające do tego, by uchronić nas przed gigantycznymi rachunkami za opiekę medyczną w USA. Zwykle polisy biur podróży wydają się nam niezwykle atrakcyjne, gdyż widnieją na niej ogromne kwoty, a cena dla nas jest niezwykle atrakcyjna. Niemniej jednak najczęściej pokrywają one koszty leczenia ambulatoryjnego, które dodatkowo ograniczone są do kwoty np. 5 tysięcy złotych. Okazuje się, że po powrocie do kraju, możemy spodziewać się wtedy dodatkowego rachunku ze szpitala na kwotę 17 tysięcy złotych. Wobec tego, by uniknąć tak wysokich kosztów, ubezpieczenie zdrowotne na wycieczkę do Nowego Jorku powinno być rzetelnie zrewidowane.

Ubezpieczenie zdrowotne a opieka szpitalna

Wspomniane już zostało, że koszty leczenia ambulatoryjnego w Nowym Jorku, podobnie zresztą jak w całych Stanach Zjednoczonych są niezwykle wysokie. Wybór ubezpieczenia turystycznego do Nowego Jorku jest więc niezwykle skomplikowanym zadaniem. Zwykle oferty polis, które oferowane są przez biura podróży, nie pokrywają leczenia ambulatoryjnego, a jeśli już, to w niewielkim stopniu. Zwykle w pakiecie ubezpieczeniowym od biura podróży mamy jedynie zapewnioną doraźną pomoc medyczną, bez specjalistycznych zabiegów. Wiadomo jednak, że wypadki chodzą po ludziach, a nieoczekiwane sytuacje mogą przydarzyć się nam na każdym kroku. Wielu turystów, będąc pewnymi tego, że przykry wypadek nie stanie im na drodze do spędzenia wymarzonych, amerykańskich wakacji, postanawia wyruszyć w podróż jedynie z podstawowym pakietem ubezpieczenia. Niestety, kończy się to powrotem do domu z olbrzymim rachunkiem w ręce za opiekę szpitalną. Warto więc dokupić odpowiednią polisę, która nie będzie z pewnością tak wielkim wydatkiem, jak pokrycie kosztów naszego pobytu w jednym z amerykańskich szpitali.

Koszty ambulatoryjne w Nowym Jorku

Wybierając taką polisę, trzeba szczególną uwagę zwrócić na koszty ambulatoryjne. W praktyce rozszerzenie polisy właśnie o koszty opieki szpitalnej kosztuje około 300-400 złotych. Jednak pozwoli nam to uniknąć późniejszego rachunku w wysokości naszej 3 miesięcznej pensji. Przeglądając oferty polis ubezpieczenia turystycznego do Nowego Jorku, od razu powinniśmy zrezygnować z tych, które kuszą zawrotnie niską ceną. Zwykle związane jest to z tym, że ograniczone są tam koszty leczenia ambulatoryjnego do 2, 3 lub 5 tysięcy złotych. Oczywiście, taka kwota nie jest nawet połową tego, co przyjdzie nam zapłacić w momencie, kiedy będziemy musieli skorzystać z opieki szpitalnej.

Warto wiedzieć jednak, że nawet amerykanie nie posiadają ubezpieczenia, które pozwoli w 100% pokryć koszty pobytu w szpitalu i opieki specjalistów. Niemniej jednak ich polisy są tak przygotowane, by koszty te zostały obniżone do minimum. Warto więc zwrócić na to uwagę i pamiętać, że na zdrowiu nigdy nie warto oszczędzać. Dodatkowe 300 złotych dopłacone do polisy ubezpieczeniowej z pewnością nie zaboli nas tak, jak rachunek ze szpitala amerykańskiego. Może on opiewać nawet na kwotę 20 tysięcy złotych.

Szpitale w Nowym Jorku

Skoro wiemy już jakie ubezpieczenie powinniśmy zakupić i o jakie koszty warto uzupełnić polisę, to trzeba również się dowiedzieć, gdzie możemy szukać takiej pomocy medycznej. Oczywiście w Nowym Jorku szpitali nie brakuje. Jednak te, które cieszą się najbardziej kompleksową opieką i pozytywnymi opiniami, będą dla turystów najlepszym wyborem. Poniżej wymienione są szpitale w Nowym Jorku, które zagwarantują nam najlepszą opiekę medyczną.

Mount Sinai Hospital

Jest to szpital Manhattan Nowy Jork, który jest jednym z trzech, które znajdują się na Manhattanie. Znajduje się on przy 1468 Maddison Avenue. W okolicy znajduje się wiele przystanków metra i komunikacji miejskiej. Jego drugi budynek znajduje się przy 1000 10 th Avenue.

Lenox Hill Hospital

To kolejny szpital, który znajduje się na Manhattanie, a dokładniej przy 100E 77th Street. Jest to szpital, który zapewnia kompleksową opiekę i cieszy się niezwykłym uznaniem wśród pacjentów. Szybko i sprawnie dostaniemy tam doraźną pomoc i wykonamy niezbędne badania. W jego pobliżu również znajduje się stacja metra i postój taksówek.

New York- Presbyterian Lower Manhattan Hospital

Znajduje się przy 170 William Street. Jak sama nazwa wskazuje New York Presbyterian Hospital znajduje się na Dolnym Manhattanie. Jest on częścią całego kompleksu New York Healthcare System. Co ciekawe jest to szpital niedochodowy, który zajmuje się głównie udzielaniem pomocy doraźnej i nagłą hospitalizacją swoich pacjentów. Warto wiedzieć, że jeśli nasze wakacje spędzamy właśnie na Dolnym Manhattanie, to jest to jedyny szpital w najbliższej okolicy. W jego pobliżu znajduje się nie tylko wielki parking, ale także i liczne przystanki komunikacji miejskiej oraz stacje metra.

Rockefeller University Hospital

Ta placówka opieki medycznej znajduje się przy 1230 York Ave również w dzielnicy Manhattan. Podobnie jak w poprzednich placówkach, możemy się tu zgłosić w razie potrzeby pomocy doraźnej lub w wyniku poważniejszych problemów zdrowotnych.

Warto spisać sobie listę najlepszych szpitali w Nowym Jorku, a także zapoznać się z mniejszymi placówkami. Nigdy bowiem nie wiadomo, kiedy i nam przytrafi się nagły wypadek i będziemy potrzebować podczas wakacji profesjonalnej opieki medycznej. Kierujmy się więc powiedzeniem: „przezorny zawsze ubezpieczony”.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Soho — część Nowego Jorku uwielbiana przez trendsetterów

Warunki noclegowe i ceny w Nowym Jorku — gdzie warto wynająć pokój?

Następny

Dodaj komentarz