Sieć autostrad i dróg krajowych w pobliżu Nowego Jorku

Tagi , ,

Prowadzenie samochodu w Nowym Jorku może być stresującym i trudnym doświadczeniem. Czynniki, które należy wziąć pod uwagę, obejmują unikalne wzorce ruchu w mieście i przepisy dotyczące parkowania. Co więcej, niektóre dzielnice są bardziej przyjazne dla samochodów, natomiast inne mniej. Jednak przy odpowiednim przygotowaniu i wiedzy może to być całkiem przyjemne doświadczenie. Jeśli rozważasz wypożyczenie samochodu na lotnisku i poruszanie się nim po okolicy Nowego Jorku zapoznaj się z naszym artykułem. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje dotyczące sieci autostrad i dróg krajowych w pobliżu Nowego Jorku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Nowy Jork samochodem to wyzwanie

Poruszanie się po Nowym Jorku jest często wygodniejsze transportem publicznym, ale jazda samochodem w mieście ma także wiele zalet. Dodatkowo, zwiedzanie obszaru metropolitalnego jest również bardziej wygodne samochodem. Oczywiście każdy, kto rozważa wynajem samochodu w Nowym Jorku powinien być świadomy zasad ruchu drogowego, które są nieco inne niż w innych stanach. Na przykład, pojazdy nie mogą skręcać w prawo na czerwonym świetle, chyba że jest znak zezwalający na taki skręt. Kierowcy powinni również pamiętać o licznych ścieżkach rowerowych i pieszych, którzy mają pierwszeństwo na przejściach dla pieszych.

Ruch uliczny jest dużym wyzwaniem dla osób niemieszkających w Nowym Jorku i poruszających się samochodem, szczególnie pierwszy raz po tak dużym mieście. Ulice Nowego Jorku są notorycznie zatłoczone, szczególnie w godzinach szczytu lub gdy zamykane są pasy ruchu bądź całe ulice. Może to prowadzić do znacznych opóźnień i frustracji, głównie jeśli musisz być gdzieś w określonym czasie. Oprócz opóźnień, ruch uliczny może być również stresujący i męczący, zwłaszcza jeśli utkniesz w korku przez dłuższy czas. Nowy York samochodem może być wyzwaniem, ale i nowym doświadczeniem, które wzmocni Twoją pewność za kółkiem.

Opłaty drogowe w Nowym Jorku

Miasto posiada rozległą sieć mostów i tuneli łączących różne dzielnice, z których wiele wymaga od kierowców uiszczenia opłaty drogowej. Na przykład przejazd przez most Verrazano-Narrows Bridge między Staten Island i Brooklynem kosztuje około $12 dla pojazdu osobowego. Dodatkowo, niektóre z miejskich opłat za przejazd są bezgotówkowe, co oznacza, że będziesz potrzebować E-ZPass. Co więcej, za wjazd do niektórych części Manhattanu kierowcy są obciążani dodatkowymi opłatami. Chociaż wynajem samochodu w Nowym Jorku jest wygodne, ważne jest, aby wziąć pod uwagę koszty przy podejmowaniu decyzji, czy warto.

Autostrady w pobliżu Nowego Jorku

  • Rozciągająca się na długości ponad 917 km w stanie Nowy Jork, autostrada The Governor Thomas E. Dewey Thruway – „the Thruway” jest jedną z najdłuższych płatnych autostrad w Stanach Zjednoczonych.
  • Autostrada o długości ponad 685 km łączy Nowy Jork i Buffalo – dwa największe miasta stanu. Natomiast trasa Thruway z Nowego Jorku do granic Pensylwanii w Ripley ma 798 km długości.
  • Inne odcinki Thruway zapewniają bezpośrednie połączenia z autostradami Garden State Parkway i Interstate 287 w New Jersey, Connecticut i Massachusetts oraz innymi głównymi drogami ekspresowymi prowadzącymi do Nowej Anglii czy Kanady.

Route 78

U.S. Route 78 (US 78) to autostrada „wschód-zachód”, która ma ponad 1 357 km długości. Łączy ona miejscowość Cash w stanie Arkansas i Charleston w Karolinie Południowej. Od Byhalia, Mississippi do Birmingham, Alabama Route 78 biegnie równolegle z autostradą międzystanową 22 (I-22). Zachodni koniec autostrady znajduje się na US 67 w pobliżu Cash, a jej wschodni koniec na Line Street w Charleston.

Route 278

U.S. Route 278 (US 278) to trasa równoległa do US 78. Obecnie biegnie ona przez 1,728 km od Hilton Head Island w Południowej Karolinie do Wickes w Arkansas przy US 71/US 59. Co ciekawe, autostrada ta przecina pięć stanów. Wzdłuż autostrady znajduje się kilka uniwersytetów, w tym University of Mississippi,  Georgia State University oraz University of Arkansas w Monticello. 

Route 95

Autostrada międzystanowa 95 (I-95) to główna autostrada międzystanowa łącząca północ i południe, na wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Biegnie ona od US Route 1 (US 1) w Miami na Florydzie, na północ do przejścia granicznego Houlton-Woodstock między Maine a kanadyjską prowincją Nowy Brunszwik. Autostrada w dużej mierze biegnie wzdłuż wybrzeża Atlantyku i US 1, z wyjątkiem odcinka między Savannah w stanie Georgia a Waszyngtonem oraz odcinka między Portland a Houlton w stanie Maine. I-95 jest swego rodzaju trasą łączącą główne miasta wschodniego wybrzeża USA. Główne obszary metropolitalne leżące wzdłuż trasy obejmują Miami, Jacksonville, Waszyngton, Baltimore, Newark, Nowy Jork oraz Providence, Boston i Portland w Nowej Anglii.

Route 678

Interstate 678 (I-678) to pomocnicza autostrada międzystanowa łącząca południe z północą, która rozciąga się na długości 23 km przez dwie dzielnice Nowego Jorku. Trasa rozpoczyna się przy międzynarodowym lotnisku Johna F. Kennedy’ego i biegnie na północ przez Queens i East River do węzła Bruckner Interchange w Bronksie, gdzie kończy się I-678 i zaczyna Hutchinson River Parkway.

Mniejsze drogi – gdzie dojedziemy?

Jeśli jedziesz do Nowego Jorku, prawie na pewno wybierzesz jedną z ruchliwych tras międzystanowych prowadzących do i przez miasto.

  • I-95 łączy się z New Jersey, Filadelfią, Waszyngtonem i innymi miastami leżącymi na południe od Nowego Jorku. Można nią również pojechać na północ od Nowego Jorku do New Haven lub Bostonu.
  • I-80 to jedna z najdłuższych autostrad międzystanowych, która zaczyna się w San Francisco i przebiega przez lub w pobliżu głównych miast leżących na zachód od Nowego Jorku, w tym Chicago, Cleveland oraz Salt Lake City.
  • Warto także zaplanować podróż na zachód drogą I-495, która łączy Long Island z miastem.

Autor: Magdalena Łydka

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

East Village – z czego słynie ta dzielnica Nowego Jorku?

Upper East Side – elegancka strona Nowego Jorku

Następny

Dodaj komentarz