Z Nowego Jorku do wodospadu Niagara

Tagi , , ,

Nowy Jork to fantastyczny kierunek, który jest popularny wśród turystów z całego świata. Dobrze jest zatem poznać bliżej jakie można zwiedzić tutaj znakomite miejsca, które zostaną w pamięci po takim niezapomnianym wyjeździe. Niewątpliwie jednym z obowiązkowych punktów wycieczki do Nowego Jorku jest też wyprawa do wodospadu Niagara. Warto zatem się dowiedzieć, jak można się tam dostać i o jakiej porze dobrze jest się tam wybrać.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Wodospad Niagara – zachwycające piękno natury

Wodospad Niagara jest jednym z najpopularniejszych punktów widokowych. Dobrze jest też wspomnieć, że piękno wodospadu zachwyca każdego, kto ma okazję zobaczyć go na żywo. Co ważne, to wodospad ten leży na pograniczu Stanów Zjednoczonych oraz Kanady, dlatego też można od razu zwiedzić przepiękny kraj, jakim jest Kanada. Niagara składa się tak naprawdę z trzech wodospadów, które tworzą fantastyczny cud natury, który warto odwiedzić przy okazji wycieczki po Stanach Zjednoczonych.

Wodospad Niagara z lotu ptaka, Canadian Falls, Kanada, licencja: shutterstock/By
Wodospad Niagara z lotu ptaka, Canadian Falls, Kanada, licencja: shutterstock/By

Dobrze jest też wspomnieć, że wodospad Niagara może być oglądany zarówno zimą, latem, jak i wiosną. Co więcej, to zimą może być okazja zobaczenia wodospadu wtedy, kiedy jest zamarznięty. Dodatkowo swój urok ma także odwiedzanie wodospadu nocą. Tym sposobem atrakcja ta jest tak niesamowicie popularna, gdyż można ją odwiedzać praktycznie o każdej porze roku, niezależnie od tego, czy jest to dzień, czy też noc. Należy jednak pamiętać, że wodospad Niagara leży w rezerwacie, dlatego też warto wiedzieć, jakie obowiązują zasady przy odwiedzaniu tego słynnego miejsca.

Jak dotrzeć z Nowego Jorku nad wodospad Niagara?

Dobrze jest wiedzieć, że do wodospadu Niagara można dostać się między innymi z Nowego Jorku autobusem, jednak należy pamiętać, aby wcześniej zarezerwować bilet, gdyż jest to kurs niesamowicie oblegany przez turystów. Warto też dodać, że dojazd z Nowego Jorku do wodospadu zajmuje prawie cały dzień, dlatego też zaleca się, by przyjechać tutaj przynajmniej na trzy dni, dzięki czemu będzie można jeden dzień w całości poświęcić na zwiedzaniu wodospadu. Bezpośrednio do miasteczka, w którym znajduje się wodospad, trzeba wykupić jeszcze jeden przejazd lokalnym busem, który dojeżdża do miejsca, z którego można wyruszyć na wycieczkę. Można także wybrać opcję dojechania samochodem prywatnym.

Zwiedzane wodospadu Niagara

Warto pamiętać, że wodospad Niagara leży w parku, jednak wejście do tegoż parku nic nie kosztuje. Co jest niewątpliwym plusem całej wycieczki, zwłaszcza gdy przyjeżdża się tutaj całą rodziną. Co ważne, to wodospad można zobaczyć zarówno od strony Stanów Zjednoczonych, jak i Kanadyjskiej, jeśli ma się ważny paszport. Niagarę można zwiedzać na różne sposoby, gdyż są udostępnione różnego rodzaju możliwości, dzięki czemu turyści sami mogą zdecydować, jak chcą zobaczyć ten przepiękny wodospad. Jedną z możliwości jest zwiedzanie wodospadu ze statku, który przypływa bardzo blisko spadającej wody. Gwarantuje to, iż żaden turysta nie wyjdzie z takiej atrakcji suchy. Dlatego też dobrze jest mieć takie ubrania, które można pomoczyć. Ten rodzaj zwiedzania zalecany jest szczególnie latem, kiedy są upały. Jest to fantastyczna forma schłodzenia się i przy okazji także zobaczenia wodospadu z innej perspektywy.

Dobrze jest też wspomnieć, że taka podróż statkiem do wodospadu Niagara kosztuje około 90zł w przeliczaniu na polskie złotówki (32 C$). Warto jest zamówić bilety online na tego rodzaju atrakcję. Będzie większa pewność, że znajdą się miejsca na statku, co w sezonie może być niezmiernie trudne do osiągnięcia. Można także wybrać taki szlak, który prowadzi tunelem do wodospadu skąd słychać spływającą wodę. Jest to fantastycznie doznanie, dlatego też dobrze jest także zdecydować się na taką opcję przy zwiedzaniu wodospadu. W trakcie szlaku znajdują się aż dwie platformy widokowe, które znajdują się bardzo blisko wodospadu. Wówczas jest to znakomite miejsce, w którym turyści mogą zrobić pamiątkowe zdjęcia lub nagrać filmy.

Grupa turystów bawiących się w czerwonych płaszczach przeciwdeszczowych w łodzi w pobliżu wodospadu Niagara, Kanada, licencjat: shutterstock/Autor: LMspencer
Grupa turystów bawiących się w czerwonych płaszczach przeciwdeszczowych w łodzi w pobliżu wodospadu Niagara, Kanada, licencjat: shutterstock/Autor: LMspencer

Wodospad Niagara – co zabrać ze sobą?

Przede wszystkim dobrze jest zabrać ze sobą paszport, gdy chce się przejść za granicę. W lecie warto postawić na ubrania szybkoschnące lub takie, które mogą się ubrudzić i pomoczyć. Warto też mieć na uwadze buty, które również mogą się zamoczyć. Dobrze jest mieć w plecaku także przyszykowaną cieplejszą bluzę, gdyż przy samym wodospadzie może być silny wiatr. Dobrze jest też pomyśleć nad ochroną sprzętu fotograficznego. Dlatego też zalecane jest, by na tę podróż wziąć ze sobą wodoodporny aparat. Nie uszkodzi się w trakcie wycieczki i będzie można go wykorzystać do zrobienia niezapomnianych zdjęć i pamiątkowych filmów.

Wodospad Niagara to atrakcja turystyczna, która jest zaliczana do cudów świata. Jest on tak niesamowity i niespotykany, że niewątpliwie wyróżnia się spośród innych ciekawych turystycznych atrakcji. Do wodospadu mogą także przyjść dzieci, jednak warto, jest je dość dobrze pilnować. Droga do wodospadu często może być śliska ze względu na to, że woda cały czas może tam przepływać.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Budżetowa wycieczka po Nowym Jorku – przydatne tipy!

Historyczne miejsca w Nowym Jorku

Następny

1 komentarz do wpisu “<strong>Z Nowego Jorku do wodospadu Niagara</strong>”

Dodaj komentarz