Dlaczego warto mieć ubezpieczenie przed podróżą do Nowego Jorku?

Piękna młoda kobieta na bulwarze w miejskich scenerii, centrum, o zachodzie słońca, trzymając smartfon i patrząc na stronę.

Nowy Jork – turystyczne spełnienie marzeń podróżników z całego świata. Miasto, które nigdy nie zasypia. Jest to niezwykle popularny kierunek turystyczny wśród osób głodnych tzw. american dream. Czy planując wycieczkę do Stanów Zjednoczonych powinniśmy zadbać wyłącznie o transport i zakwaterowanie? Jakie znaczenie podczas zagranicznej eskapady ma … Zobacz więcej »

Największe lotniska Nowego Jorku – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Lotniska Nowego Jorku - widok z lotu ptaka na Nowy Jork, Manhattan, z samolotu licencja: shutterstock/By phoelixDE

Zagraniczni turyści odwiedzający Nowy Jork docierają tu najczęściej drogą powietrzną, trafiając na jedno z trzech lotnisk na terenie miasta. Wszystkie lotniska Nowego Jorku obsługują loty krajowe i zagraniczne na mniejszą lub większą skalę. Wybór odpowiedniego zależy przede wszystkim od kierunku podróży. Każdy z trzech portów … Zobacz więcej »

Lecisz do Nowego Jorku? Oto TOP pytań i odpowiedzi!

Ameryka-posąg wyspy wolności wolności

Nowy Jork to tętniąca życiem skarbnica kultury, sztuki, rozrywki oraz mody. Nie bez powodu jest on nazywany jedną ze stolic świata, ponieważ mieszkają tu ludzie, którzy pochodzą z najróżniejszych środowisk. To właśnie społeczeństwo ukształtowało tak barwną i różnorodną strukturę miasta. Jeżeli szukasz miejsca, w którym zasmakujesz … Zobacz więcej »

Czy Nowy Jork jest drogi? Fakty i mity o mieście będącym wizytówką Stanów Zjednoczonych

dolar

Nowy Jork to jedna z największych aglomeracji miejskich na świecie. Szacuje się, iż zamieszuje ją blisko osiem i pół miliona osób, które mówią w przeszło ośmiuset językach. Początki tego niezwykłego miasta nazwanego na cześć księcia Yorku sięgają 1624 roku. Podzielone na pięć okręgów, będących oddzielnymi … Zobacz więcej »