Lecisz do Nowego Jorku? Oto TOP pytań i odpowiedzi!

Ameryka-posąg wyspy wolności wolności

Nowy Jork to tętniąca życiem skarbnica kultury, sztuki, rozrywki oraz mody. Nie bez powodu jest on nazywany jedną ze stolic świata, ponieważ mieszkają tu ludzie, którzy pochodzą z najróżniejszych środowisk. To właśnie społeczeństwo ukształtowało tak barwną i różnorodną strukturę miasta. Jeżeli szukasz miejsca, w którym zasmakujesz … Zobacz więcej »

Czy Nowy Jork jest drogi? Fakty i mity o mieście będącym wizytówką Stanów Zjednoczonych

dolar

Nowy Jork to jedna z największych aglomeracji miejskich na świecie. Szacuje się, iż zamieszuje ją blisko osiem i pół miliona osób, które mówią w przeszło ośmiuset językach. Początki tego niezwykłego miasta nazwanego na cześć księcia Yorku sięgają 1624 roku. Podzielone na pięć okręgów, będących oddzielnymi … Zobacz więcej »

Brooklyn – co warto zobaczyć i zwiedzić? TOP atrakcji i noclegów Brooklynu

NEW YORK - NOVEMBER 8, 2015: Mural art at East Williamsburg in Brooklyn. Outdoor art gallery known as the Bushwick Collective has most diverse collection of street art in Brooklyn

Brooklyn – najciekawsza dzielnica Nowego Jorku  Brooklyn to druga co do wielkości dzielnica Nowego Jorku. Obecnie można nazwać go niemal niezależnym miastem, ponieważ na jego terytorium żyje ponad dwa i pół miliona ludzi różnych narodowości. Turyści, którzy zdecydowali się zwiedzić ten okręg, zauważają, że jest to … Zobacz więcej »