Zrób trening w Nowym Jorku – siłownie i miejsca rekreacji

Tagi , , , ,

Panuje przekonanie, że Amerykanie stronią od zdrowego trybu życia. Jednak w USA nie brakuje miejsc, w których można zadbać o kondycję i spalić nadprogramowe kalorie. Przejażdżka rowerem, jogging, joga, a może wizyta na siłowni lub w studio fitness – Nowy York daje wiele możliwości na aktywne spędzanie czasu. W Nowym Yorku istnieje wiele mniej i bardziej popularnych miejsc, gdzie trening mogą zrobić zarówno profesjonaliści, jak i amatorzy. Gdzie ich szukać?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Sport według Nowojorczyków

Nowy Jork – miasto, które tętni życiem, na ulicach słychać wszystkie języki świata, a na każdym rogu widać i czuć amerykański styl życia. Pośród licznych zajęć Nowojorczyków jest też miejsce na aktywność sportową. Wbrew pozorom większość Amerykanów ceni sobie zdrowy tryb życia, a Nowy Jork sport traktuje bardzo poważnie i daje Nowojorczykom naprawdę wiele możliwości. Mieszkańcy Nowego Jorku dbają o swoją formę na co dzień. Dotyczy to nie tylko profesjonalnych sportowców, ale także amatorów aktywności sportowej.

Do najchętniej wybieranych aktywności zalicza się ta na świeżym powietrzu, czyli jogging, spacery i jazda na rowerze. Na drugim miejscu znajdują się wszelkie zajęcia fitness oraz ćwiczenia na siłowni – zarówno pod opieką trenera, jak i samodzielne. Rozmaite obiekty sportowe, w tym kluby fitness i siłownie, Nowy Jork oferuje niemal na każdym kroku. Są wśród nich także te otwarte do późnych godzin nocnych, a nawet przez całą dobę, umożliwiając trening o dowolnej porze. Wśród Nowojorczyków coraz bardziej popularne stają się zorganizowane zajęcia na świeżym powietrzu, takie jak fitness czy joga. 

Para biegająca po moście Brooklyńskim w Nowym Jorku.
Para biegająca po moście Brooklyńskim w Nowym Jorku.

Studia fitness i siłownie w Nowym Jorku

Najprostszą i najczęściej wybieraną formą aktywności wśród Nowojorczyków i osób odwiedzających miasto są zajęcia na siłowni. W towarzystwie trenera, w ramach zajęć grupowych lub indywidualne. W Nowym Jorku nie brakuje siłowni, w mieście są też liczne centra sportowe i studia fitness. Do tych najpopularniejszych można zaliczyć sieć klubów Equinox, TMPL, Planet Fitness, Blink Fitness i Crunch Fitness z kilkoma oddziałami na terenie miasta. Jest też kilka innych interesujących miejsc, takich jak:

  • Physique 57 (180 6th Ave, New York),
  • Asser Levy Recreation Center (392 Asser Levy Pl, New York),
  • Brick New York (465 Lexington Avenue New York),
  • Chelsea Piers Fitness (60 Chelsea Piers, New York),
  • GYM NYC (227 Mulberry St, New York),
  • NYU 404 Fitness (404 Lafayette St, New York),
  • Orangetheory Fitness (51 Astor Pl, New York).

Na turystów i osoby będące w mieście tylko przejazdem czekają również siłownie hotelowe, które oferuje niemal każdy większy hotel w mieście. Niektóre z hotelowych siłowni są wyjątkowo prestiżowe i chętnie odwiedzane przez celebrytów oraz gwiazdy z czerwonego dywanu. Sławni Nowojorczycy odwiedzają między innymi siłownię La Palestra, która mieści się w hotelu La Plaza oraz

Na mapie Nowego Jorku jest też kilka nietypowych miejsc wartych uwagi, jak np. siłownia David Barton Gym (4 Astor Pl, New York) stworzona wewnątrz zabytkowego, dziewiętnastowiecznego kościoła czy

Zajęcia w klubie fitness można zastąpić ćwiczeniami w siłowni plenerowej, w parku, a nawet na ulicy. Z roku na rok coraz bardziej popularną formą aktywności jest street workout, co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „ćwiczenia uliczne”, a w rzeczywistości określa ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała określane mianem kalisteniki, które można wykonywać bez konieczności wizyty w typowej siłowni. 

A może Joga w Central Parku?

Istnieją też bardziej spokojne formy aktywności oferowane przez Nowy Jork, joga jest jedną z tych najbardziej lubianych. Jedną z opcji są zajęcia jogi odbywające się regularnie w Central Parku. Poszukując tego typu aktywności pod hasłem Joga Central Park można trafić między innymi na zajęcia w ramach The Yoga Trail organizowane na terenie Central Parku od marca do grudnia. Joga w Central Parku to idealny sposób na to, aby uciec na moment od zgiełku miasta i spędzić czas na łonie natury. Najczęściej zajęcia jogi odbywają się na wzgórzu zwanym Great Hill zlokalizowanym w samym sercu Central Parku lub nad brzegiem stawu Turtle Pond. Z widokiem na Vista Rock i wznoszący się tam zamek Belvedere. Można się przyłączyć również do otwartych zajęć jogi organizowanych na rozległych, zielonych terenach nazywanych Sheep Meadow. Znajdują się one w pobliżu południowo-zachodniej części Central Parku i Manhattanu.

Meditating,Woman,In,Meditation,In,New,York,City,Central,Park
Meditating,Woman,In,Meditation,In,New,York,City,Central,Park

Rowerem po Nowym Jorku

Rower jest popularnym sportem i środkiem transportu wśród Nowojorczyków. Dla odwiedzających Nowy Jork może być świetnym sposobem na zwiedzanie miasta. Nowy Jork to ogromna metropolia, a na mapie miasta oprócz siłowni można znaleźć liczne ścieżki rowerowe. Do tych najpopularniejszych można zaliczyć przede wszystkim te znajdujące się w sercu miasta i przecinające Central Park. Kolejne ciekawe miejsca dla rowerzystów znajdują się na terenie Prospect Park na Brooklynie oraz Pelham Bay Park na Bronxie. Na przejażdżkę rowerem można wybrać także na Hudson River Greenway. Jest to trasa prowadząca wzdłuż brzegu rzeki Hudson albo ścieżkę Battery Bikeway przebiegająca przez Battery Park leżący na południowym krańcu wyspy Manhattan.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Przejażdżka promem na Staten Island

Zwiedzanie Hudson Yards – najciekawszej dzielnicy Nowego Jorku

Następny

Dodaj komentarz