Wynajem łodzi w Nowym Jorku

, Tagi , , , , ,

Wielkie Jabłko, czyli popularny Nowy Jork to bez wątpienia jedno, z najchętniej odwiedzanych miast pod względem turystycznym. Nie da się bowiem ukryć, że większość z nas uważa Nowy Jork za miasto wielu kontrastów i co najważniejsze miasto możliwości. Nowy Jork z pewnością może pochwalić się swoim własnym mikroklimatem i swojego rodzaju unikatowością, która wydaje się przyciągać podróżnych jak magnes. Jednocześnie istnieje wiele możliwości i sposobów na to, by zwiedzać Wielkie Jabłko. Niektórzy decydują się na piesze wędrówki, inni zaś wolą wypożyczyć rower. Jednak najlepszym sposobem będzie zwiedzanie Nowego Jorku z perspektywy rzeki Hudson. Co więc warto wiedzieć o możliwościach wynajęcia łodzi w tym tętniącym życiem mieście?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Zwiedź Nowy Jork łodzią!

Zwiedzanie Nowego Jorku jest wyjątkowo trudnym do zorganizowania zadaniem, szczególnie z perspektywy logistycznej. Od niepamiętnych czasów turyści decydują się na wycieczki rowerowe, które bez wątpienia pozwolą im w Nowym Jorku zobaczyć to, co najważniejsze. Jednocześnie coraz popularniejsze staje się czarter łodzi Nowy Jork. Dlaczego? Otóż nie ma chyba lepszego doświadczenia i doznania, niż oglądanie panoramy Wielkiego Jabłka podczas majestatycznego rejsu po rzece Hudson. Co ciekawe, może być to jedna z najbardziej ekscytujących przygód na jaką zdecydują się podróżni. Sam Nowy Jork oferuje:

  • 7500 jezior;
  • 70 000 mil rzeki;
  • tysiące mil fantazyjnej linii brzegowej.

Wobec tego rejs po Kanale Eire lub po wspomnianej już rzece Hudson staje się absolutnie niekonwencjonalnym i wyjątkowym sposobem na to, by zwiedzić miasto i dokładnie przyjrzeć się mu z nieco innej perspektywy. Nie da się również ukryć, że Nowy Jork przygotował dla turystów właśnie taką możliwość. Nic bowiem nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na czarter jachtów Nowy Jork czy na wynajęcie innych jednostek pływających. Wszystko zależy już od tego, co preferują sami turyści. Ci, którzy kochają nieco więcej adrenaliny mają do dyspozycji nawet i skutery wodne. Dochodzą jeszcze do tego słynne już houseboats lub canoe.

Statua Wolności wolny od turystów i Nowego Jorku Downtown na słoneczny wcześnie rano
Statua Wolności wolny od turystów i Nowego Jorku Downtown na słoneczny wcześnie rano, licencja: shutterstock/By

Wynajem łodzi Nowy Jork to popularna usługa i coraz chętniej wykorzystywana atrakcja turystyczna. W ten sposób można bowiem nie tylko sprawdzić, jak wygląda miasto od nieco innej strony, ale można także dotrzeć w miejsca, w które ciężko byłoby się dostać piechotą lub rowerem. Mowa tu między innymi o Roosevelt Island, która oferuje zaciszną i spokojną atmosferę. Dodatkowo wszelakie zabytki Nowego Jorku jak np. Statua Wolności czy Empire State Building od strony „wodnej” prezentują się w jeszcze bardziej imponujący sposób. Można nawet zdecydować się na to, by spróbować wędkarstwa i innych atrakcji wodnych. Z pewnością zwiedzanie Nowego Jorku łodzią to wyjątkowa okazja nie tylko na to, by urozmaicić sobie wakacje, ale także na to, by zapoznać się z miastem od jego innej, często bardziej inspirującej strony.

Gdzie wynająć łódź w Nowym Jorku?

Jeśli podróżni zainteresowali się możliwością wynajęcia łodzi w Nowym Jorku i zwiedzaniem miasta w ten bardziej nietuzinkowy sposób, to mogą oni również zastanawiać się, gdzie taką łódź wynająć. Tak naprawdę, nie powinno być z tym większego problemu. Miasto oferuje aż 106 łodzi na wynajem, a dodatkowo wiele przystani i portów, w których te łodzie można po prostu zacumować. Tak więc co muszą zrobić turyści by skorzystać z tej niekwestionowanej atrakcji miasta? Otóż najprostszym rozwiązaniem będzie znalezienie odpowiedniej wypożyczalni, która zaoferuje im tego typu możliwość. W tym celu można np. odwiedzić strony internetowe, na których nie tylko można zdecydować się na wynajem łodzi, ale także skorzystać z bogatej oferty jachtów, kajaków i pontonów.

Wynajem łodzi Nowy Jork możliwy jest całkowicie online. Wybraną jednostkę wodną można zarezerwować jeszcze przed przylotem do Wielkiego Jabłka, a następnie udać się na docelowe miejsce odbioru. Jak więc widać, tak niewiele trzeba, by można było skorzystać z innej i bardziej wyjątkowej możliwości zwiedzania Nowego Jorku. Z pewnością żaden turysta tego nie pożałuje, gdyż doświadczenie to potrafi zapaść w pamięć na wyjątkowo długo.

Panorama miasta w pochmurny wieczór, centrum miasta i przystań na pierwszym planie z dużymi imponującymi jachtami i łodziami , licencja: shutterstock/By
Panorama miasta w pochmurny wieczór, centrum miasta i przystań na pierwszym planie z dużymi imponującymi jachtami i łodziami , licencja: shutterstock/By

Wynajem łodzi w Nowym Jorku – cena

Nie da się ukryć, że w Nowym Jorku ciężko jest znaleźć atrakcje, które można uznać za całkowicie darmowe. Nie inaczej jest oczywiście w przypadku wynajmu łodzi. Taka przyjemność kosztuje i w zależności od tego na jaką jednostkę wodną się zdecydujemy, tak mocno zróżnicowane będą koszty. Wynajem łodzi w Nowym Jorku- cena rozpoczyna się już od około 1722 złotych za dzień. Jednocześnie warto zauważyć, że im bardziej „luksusowy” jacht lub łódź wybierzemy, tym koszty jej wynajęcia będą wyższe. Czy jednak warto się na taki sposób zwiedzania Wielkiego Jabłka zdecydować? Otóż co do tego nie powinno być wątpliwości. Zwiedzanie Nowego Jorku łodzią pozwala nam spojrzeć na miasto z nieco innej perspektywy i pozwoli nam dotrzeć w jeszcze bardziej wyjątkowe miejsca. Tak naprawdę, ciężko znaleźć bardziej ekscytującą atrakcję turystyczną, która gwarantuje szereg doznań.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Lotnisko John F. Kennedy International Airport — praktyczne informacje

Gdzie zrobisz najładniejsze ujęcia z drona w Nowym Jorku?

Następny

Dodaj komentarz