Wynajem skuterów i hulajnóg elektrycznych w Nowym Jorku

Tagi , , ,

Nowy Jork to miasto, którego odwiedzenie jest spełnieniem marzeń większości turystów. Okazuje się bowiem, że Wielkie Jabłko niezmiennie kojarzy się z różnorodnością i możliwościami, a także swoistą pasją, która przyciąga jak magnes. Zarówno turyści jak i sami mieszkańcy Nowego Jorku od zawsze mają odwieczny problem. Są nim korki i ogromne natężenie ruchu pojazdów, które sprawiają, że szczególnie w godzinach szczytu miasto to staje się całkowicie nieprzejezdne. Zakorkowane ulice i przepełniona komunikacja miejska sprawiła, że większość turystów i mieszkańców poszukuje alternatywnego sposobu podróżowania. Jednym z lepszych pomysłów jest wynajęcie skutera lub elektrycznej hulajnogi. Co więc warto o nich wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Rowerem czy skuterem po Nowym Jorku?

Nowy Jork – zwiedzanie miasta to z całą pewnością nie jest najłatwiejsze zadanie. Rozległa i zakorkowana metropolia znacznie ogranicza możliwości poruszania się po niej. Szczególnie samochodem. Odwieczny problem zmusił mieszkańców oraz turystów do tego, by zaczęli oni szukać nieco bardziej alternatywnych rozwiązań. Wybór padł oczywiście na rowery i na skutery.

Okazuje się, że Nowy Jork rowerem to jedno z lepszych rozwiązań. Dlaczego? Z prostego powodu- rowery pozwalają skutecznie ominąć korki w Nowym Jorku, a dodatkowo ich wynajem nie będzie zbytnim nadwerężeniem naszego budżetu. Zwykle za jeden dzień trzeba zapłacić około 40 dolarów. Dodatkowo ruch w Nowym Jorku jest zorganizowany w ten sposób, że rowerzyści mogą czuć się bezpiecznie. Istnieje wiele ścieżek rowerowych- zarówno tych „spokojniejszych” jak i tych, które biegną przy głównej ulicy. Wynajem rowerów Nowy Jork to wyjątkowo popularna usługa, a dodatkowo jest to wyjątkowo ekologiczny środek transportu.

Z drugiej zaś strony, można zdecydować się także na to, by zwiedzać Nowy Jork skuterem. Równie dobry pomysł, gdyż skutery mają prawo do tego, by korzystać z zaaranżowanych ścieżek rowerowych. Wobec tego turyści mogą również w sprytny i skuteczny sposób ominąć korki. Dodatkowo nie muszą nadwerężać swojej kondycji- skutery mają napędy elektryczne. Jeśli więc chcemy ominąć ogromne korki w Nowym Jorku i co więcej, dotrzeć wszędzie na czas, to skutery będą dla nas również korzystnym rozwiązaniem.

Brownstone budynek z rocznika skuter w słynnej dzielnicy Manhattanu, Nowy Jork.
Brownstone budynek z rocznika skuter w słynnej dzielnicy Manhattanu, Nowy Jork., licencja: shutterstock/By

Wynajem skuterów Nowy Jork – cena

Wynajem skuterów Nowy Jork cieszy się coraz to większą popularnością- nie tylko wśród turystów, ale także i wśród miejscowych. Do poruszania się skuterem po Nowym Jorku na dobrą sprawę nie trzeba mieć nawet prawa jazdy kategorii B. Jest to więc świetne rozwiązanie zarówno dla tych, co są wyjątkowo zmotoryzowani i nie.

Wydawać by się nawet mogło, że wynajem hulajnogi elektryczne Nowy Jork z pozoru jest nieco tańszy niż zdecydowanie się na wypożyczenie roweru. Zwykle finalna cena jest uzależniona od tego, ile turyści po prostu zdecydują się przejechać. Wobec tego w momencie, kiedy turyści zdecydują, że czas na wynajęcie skutera muszą wiedzieć, że opłata startowa wynosi jedynie 1 dolar, czyli około 4-5 złotych, co z pewnością nie jest zbyt mocno wygórowaną ceną. Koszty jednak nie kończą się tylko i wyłącznie na opłacie startowej. Za każdą, kolejną minutę jazdy doliczane jest bowiem 30 centów, co znów nie wydaje się być zbyt wygórowaną ceną.

Warto jednak zauważyć, że Nowy Jork ma w zwyczaju dość nieprzychylnie patrzeć na hulajnogi- co jednak może się zmienić w najbliższym czasie, wraz ze wzrostem ich popularności. Niemniej jednak ze względów bezpieczeństwa na początkujących użytkowników nałożone jest pewne ograniczenie prędkości- do 16 kilometrów na godzinę. Oczywiście można powiedzieć, że wraz z „nabieraniem doświadczenia” to ograniczenie również zostanie zdjęte

Hulajnogi elektryczne Nowy Jork – gdzie można je znaleźć?

Nowy Jork hulajnogi elektryczne to przysłowiowy temat rzeka. Miasto długo opierało się temu, by te funkcjonalne skutery zaprosić na swoje ulice. Wynikało to z pojawiających się aktów wandalizmu oraz innych zagrożeń, jakie mogły być spowodowane przez prywatne e-hulajnogi. Wobec tego nie da się ukryć, że e-skutery nie są dostępne dosłownie wszędzie. Obecnie ich największą dostępnością mogą cieszyć się mieszkańcy Brooklynu i Manhattanu.

Co ciekawe, zdecydowano się także dostarczyć elektryczne hulajnogi na Bronx. Jednocześnie wynika to z bardzo interesującego faktu. Otóż ze statystyk, które napływały do władz miasta, jasno wynikało, że to biali mieszkańcy Nowego Jorku- wraz z turystami- o wiele chętniej korzystają z tego środka transportu. Wobec tego zlokalizowanie bazy elektrycznych hulajnóg na Bronx’ie miało doprowadzić do potencjalnego wyrównania tych proporcji. Hulajnogi elektryczne najczęściej pozostawiane są przy parkach i ulicach w wyznaczonym do tego obszarze, skąd można je wynająć.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Kevin sam w Nowym Jorku – zwiedzaj podążając za Kevinem

Zimowe atrakcyjne w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz