Zimowe atrakcyjne w Nowym Jorku

Tagi , ,

Wydawać by się mogło, że sezon dla podróżników w zimie dobiega końca. Wielu turystów bowiem skupia się jedynie na tym, by móc korzystać ze słonecznej pogody i cieszyć się wysokimi temperaturami. Zimowa turystyka w dalszym ciągu jest w fazie względnego rozwoju, to jednak w Nowym Jorku nawet w tym okresie turystów nie brakuje. Zwiedzanie Wielkiego Jabłka zimą z pewnością będzie niezapomnianym i niesamowitym doświadczeniem. Miasto świetnie się do zimowego sezonu przygotowało. Ma do zaoferowania turystom wiele, nietuzinkowych atrakcji. Wobec tego, co można robić zimą w Nowym Jorku?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Lodowisko w Nowym Jorku

Wybierając się do Nowego Jorku zimą, z pewnością nie chcemy się nudzić. Oczywiście wiemy doskonale, że dosłownie każde miasto w sezonie zimowym lekko zasypia i staje się nieco mniej kolorowe. Jednak w przypadku Nowego Jorku jest zupełnie odwrotnie. Nie chodzi tu tylko o same, zimowe atrakcje Nowy Jork, ale o sam fakt tego, że zimą można tam poczuć wyjątkową atmosferę. Wynika to głównie ze zbliżającego się okresu świątecznego. Nowy Jork jest liderem w dekorowaniu i przystrajaniu ulic swojego miasta. Okazuje się, że zimą będziemy mogli podziwiać tam niesamowite Parady Mikołajów, kolorowe światełka i inne dekoracje. Sprawiają one, że w mieście panuje wyjątkowa atmosfera. Co więcej, zwiedzanie Nowego Jorku zimą z pewnością nie będzie dla nas przykrym doświadczeniem. Biały śnieg, kontrastujący z tysiącem migających kolorów sprzyja spacerom. Najlepsze, gorąca czekolada z Nowego Jorku z pewnością pozwoli się nam ogrzać.

New York USA - 18 grudnia 2020: Lodowisko Wollman z ludźmi w Central Park w Nowym Jorku zimą z Midtown Manhattan Skyline, licencja: shutterstock/By
New York USA – 18 grudnia 2020: Lodowisko Wollman z ludźmi w Central Park w Nowym Jorku zimą z Midtown Manhattan Skyline, licencja: shutterstock/By

Nowy Jork to miasto, które ani swoim mieszkańcom, ani turystom nie pozwala się nudzić w sezonie zimowym. Jeśli jednak nie mamy ochoty na zimowy jogging po Central Parku, to lodowisko może być dla nas o wiele lepszym rozwiązaniem. Lodowisko w Central Parku jest dostępne dla turystów i mieszkańców do listopada do marca. To atrakcja dostarczy nam nieco więcej adrenaliny i pozwoli nam na to, by jazda na łyżwach odbywała się w otoczeniu niezapomnianych widoków. Lodowisko Wollmana zorganizowane jest na zamarzniętym jeziorze. W tle figuruje pięknie oświetlona panorama miasta. Z pewnością takiej atrakcji w zimowym sezonie nie można przegapić. Warto również pamiętać, że wstęp na lodowisko w Central Parku jest wydatkiem około 30-40 dolarów. Jednak w cenie tej można skorzystać także z wejścia do muzeum czy nawet i z ciepłego posiłku.

A może na sanki?

Nie zawsze każdy z nas musi być miłośnikiem łyżew. Bilet na lodowisko w Central Parku może okazać się dla niektórych zbyt pokaźnym wydatkiem. Jednak sporty zimowe w Nowym Jorku są nieco bardziej rozwinięte, niż może się nam to wydawać! Wobec tego, jeśli malownicze lodowisko w Central Parku nie do końca nas przekonało, to jazda na sankach w Nowym Jorku będzie ciekawsza. Wystarczy bowiem zabrać swoje sanki na Pilgirm Hill. To wyjątkowa górka dla saneczkarzy, która również zlokalizowana jest w Central Parku. Co ciekawe, górka ta, szczególnie w sezonie zimowym jest mocno zatłoczona.

Jeśli cenimy sobie mniej uczęszczane miejsca, wówczas Cedrar Hill może być dla nas świetną alternatywą. Ta górka również znajduje się w Central Parku. Jest ona nieco mniej uczęszczana zarówno przez turystów jaki i przez miejscowych. Kolejnym, świetnym miejscem na sanki może być dla nas East River Park lub Morningside Park. W pierwszym przypadku, można mówić o tym, że East River Park jest miejscem uwielbianym głównie przez rodziny z dziećmi. Maluchy czują się tam bowiem jak u siebie w domu! Z kolei Morningside Park to miejsce dla młodzieży i nieco starszych osób. Jeśli akurat nie posiadamy ze sobą sanek, to możemy nawet skorzystać z kartonowej tektury.

NHL Hockey: bramkarz New York Islanders Kevin Poulin i obrońca Matt Donovan chronią sieć przed Boston Bruins w Nassau Coliseum., licencja: shutterstock/By
NHL Hockey: bramkarz New York Islanders Kevin Poulin i obrońca Matt Donovan chronią sieć przed Boston Bruins w Nassau Coliseum., licencja: shutterstock/By

Mecz hokejowy New York Rangers

Jeśli jazda na sankach w Nowym Jorku również wydaje się nam atrakcją, którą lepiej pominąć, wówczas możemy skorzystać z innej alternatywy, jaką jest hokej. Z pewnością wiemy, że sporty zimowe w USA cieszą się ogromną popularnością, a sam hokej traktowany jest jako sport i dobro narodowe. Praktycznie każde miasto posiada swoją drużynę w hokeju na lodzie, a w Nowym Jorku gra praktycznie najlepszy w lidze zespół- New York Rangers. Jeśli więc chcemy korzystać z zimowych atrakcji, a przy tym nie zmęczyć się zbytnio i nie przemoczyć naszych ubrań, wówczas mecz hokejowy New York Rangers czeka właśnie na nas! Na hali hokejowej panuje niesamowita atmosfera, a co najważniejsze, będzie można poczuć tam prawdziwego ducha sportu. Staniemy się tam częścią wspaniałej i entuzjastycznej społeczności, która dokłada wszelkich starań do tego, by wesprzeć swoją drużynę.

Jak więc widać, zimowych atrakcji w Nowym Jorku z pewnością nam nie zabraknie. Możemy korzystać z całego ich przekroju od sanek przez łyżwy, aż do meczu hokeja. Wybór więc zależy od nas!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Wynajem skuterów i hulajnóg elektrycznych w Nowym Jorku

Wyjazd do USA bez wizy – co musisz wiedzieć

Następny

Dodaj komentarz