Warunki noclegowe i ceny w Nowym Jorku — gdzie warto wynająć pokój?

Tagi , , , , , ,

Nowy Jork to miasto, które dla turystów jest prawdziwym spełnieniem marzeń. Szczególnie teraz, gdy podróżowanie do USA stało się dla polskich podróżnych o wiele łatwiejsze, spieszą oni, by zarezerwować bilety. Oczywiście Nowy Jork jest niezwykle atrakcyjny pod względem turystyki i innych atrakcji. Często miasto to bywa nazywane miastem pięciu światów. Odnosi się to przede wszystkim do dzielnic, gdzie każda ma swój własny, niepowtarzalny klimat i urok. Niemniej jednak turyści mogą mieć niełatwe zadanie, jeśli chodzi o znalezienie odpowiedniego noclegu. Tak więc, jak przestawiają się warunki noclegowe i ceny w Nowym Jorku, a także gdzie warto wynająć pokój?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Hotele i motele w Nowym Jorku – jakie warunki noclegowe są w Nowym Jorku

Z pewnością każdy turysta, który planuje podróż do Nowego Jorku, będzie chciał zatrzymać się na Manhattanie. Jest to spełnienie marzeń i idealne miejsce obfitujące w wiele atrakcji i przygód. Niemniej jednak nie wszystkie noclegi na Manhattanie rzeczywiście wpiszą się w możliwości finansowe podróżnych. Jako że Nowy Jork jest miastem świetnie skomunikowanym, a pociągi i metro działa przez 24 godziny na dobę, warto zwrócić uwagę na hotele Nowy Jork, które znajdują się również w innych częściach miasta. Co więcej, warto podkreślić, że nie wszystkie hotele oferują nam piękne widoki na miasto i przestronne pokoje. Jasno trzeba sobie powiedzieć, że wynajem pokoju Nowy Jork i standardy, jakie otrzymamy, zależą przede wszystkim od ceny.

Nocleg w Nowym Jorku

Najwyżej cenią się oczywiście przestronne apartamenty. Wynajem apartamentu Nowy Jork to niezwykle popularna usługa, która jest również niezwykle droga. Niemniej jednak dzięki niej zyskamy nie tylko świetnie urządzone wnętrze, ale także niezwykle widoki na panoramę miasta. Wielu turystów na własną rękę musi jednak znaleźć sobie odpowiednie zakwaterowanie. Zarówno motele Nowy Jork, jak i hotele oraz airbnb to niezwykle popularne usługi najczęściej wybierane przez turystów. Niemniej jednak to airbnb i hotele stają się dominującą opcją noclegową. Czym one się jednak charakteryzują?

Airbnb, czyli mieszkanie na wynajem

To jedna z lepszych i korzystniejszych opcji noclegowych dla osób, które zdecydowały się na podróż do Wielkiego Jabłka. Ceny za wynajem niewielkiego mieszkania były o wiele niższe niż za wynajem dość ciasnego, hotelowego pokoju. Niemniej jednak obecnie opcja ta stała się nieco bardziej skomplikowana, gdyż zaostrzyły się przepisy. Otóż obecnie, by zaoferować mieszkanie do wynajmu, jego właściciel musi mieszkać w innym mieście. Do tej pory, mógł on spokojnie mieszkać w jednym mieszkaniu, a jego pokoje później podnajmować dla turystów. Obecnie jednak ze względów bezpieczeństwa taka sytuacja nie jest możliwa. Przepisy jednak miały za zadanie chronić przede wszystkim turystów. Zdarzało się bowiem, że właściciel mieszkania przy pomocy drugiego kompletu kluczy wchodził do środka pod nieobecność swoich gości. Mógł on przeglądać rzeczy i co gorsza, je kraść, w momencie, kiedy podróżni zajęci byli zwiedzaniem miasta i poznawaniem jego uroków.

Obecnie w myśl przepisów, właściciel musi mieszkać w zupełnie innym mieście, co ma takim sytuacjom skutecznie zapobiegać, a jednocześnie mieszkanie stanie się o wiele bezpieczniejsze. W efekcie dramatycznie zmniejszyła się liczba airbnb w Nowym Jorku, jednak dalej pozostaje to jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji noclegowych. Warto zwrócić również uwagę na standardy, jakie panują w airbnb. Zwykle, są to przestronne mieszkania, a jedynym obowiązkiem turystów jest zapewnienie sobie odpowiedniej wtyczki do gniazdka, gdyż amerykanie wykorzystują inne modele. Niemniej jednak airbnb to zwykle mieszkania urządzone w niezwykle wysokim standardzie w dość przyjaznych dzielnicach miasta. Z pewnością różnią się one od standardowego airbnb, które znamy z naszego kraju.

Hotele

To druga najczęściej wybierana opcja noclegowa w Nowym Jorku, szczególnie w sytuacji, kiedy liczba airbnb drastycznie się zmniejszyła. Oczywiście hotele Nowy Jork podobnie jak airbnb Nowy Jork i motele Nowy Jork to oferta niezwykle zróżnicowana pod względem cenowym. Można powiedzieć, że koszty noclegów są przeróżne, a w niektórych przypadkach cena za 10 nocy może dojść nawet do 5 tysięcy złotych, co jest niezwykle pokaźną kwotą. Co ciekawe można również znaleźć noclegi w najwyższym standardzie, jednak trzeba będzie zapłacić za nie nawet 200 tysięcy złotych.

Oczywiście wybór hotelu należy przede wszystkim do turystów. Warto jednak wspomnieć o tym, że wybierając tani pokój w hotelu, nie możemy liczyć na takie same standardy, które np. znane są nam z naszego kraju. Otóż zwykle tanie pokoje hotelowe są malutkie, znajduje się w nich jedynie łóżko oraz niewielka łazienka. Co więcej, z pewnością nie będziemy mogli liczyć na zbyt pokaźne widoki. Wybierając za to pokoje w znacznie wyższej cenie, wówczas analogicznie możemy liczyć na o wiele lepsze warunki.

Wynajem apartamentu w Nowym Jorku — cena

Wielu turystów, którzy decydują zatrzymać się w Nowym Jorku na nieco dłużej, z pewnością będą potrzebowali wynająć apartament. Oczywiście w Nowym Jorku wynajem apartamentu nie powinien stanowić żadnego problemu. Zwykle można tego dokonać nawet za pośrednictwem strony internetowej, jednak o wiele lepiej będzie udać się już na miejsce i skorzystać z pomocy pośrednika. Ceny wynajmu apartamentu w Nowym Jorku oczywiście są mocno zróżnicowane, a wiele zależy od tego, w którym miejscu zdecydujemy się go wynająć.

Oczywiście można śmiało powiedzieć, że najdrożej będzie na Manhattanie. Jest to jedna z najbardziej barwnych, a jednocześnie najdroższych dzielnic Wielkiego Jabłka. W związku z tym, choć to właśnie apartament na Manhattanie jest marzeniem wielu turystów, ceny takiego wynajmu mogą znacząco przekroczyć ich możliwości finansowe. Można tam nawet wynająć dość pokaźnych rozmiarów apartament, który jednak będzie kosztował nas co najmniej 4 tysiące dolarów. Porównując tą kwotę do innych dzielnic Nowego Jorku, jest ona mocno zawyżona. Dla przykładu podobnych rozmiarów apartament w dzielnicy Queens czy Brooklyn będzie już kosztował około 2 tysięcy dolarów. Warto zaznaczyć, że ceny są również uwarunkowane nie tylko metrażem danego apartamentu, ale także i stopniem jego urządzenia oraz widokami, jakie dostarcza on turystom!

Apartamenty na ostatnim piętrze wieżowców, które oferują panoramiczne widoki na całe miasto, naturalnie będą o wiele droższe niż te, które znajdują się na parterze czy nawet pierwszym piętrze i nie oferują zbyt specjalnych widoków.

Tani nocleg w Nowym Jorku – warunki noclegowe w Nowym Jorku

Tani nocleg Nowy Jork to wbrew pozorom rzecz jak najbardziej możliwa do znalezienia. Niemniej jednak bardzo wiele zależy od tego, jak turyści precyzują swoje wymagania. Oczywiście chcąc mieć niezwykle luksusowe wakacje, wówczas tani nocleg z pewnością nie wchodzi w grę. Niemniej jednak motele Nowy Jork to również bardzo popularna opcja noclegowa. W motelu zwykle nie możemy oczekiwać najwyższych standardów. Niektóre z nich jednak oferują noc nawet za 50 czy 25 dolarów dla jednej osoby. Z pewnością jest to opcja niezwykle korzystna dla tak zwanych turystów niskobudżetowych, którzy chcą przede wszystkim zaoszczędzić i dodatkowo korzystać z różnorodnych atrakcji miasta, a także z niezwykle bogatej oferty życia nocnego.

Motele jednak cechują się tym, że pokoje są dość ciasne, a w niektórych przypadkach mogą one oferować także wspólną łazienkę. Niemniej jednak w niskiej cenie turyści nie powinni oczekiwać standardów na miarę pięciogwiazdkowego, luksusowego hotelu. Motele są popularną opcją, a nocleg można zarezerwować nawet na krótko po przyjeździe, gdyż zwykle mają one wolne łóżka i pokoje w swojej ofercie. Co więcej, można również poszukać niezwykle tanich noclegów w formie airbnb. Zwykle można w ten sposób uzyskać o wiele przestronniejszy pokój w dość dobrym standardzie. Oczywiście wybór noclegu należy do podróżnych i to oni muszą dopasować go do własnych możliwości finansowych oraz potrzeb i preferencji, tak by mogli cieszyć się wypoczynkiem w Nowym Jorku.

Przeczytaj również ceny noclegów w Nowym Jorku

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Szpitale w Nowym Jorku – sprawdź, gdzie możesz szukać pomocy w nagłych wypadkach

Nowy Jork- miasto, które nigdy nie śpi

Następny

Dodaj komentarz