​Zwiedź Nowy Jork śladami Carrie Bradshaw- bohaterki kultowego serialu Sex w Wielkim Mieście

Tagi , , , , , ,

Serial „Sex w Wielkim Mieście” szybko zyskał sobie ogromne grono zwolenników na całym świecie. Wszystko to za sprawą perypetii głównych bohaterek. Największą rolę odegrała właśnie Carrie Bradshaw. Wraz z Mirandą Hobbes i Samanthą Jones, były jednymi z najbardziej barwnych mieszkanek Nowego Jorku. Podczas całego serialu Carrie nie tylko przeżywa wraz z koleżankami przeróżne przygody, ale, co więcej, jest ona bywalczynią niesamowicie luksusowych miejsc. Większość z nich jest niezwykle charakterystyczna, a podczas zwiedzania Nowego Jorku z pewnością nie można ich pominąć. Oto więc krótki przewodnik po Nowym Jorku śladami Carrie Bradshaw.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Śladami Carrie Bradshaw​ – dom bohaterki

Carrie Bradshaw mieszkała w pięknym domu przy nowojorskiej ulicy Perry Street. To właśnie tam bohaterka serialu zapraszała na „babskie wieczory” swoje przyjaciółki czy też przeżywała załamania i rozterki w samotności. Podczas zwiedzania Nowego Jorku dom Carrie Bradshaw jest miejscem, którego bez wątpienia nie da się pominąć. Oczywiście w dosłownym tego słowa znaczeniu, gdyż właśnie pod jej domem zwykle gromadzą się największe tłumy. Na szczególną uwagę zasługują przede wszystkim schody do jej domu, które z pewnością są znane każdej fance tego serialu. Finalnie to właśnie w murach tego domu Carrie pisała swoje niepowtarzalne felietony o seksie. Obecnie, większość lokatorów kamienicy jest zmęczona wiecznie przychodzącymi gośćmi, a także wiecznie błyskającym fleszem lampy błyskowej aparatu. W związku z tym postawili oni przed kamienicą puszę i napis, który mówi o tym, że jeśli chcesz i Ty zrobić sobie zdjęcie z kamienicą Carrie Bradshaw, to musisz wrzucić datek dla bezdomnych zwierząt.

Kultowe miejsca z „Seksu w Wielkim Mieście”

Ci, którzy serial ten znają praktycznie na pamięć, dobrze wiedzą, że dom Carrie Bradshaw nie jest jedynym, niezwykle charakterystycznym miejscem, które zostało wyeksponowane w serialu. Większość z nich obecnie zyskało sobie miano kultowych i są obowiązkowym punktem zwiedzających Nowy Jork, jeśli chcą zrobić to właśnie w stylu Carrie Bradshaw. Jakie więc inne miejsca, każdy miłośnik serialu powinien odwiedzić?

Magnolia Bakery – śladami Carrie Bradshaw

Każdy fan serialu z pewnością kojarzy uroczą cukiernię, którą tak bardzo uwielbiała Carrie, a także jej przyjaciółki. Często się tam one spotykały, by wymienić się najświeższymi ploteczkami, a także wysłuchać nawzajem swoich problemów i udzielić porad. Magnolia Bakery znajduje się przy Bleecker Street, czyli nieco dalej niż słynny dom Carrie. Jak pamiętają miłośnicy serialu, Carrie miała do tej uroczej cukierni zaledwie kilka kroków. Z zewnątrz, Magnolia Bakery niczym nie zadziwia i nie zachwyca, można powiedzieć, że wygląda ona dość niepozornie. Jednak w środku prezentuje się zachwycająco i staroświecko. W witrynie można podziwiać zdjęcia kultowych bohaterek serialu, czyli Carrie Bradshaw, Mirandy Hobbes i Samanthy Jones, które jedzą słynne babeczki. Zaskoczeniem mogą być jednak dla turystów dość wysokie ceny, nawet za dość niepozorny kawałek ciasta. Tak czy inaczej, żaden fan serialu „Seks w Wielkim Mieście” nie może tego miejsca przeoczyć.

Manolo Blahnik

Kolejnym miejscem na mapie zwiedzania Nowego Jorku śladem Carrie Barshaw jest sklep Manolo Blahnik. Jest to urokliwy butik, który znajduje się właśnie przy 5th Avenue. To właśnie tam na zakupy wybierała się Carrie, która słynęła ze swojego nienagannego i nietuzinkowego wyczucia stylu. Cała 5th Avenue słynie z markowych butików i jednych z najlepszych w całym mieście sklepów z ubraniami. Właśnie w Manolo Blahnik Carrie zaopatrywała się regularnie w buty od najlepszych projektantów i bez zawahania wydawała na nie po 700 dolarów! Pomijając, że jak wiadomo z serialu, drugie tyle musiała wydawać na opłacenie czynszu. Można więc jedynie domyślać się jak bardzo opłacalna w tamtych czasach była praca dziennikarza piszącego felietony do gazet. Czy wiedzieliście, że grana przez Sarah Jessica-Parker Carrie Bradshaw, podczas kręcenia serialu chodziła w szpilkach przez 18 godzin dziennie?

Biblioteka Nowojorska

Pozostając przy kultowej 5th Avenue, możemy udać się do kolejnego miejsca, które jest świetnie znane miłośnikom serialu. Mowa tutaj o słynnej Bibliotece nowojorskiej. Obecnie jest to oczywiście jedna z największych, publicznych placówek tego typu na całym świecie, a także niezwykle ważne miejsce pod kątem rozwoju badań i nauki w USA. Oczywiście nie można tego miejsca pominąć, gdyż to właśnie w Bibliotece nowojorskiej Carrie miała wziąć swój ślub. Wybrankiem jej serca był Big, który jednak w ostatniej chwili się poddał i zrezygnował ze ślubu, pozostawiając Carrie w sukni ślubnej całkowicie samą. 

Bryant Park

Kolejnym miejscem na mapie Nowego Jorku, które jest niezwykle charakterystyczne i dobrze znane z serialu jest Bryant Park. Jednym turystom może on przypaść do gustu, a innym wręcz przeciwnie. Jest to bowiem miejsce niezwykle zatłoczone i uwielbiane przez każdego nowojorczyka, który wybiera się tam w każdej możliwej przerwie w pracy, by zjeść lunch lub się po prostu zrelaksować. Niemniej jednak to właśnie Bryant Park jest urokliwym, zielonym i spokojnym miejscem pośrodku wielkomiejskiej i betonowej dżungli i drapaczy chmur. Jak pamiętają wszyscy miłośnicy kultowego serialu, to właśnie w Bryant Parku nakręcona była pierwsza scena serialu „Seks w Wielkim Mieście”. To właśnie podczas tej sceny, furto Samanthy Jones zostało bezlitośnie oblane czerwoną farbą, przez jedną z zagorzałych miłośniczek ekologii. W Bryant Parku Samantha wypowiedziała również słynne słowa: „God, I’ve missed New York”. Podobne sceny zostały również kręcone w samym Central Parku.

Śladami Carrie Bradshaw – Ristorante II Cantori

To miejsce miało dla Carrie szczególne znaczenie, gdyż bohaterka serialu właśnie tam obchodziła swoje 35 urodziny. Jest to niezwykle wytworna restauracja, w której turyści mogą zjeść prawdziwy królewski posiłek, oczywiście również za królewską cenę.

The Ladies Pavilo

Jest to nic innego jak niezwykle urokliwa altana. Znajduje się ona w samym sercu Central Parku. Miejsce było niezwykle ważne dla bohaterek serialu, gdyż to właśnie tam zarówno Carrie jak i Mirranda dzieliły się ze sobą swoimi miłosnymi rozterkami i problemami z mężczyznami. Miejsce to jest schowane za drzewami i dość trudno je zlokalizować, niemniej jednak szczególnie wieczorami panuje tam prawdziwie romantyczna atmosfera.

Most Brookliński

Następnie koniecznie trzeba się udać do symbolicznego miejsca w Nowym Jorku, którym jest urokliwy i monumentalny Most Brookliński. Jest to miejsce, które niezwykle często przewija się w serialu „Seks w Wielkim Mieście”. Jednak to właśnie na tym moście Miranda spotkała się ze Stevem, a następnie rozpoczęli nowy etap swojego życia.

Monkey Bar

Przy Street Park i Maddison Avenue znajduje się przepiękny Monkey Bar, który zna każdy fan serialu. To właśnie tam kultowe bohaterki z Carrie Bradshaw na czele spotykały się na lunche, a wieczorami udawały się tam by wypić słynnego drinka Cosmopolitan. Ten trunek chyba każdemu kojarzy się właśnie z tym serialne. Niemniej jednak, podczas kręcenia kolejnych scen serialu, bohaterki nie wzięły do ust ani kropli alkoholu. Zwykle była to woda z dodatkiem soku żurawinowego lub barwnika spożywczego.

Soho House

Zarówno Samantha jak i Carrie nigdy nie miały problemów, by dostać się na najlepsze i najbardziej prestiżowe imprezy w Nowym Jorku, które odbywały się właśnie w Soho House. Niestety, właśnie w Soho House bohaterki Seksu w Wielkim Mieście zniszczyły basen, a następnie zostały wręcz wyrzucone z lokalu. To właśnie w Soho House turyści mogą zakosztować rozrywkowego życia Nowego Jorku i imprezować tak, jak robiły to bohaterki kultowego serialu. Warto jednak przygotować się na dość wygórowane ceny wejściówek. Na niektóre imprezy, organizowane w Soho House, niezwykle ciężko się dostać. 

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Little Italy – smak i zapach Włoch w sercu Nowym Jorku

Najromantyczniejsze miejsca w Nowym Jorku – gdzie zabrać swoją drugą połówkę?

Następny

Dodaj komentarz