Internet w Nowym Jorku

Tagi , , , ,

Wyjeżdżając do Stanów Zjednoczonych Ameryki, często zadajemy sobie pytania dotyczące dostępności i cen Internetu na terenie tego kraju. Jest to bowiem konieczne i niezastąpione narzędzie zarówno podczas wyjazdu turystycznego, jak i służbowego. Internet pomaga w przemieszaniu się, kontakcie z bliskimi, zakupie biletów, czy sprawdzeniu godzin i dostępności zabytków oraz innych popularnych miejsc. Jak zatem wygląda dostęp do Internetu w Nowym Jorku? Jakie są jego ceny, z jakich sieci warto skorzystać i gdzie połączyć się z bezpłatnym Wi-Fi?  

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Internet w Nowym Jorku 

Obecnie w Nowym Jorku istnieje wiele możliwości dostępu zarówno do bezpłatnej, jak i płatnej sieci internetowej. Korzystanie z Internetu na terenie całego miasta możliwe jest dzięki darmowym punktom Wi-Fi, które są niezwykle popularne wśród mieszkańców i turystów. Oprócz tego używać można płatnych, mobilnych serwisów szerokopasmowego Internetu 4G LTE. Nowy Jork jest miastem, w którym o dostęp do Internetu nie jest trudno. Niemal co chwilę pojawiają się nowe bezpłatne hotspoty WiFi w kawiarniach, barach, restauracjach oraz hotelach. 

licencja: shutterstock/By Farknot Architect

Bezpłatny Internet w Nowym Jorku – gdzie można z niego skorzystać? 

Oprócz dostępu do darmowego Internetu w hotelach, restauracjach, sieciach lokali serwujących dania fast food w Nowym Jorku znaleźć można również bezpłatny dostęp do Internetu w wielu miejscach publicznych. 

Bezpłatny internet – stacje metra

Każda stacja metra w Nowym Jorku oferuje dostęp do bezpłatnej sieci WiFi. Aby się do niej zalogować, należy wybrać sieć TransitWirelessWiFi, a następnie opcję „connect”. Nie wymaga ona podawania numeru telefonu ani adresu e-mail.

Parki miejskie

Z darmowego Internetu w Nowym Jorku można także skorzystać podczas spacerów w parkach miejskich. Oferują go między innymi: 

Central Park (po wschodniej stronie Metropolitan Museum of Art oraz w okolicach zoo),

Brooklyn Bridge Park

– Bryant Park,

– The Battery Park (w miejscu, gdzie odpływają stąd promy do Statuy Wolności),

– Hanover Square Park (na terenie British Memorial Garden),

– High Line,

– City Hall Park,

– Dante Park,

– Old Slip Park,

– Madison Square Park,

– Bowling Green Park (przy byku z Wall Street),

– Union Square Park,

– Bryant Park,

– Union Square Park,

– Vietnam Veterans Park.

Dolny Manhattan 

Dolny Manhattan jest obszarem, gdzie darmowy Internet oferuje Alliance for Downtown New York. W określonych miejscach i ulicach można skorzystać z bezpłatnego WiFi, wybierając sieć DwtwnAllianceFreeWiFi i rejestrując się za pomocą podania adresu e-mail. Te miejsca to m.in.:

– plac przed 7 World Trade Center,

– plac przy 59 Maiden Lane (pomiędzy ulicami Nassau i William),

– Elevated Acre przy 55 Water Street,

– plac Peter Minuit,

– Stone Street (pomiędzy Hanover Square i Coenties Slip),

– plac Whitehall-Water Street,

– Ogród Królowej Elżbiety II,

– plac 28 Liberty (pomiędzy ulicami Nassau i Willam oraz ulicami Liberty i Pine),

– Trinity Churchyard,

– Imagination Playground (plac zabaw dla dzieci),

– Molo 15,

– plac Gouverneur Lane, 

– Kaplica św. Pawła.

LinkNYC – hotspoty dostępne na terenie całego miasta 

W całym mieście na chodnikach spotkać można niemal 1700 hotspotów, które oferują zarówno bezpłatny dostęp do Internetu, jak i porty USB, dzięki którym możliwe jest ładowanie telefonu lub laptopa. Wszystkie urządzenia posiadają ekran LCD, na których możliwe jest przeglądanie stron internetowych, map, usług miasta oraz tras przejazdów i ogłoszeń dotyczących usług publicznych. Miejskie hotspoty wyposażone są także w alarmowy, czerwony przycisk 911, przy pomocy którego można połączyć się z pogotowiem, policją lub strażą pożarną. Aby skorzystać z sieci LinkNYC, należy na telefonie, tablecie lub laptopie wybrać “LinkNYC Free Wi-Fi” i zarejestrować się za pomocą adresu e-mali. Wiele telefonów ma również możliwość pobrania aplikacji do obsługi sieci prywatnej LinkNYC.

licencja: shutterstock/By GaudiLab
licencja: shutterstock/By GaudiLab

Internet przez komórkową transmisję danych 

Dostęp do Internetu oferują również operatorzy telefonii komórkowej. Aby korzystać z Internetu za pomocą transferu danych z sieci komórkowej, można wykorzystać dwa sposoby. 

Prepaid Smartphones

Prepaid Smartphones to nic innego niż kupiony w USA telefon wraz z zapłaconym z góry abonamentem tzw. kredytem. Kwota znajdująca się w kredycie służy do zapłaty za usługi telekomunikacyjne, w tym za dostęp do sieci internetowej. Po wykorzystywaniu transferu (data usage) dostęp do telefonu i karty jest blokowany przez sieć komórkową, aż do momentu ponownego doładowania. 

Ceny zestawów startowych to kwoty od 50USD za telefon i koszt abonamentu internetowego. Kredyt można doładowywać na bieżąco za pomocą kart dostępnych we wszystkich sklepach, kioskach i stacjach benzynowych. Ich ceny to zwykle 45US, 60USD i 100USD. 

Dostęp do Internetu za pomocą Prepaid Smartphones jest ograniczony wyłącznie do jednego urządzenia. Nie jest możliwa usługa tethering, czyli „dzielenia się” Internetem z innymi urządzeniami elektronicznymi. 

Karta SIM i pakiet startowy

Kolejną opcją jest zakup całego pakietu startowego wraz z amerykańską kartą SIM. Jej cena wynosi ok. 1-2USD. Wiele sieci komórkowych oferuje atrakcyjne pakiety, w skład których wchodzi telefon, karta SIM oraz określony limit transmisji danych. Sieć T-Mobile One w cenie 120USD oferuje 50GB Internetu 4G LTE, kartę SIM oraz telefon. Ceny zawierają wszystkie podatki, opłaty aktywacyjne i dodatkowe. Kolejną siecią jest Simply Prepaid, która za 75USD daje możliwość wykorzystania 10GB Internetu 4G LTE. Pakiet startowy TMobile Tourist Plan obowiązuje przez 21 dni od aktywacji, a jego cena to około 45USD.

Kafejki internetowe 

Warto także wspomnieć o kafejkach Internetowych, w których dostęp do Internetu to koszt ok. 1USD za 10 minut korzystania z sieci.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Formalności przed wylotem do USA

Brooklyn – co warto zobaczyć i zwiedzić? TOP atrakcji i noclegów Brooklynu

Następny

Dodaj komentarz