Zwiedzanie Nowego Jorku bez przewodnika – poznaj punkty, które bez problemu znajdziesz sam!

Tagi , , , , , , , , , ,

Nowy Jork nie od dziś kojarzy się nam z miastem możliwości, a także miastem prawdziwie wielokulturowym. Nic więc dziwnego, że z roku na rok na jego odwiedzenie decyduje się coraz więcej turystów z całego świata. Zwykle panorama Nowego Jorku, którą możemy podziwiać na wielu różnych filmach, sprawia, że w naszej głowie powstaje wyidealizowany obraz miasta, w którym wszystko jest o wiele prostsze. Okazuje się, że w dużej mierze nasze wyobrażenia pokrywają się z rzeczywistością. Nowy Jork jest miastem, które trzeba na własne oczy zobaczyć chociaż raz w życiu. Miasto jest ogromne, jednak można go również zwiedzić samemu. Zwiedzanie Nowego Jorku bez przewodnika jest jak najbardziej możliwe – dowiedz się, co warto zobaczyć w tym mieście.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Jak poruszać się po mieście bez przewodnika?

Nowy Jork z pewnością jest jedną z największych metropolii na świecie. Wielu turystów więc zastanawia się, czy możliwe jest jego zwiedzanie bez przewodnika. Okazuje się, że Nowy Jork z przewodnikiem czy bez, jest tak samo prosty do opanowania i zwiedzenia. Wystarczy jedynie z łatwością opanować sposoby, dzięki którym z łatwością będziemy mogli się po mieście.

Wycieczka do Nowego Jorku jest całkiem prosta, gdyż większość atrakcji miasta znajduje się w ścisłym centrum. Tak więc Nowy Jork bez przewodnika może być nie tylko wspaniałą przygodą. Będzie to też sprawdzian naszych umiejętności organizacyjnych. Na samym początku jednak warto zaznajomić się w możliwościach komunikacyjnych, jakie oferuje miasto.

Zwiedzanie Nowego Jorku bez przewodnika – transport w Nowym Jorku

Najwygodniejszym sposobem poruszania się z pewnością będzie taxi. Otóż taxi w Nowym Jorku to charakterystyczne żółte pojazdy z czarnymi oznaczeniami. Można przysłowiowo „złapać taxi” bezpośrednio z ulicy, ale także zamówić kurs w specjalnej aplikacji.

W Nowym Jorku świetnie jest również rozwinięta komunikacja miejska – jest tu dużo autobusów, a także słynne metro w Nowym Jorku. Linie metra zostały zaaranżowane tak, by łączyły ze sobą najważniejsze dzielnice i punkty miasta, a jeden bilet uprawnia do przesiadek.  Przy pomocy metra możemy przemieszczać się głównie po osi północ-południe. Jest to bez wątpienia jeden z najszybszych środków transportu. Jednak upalne lata w zatłoczonym metrze mogą być dość ciężkie do zniesienia.

Trzeba jeszcze wspomnieć o tym, że Nowy Jork jest miastem przystosowanym do rowerzystów. Wycieczka rowerem po Nowym Jorku to szansa na zwiedzenie wszystkiego, co najważniejsze, a także na uniknięcie pokaźnych korków. Ścieżki rowerowe są zwykle odpowiednio oznaczone, a także znajdują się dosłownie wszędzie! Co więcej, praktycznie na każdym rogu działa również wypożyczalnia rowerów, więc ze zdobyciem jednośladu również nie powinno być najmniejszych problemów.

TOP5 miejsc w Nowym Jorku, które zwiedzisz bez przewodnika

Nowy Jork bez przewodnika to z pewnością wycieczka na miarę każdego turysty. Do zwiedzania miasta z pewnością nie potrzeba nic więcej, poza mapą, a także opanowaniem komunikacji miejskiej. Zwykle największe i najciekawsze atrakcje miasta znajdują się w swoim bezpośrednim sąsiedztwie, więc warto zapoznać się z TOP5 miejscami w mieście, do których zlokalizowania z pewnością nie potrzebujemy pomocy przewodnika! Oto najważniejsze i najłatwiejsze do znalezienia atrakcje Nowego Jorku.

Empire State Building

to chyba jedna z największych atrakcji turystycznych Nowego Jorku, która rzuca się w oczy tuż po przyjeździe do miasta. Wieżowiec ten znajduje się w dzielnicy Midtown na Manhattanie i jest jednym z naczelnych symboli miasta i całego kraju. Zwiedzanie tego wieżowca możliwe jest przez cały rok i z pewnością możemy to zrobić bez przewodnika. To właśnie z ostatniego piętra możemy podziwiać niesamowitą i inspirującą panoramę miasta, która na zawsze pozostaje w pamięci.

Pomnik Ofiar 11 Września

Jest to pamiątka, która została wzniesiona ku czci wszystkich ofiar poległych w terrorystycznym zamachu na Word Trade Center. To właśnie tam zostało wzniesione również muzeum, które mieści się w ruinach dawnego Twin Towers. Jest to bez wątpienia jedno z ważniejszych miejsc na mapie Nowego Jorku, do którego bez problemu trafimy jedynie z mapą w ręku. Zarówno muzeum, jak i sam pomnik, zostały zaprojektowane przez światowej sławy architektów jak np. Michael Arad czy Davis Brody. Główną myślą projektu było to, by podróżni mogli zobaczyć to, co jest niewidoczne dla oczu.

Rejs po rzece Hudson

W jednym z parków przy rzece Hudson turyści mogą skorzystać z największej atrakcji turystycznej, jaką jest rejs statkiem. Jest to niezwykle ciekawy sposób na zwiedzenie miasta z trochę innej perspektywy, a także odpoczęcie od zatłoczonych i zakorkowanych ulic miasta. Rejs po rzece Hudson jest kolejną atrakcją, na którą możemy się zdecydować bez pomocy przewodnika. Podczas niego możemy zobaczyć najpiękniejsze budowle miasta, a także podziwiać jego malowniczą panoramę.

Statua Wolności

Każdy, kto choć raz zainteresował się Nowym Jorkiem lub nawet i nie, z pewnością słyszał o Centrall Park, Wall Street, a także o Statule Wolności. To ona bowiem stała się symbolem miasta i większość turystów marzy o tym, by zwiedzić ją z bliska. Jest to obiekt historyczny, który znajduje się na półwyspie Liberty Island, do którego możemy dotrzeć bezpiecznie rowerem, taksówką lub komunikacją miejską. Ten symbol Nowego Jorku stał się jednocześnie największym symbolem wolności i wyzwolenia, więc zajmuje szczególne miejsce w sercu każdego nowojorczyka. Przeczytaj ciekawe informacje na temat Statuy Wolności.

Most Brookliński

Można spokojnie nazwać go jednym z najważniejszych symboli miasta. Łączy on bowiem dwie nowojorskie dzielnice- Manhattan i Brooklyn i jest jednym z najstarszych mostów wiszących na świecie. Znajduje się on na rzece East River i jest zaliczany do najsłynniejszych obiektów w mieście. Spacer tym mostem pozwoli na podziwianie niesamowitej panoramy Manhattanu i Brooklynu, która z pewnością na długo utkwi w pamięci każdego turysty. Tej atrakcji z pewnością nie można pominąć.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Kultowe miejsca z filmów w Nowym Jorku

Najbardziej instagramowe miejsca w Nowym Jorku — sprawdź, gdzie zrobić zdjęcia!

Następny

Dodaj komentarz