Brooklyn – co warto zobaczyć i zwiedzić? TOP atrakcji i noclegów Brooklynu

, Tagi , , , , , , ,

Brooklyn – najciekawsza dzielnica Nowego Jorku 

Brooklyn to druga co do wielkości dzielnica Nowego Jorku. Obecnie można nazwać go niemal niezależnym miastem, ponieważ na jego terytorium żyje ponad dwa i pół miliona ludzi różnych narodowości. Turyści, którzy zdecydowali się zwiedzić ten okręg, zauważają, że jest to zupełnie inny, odrębny Nowy Jork.  

Jest jest nazywany także „miastem drzew„, ponieważ dzięki dużej ilości parków znajdujących się w tej dzielnicy, możemy doświadczyć całkiem innego klimatu niż w pozostałych częściach miasta.

Brownstone facades & row houses at sunset in an iconic neighborhood of Brooklyn Heights in New York City
Brooklyn Heights – Nowy Jork licencja: shutterstock/By jumis

Brooklyn słynie również z przytulnych uliczek, wypełnionych XIX-wiecznymi budynkami, rezydencjami oraz promenadami z malowniczymi widokami na śródmieście i Zatokę Nowojorską. Najstarsze domy na Brooklyn Heights pochodzą z lat 1820, co sprawia, że architektura tego obszaru jest absolutnie wyjątkowa. Jest to jedno z najlepszych miejsc, aby uciec od zgiełku dużego miasta, jednocześnie nadal czując jego urok. Nasuwa się więc pytanie – co zwiedzić w Brooklynie?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Brooklyn – dzielnica Dumbo 

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych dzielnic Brooklynu to właśnie dzielnica Dumbo. Znajduje się ona między Brooklyn Bridge , a Manhattan Bridge. Owa lokalizacja słynie z odmiennych, niezwykłych widoków. W miejscu niegdyś opustoszałych budynków i magazynów zaczęły powstawać innowacyjne konstrukcje, a także klimatyczne restauracje i bary.

Pod koniec lat 70 malarze, rzeźbiarze i artyści zaczęli przenosić się do przestronnych hal produkcyjnych, co zapoczątkowało rewitalizację tej części Brooklynu. Dawne budynki zaczęły przekształcać się w sklepy, mieszkania oraz centrum luksusowych loftów.

Wkrótce otworzyła się tu promenada oraz park. Warto odwiedzić lokalne knajpy, a także zrelaksować się na ławce, podziwiając piękny widok na Manhattan i mosty. 

Dzielnica Bushwick

Bushwick oznacza „małe miasteczko pośród drzew”. Jest to dzielnica artystów, która skrywa w sobie ogromne nakłady sztuki. To właśnie tutaj połowa budynków przedstawia obrazy, graffiti, a przede wszystkim swobodę działania lokalnych artystów.

NEW YORK - NOVEMBER 8, 2015: Mural art at East Williamsburg in Brooklyn. Outdoor art gallery known as the Bushwick Collective has most diverse collection of street art in Brooklyn
Nowy Jork Bushwick Brooklyn, licencja: shutterstock/By Leonard Zhukovsky

W Bushwick przez cały rok odbywają się konkursy i wystawy, przyjeżdżają uliczni twórcy z całego świata. Niektóre ze szczególnie godnych uwagi arcydzieł, pozostają na ścianach do następnego sezonu. Jest to zdecydowanie jedna z najkolorowszych i najbarwniejszych dzielnic Nowego Jorku. 

Green-Wood Cemetery

Czy słyszeliście kiedyś o cmentarzu, który pełni także rolę parku miejskiego? Green-Wood Cemetery to jedna z najsłynniejszy atrakcji Brooklynu. Jest to ogromy obszar pokryty zielenią, nagrobkami słynnych osobistości oraz licznymi alejkami. Park różni się natomiast nieco od standardowych parków. Nie można w nim biegać lub urządzać pikników. To miejsce z licznymi obiektami sakralnymi, dlatego najbardziej dogodną formą zwiedzania będzie spacer.

Green-Wood Cemetery, Park Slope, Brooklyn, New York, Oct. 24,2015- cemetery during the fall. Oct. 24, 2015 in Brooklyn, NY. USA
Green-Wood Cemetery, Brooklyn, USA, licencja: shutterstock/By Fernando Garcia Esteban

Zwiedzanie najlepiej zacząć od jednej z głównych atrakcji cmentarza – bramy wejściowej. Jest ona wykonana w gotyckim stylu i stanowi monumentalny obiekt parku. Podczas przechadzki warto zwrócić uwagę na groby wybitnych polityków, aktorów, pisarzy oraz architektów spoczywających pod sklepieniem ziemi. 

Brooklyn Botanic Garden

Brookliński ogród botaniczny to jeden z najczęściej odwiedzanych parków botanicznych w Ameryce. Przyjeżdża tu aż około 900 tysięcy osób rocznie. Na terenie obiektu rośnie 14 tysięcy różnych gatunków roślin, pod którymi znajdują się tabliczki z opisem – dzięki temu możemy nie tylko podziwiać piękno przyrody ale także poszerzać naszą wiedzę.

Odnajdziemy tutaj wiele sektorów takich jak ogród japoński, ogród różany, ogród szekspirowski, ogród przypraw oraz wiele innych. Dodatkowo umieszone zostały tu trzy szklarnie, a nawet galeria sztuki.

Brooklyn Botanic Garden conservatory and plant in New York City, U.S.A
Brooklyn Botanic Garden Nowy Jork U.S.A, licencja: shutterstock/By Andy-OSK98

Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 15$, a dla dziecka 8$. Natomiast w piątek do południa, wstęp do ogrodu jest bezpłatny dla wszystkich. Warto mieć na uwadze taką informację, podczas planowania wycieczki. 

Brooklyn Bridge

Most Brookliński to zdecydowanie numer jeden jeżeli chodzi o popularność atrakcji tego miejsca. Przejście przez jeden z najstarszych, wiszących mostów świata może być wspaniałym doświadczeniem.

Most Brookliński w Nowym Jorku w jasny letni dzień, licencja: shutterstock/By Elnur
Most Brookliński w Nowym Jorku w jasny letni dzień, licencja: shutterstock/By Elnur

Dodatkowo, to właśnie z tego miejsca możemy podziwiać widoki na obydwie dzielnice – Manhattan oraz Brooklyn. Most Brookliński często jest ukazywany jako kadr w wielu amerykańskich produkcjach. To jeden z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Nowego Jorku, zarówno wśród mieszkańców miasta, jak i wielu turystów. Liczy on 1825 metrów i znajduje się nad przepływającą rzeką East River. 

Brooklyn Museum 

Jest to jedno z największych i najstarszych muzeów sztuki w Stanach Zjednoczonych. Występuje w nim około 1,5 miliona dzieł i eksponatów. Odwiedzający mogą zobaczyć bogate sale kultury egipskiej i afrykańskiej, ponadto mogą podziwiać kolekcję klasyków i rzeźb, a także wystawy sztuki współczesnej.

Jest to miejsce, które wprowadza nas w nostalgię oraz artystyczny klimat. Bilety można nabyć w kasie lub online. Wstęp dla osoby dorosłej kosztuje 16$, dla studentów -10$. Osoby poniżej 19 roku życia mogą odwiedzić muzeum za damo.

Coney Island

Odkryta w 1609 roku przez holenderskiego odkrywcę Henry’ego Hudsona, Coney Island obecnie stała się ośrodkiem rozrywki umieszonym na wybrzeżu. To właśnie to miejsce zasłynęło jako jeden z najbardziej znanych parków rozrywki na świecie.

Coney Island oferuje idealne letnie wytchnienie od tętniącego życiem miasta. Piaszczyste plaże, słoneczne niebo i falująca woda to tylko niektóre z uroków tego miejsca. Osoby uwielbiające aktywną rekreację mogą skorzystać z boisk do siatkówki plażowej, piłki ręcznej i koszykówki. Dodatkowo na miejscu znajdziemy kolejki górskie gokarty, restaurację oraz sklepy. Coney Island znajduje się w najbardziej wysuniętej na południe części Brooklynu. 

Coney Island Beach, New York - Summer 2015: a view of Coney Island Beach and amusement park from above
Coney Island Beach, Brooklyn Nowy Jork licencja: shutterstock/By Keep Smiling Photography

Osoby odwiedzające Brooklyn starają się rozłożyć czas na korzystanie z atrakcji na dłuższą ilość dni. Kolorowa dzielnica oferuje noclegi w najbardziej luksusowych hotelach Nowego Jorku. Warto jest zaznajomić się, który obiekt wybrać aby móc cieszyć się w całości podróżą. 

Brooklyn – noclegi. TOP hoteli w Nowym Jorku

Podróżujący często zmagają się z wyborem noclegu w miejscu, które odwiedzają. Większość stawia przede wszystkim na komfort, czystość oraz odległość od centrum. 

Wysoki standard w zależności od preferencji pozwala nam na całkowity relaks podczas wycieczki. Skorzystanie z luksusowego noclegu niedaleko mostu Brooklińskiego oferuje nam Hotel Brooklyn Bridge , który znajduje się niedaleko stacji metra.

Oprócz luksusowego pokoju możemy korzystać z takich udogodnień jak wypożyczenie bezpłatnie samochodu do zwiedzania okolicy, a także centrum fitness. Hotel posiada również własną restaurację oraz bar.

Dla osób poszukujących noclegu wraz z usługami spa idealną opcją będzie The Chatwal – Luxury Collection Hotel  usytuowany niedaleko od centrum Brooklynu. Hotel posiada zabytkowy wystrój połączony z luksusowymi usługami. Na miejscu dostępne jest centrum spa wraz z siłownią.

Jedna z największych atrakcji nowego Jorku – Times Square znajduje się zaledwie 3 minuty od budynku. Przy wyborze noclegu warto wziąć pod uwagę miesiąc, w którym będziemy podróżować. W okresie letnim bądź świątecznym ceny często wzrastają dlatego zaleca się wyjazdy wiosną lub jesienią. 

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Internet w Nowym Jorku

Co zobaczyć i zwiedzić w Chinatown

Następny

Dodaj komentarz