Najbardziej luksusowe miejsca Nowego Jorku

, Tagi , , ,

Ameryka, a przede wszystkim Stany Zjednoczone kojarzą nam się z luksusem. Nowy Jork to luksus sam w sobie. Jest to miasto, które charakteryzuje się różnorodnością kultur, ale również dość wysokimi cenami. W mieście tym można znaleźć najlepsze hotele oraz restauracje. Nowy Jork elektryzuje swoją wspaniałością. Nic więc dziwnego, że każdego roku przyciąga coraz większe grono turystów. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Luksusowe hotele Nowego Jorku

Hotel Brooklyn Bridge

Panorama i widoki na Statuę Wolności dostępne w hotelu Brooklyn są niezrównane, nie wspominając o rustykalnym wystroju. Sprawia on, że pokoje czują się jak w domu, jeśli Twój dom miał doskonałą obsługę i wysokiej klasy udogodnienia. 

Ace Hotel

Eklektyczny hotel z przełomu wieków gości dzieła lokalnych artystów w przytulnych salonach. Industrialny i funkcjonalny styl miesza się z artystyczną, współczesną estetyką w osobliwych pokojach tego hotelu. 

Andaz 5th Avenue

Ten klasyczny hotel marki Hyatt oferuje stylowe pokoje na poddaszu i przytulne tarasy z pięknym widokiem na Bryant Park i Grand Central. Wszystko to w odległości spaceru od niektórych z najpopularniejszych atrakcji miasta, takich jak ozdobiona lwami biblioteka publiczna.

Archer Hotel

Ten centralnie położony hotel Garment District jest rajem dla miłośników sztuki, z luksusowymi, designerskimi pokojami wypełnionymi oryginalnymi dziełami lokalnych nowojorskich artystów. Na piętrze znajduje się bar na dachu Spyglass, z którego roztacza się imponujący widok na budynki Empire State i Chryslera.

The Baccarat Hotel

Wysokiej klasy design spotyka się z niezrównaną obsługą w tym wypolerowanym hotelu w centrum miasta. Spodziewaj się podwyższonych posiłków i koktajli (serwowanych oczywiście wyłącznie w krysztale Bakarata) i nie przegap spa – pierwszego na świecie, które jest kuratorowane przez luksusową markę do pielęgnacji skóry, La Mer.

Peninsula New York

Peninsula New York znajduje się na Manhattanie, dzielnicy Nowego Jorku, w dzielnicy handlowej i w pobliżu stacji metra. Katedra św. Patryka i Rockefeller Center są godnymi uwagi zabytkami, a podróżni, którzy chcą zrobić zakupy, mogą odwiedzić 5th Avenue i Tiffany & Co. Podróżujesz z dziećmi? Znajdź czas na American Dream lub sprawdź wydarzenie lub grę w Madison Square Garden.

Hotel Michelangelo 

Hotel Michelangelo położony jest na Manhattanie, dzielnicy Nowego Jorku, w dzielnicy rozrywkowej i w pobliżu stacji metra. Times Square i 5th Avenue są warte sprawdzenia, jeśli zakupy są w programie, a ci, którzy chcą doświadczyć naturalnego piękna okolicy, mogą zwiedzić Central Park i Bryant Park.

Sofitel New York

Sofitel New York znajduje się na Manhattanie, dzielnicy Nowego Jorku, w dzielnicy rozrywkowej i w pobliżu stacji metra. Rockefeller Center i Grand Central Terminal są godnymi uwagi zabytkami, a podróżni, którzy chcą zrobić zakupy, mogą odwiedzić Times Square i Bloomingdale’s. Podróżujesz z dziećmi? Znajdź czas na American Dream lub sprawdź wydarzenie lub grę w Madison Square Garden.

NOWY JORK - 13 MAJA: Plaza Hotel 13 maja 2012 w Nowy Jork, NY. Zbudowany w 1907 r., luksusowy hotel uzyskał status przełomu w 1969 r., licencjat: Shutterstock/By Sean Pavone
NOWY JORK – 13 MAJA: Plaza Hotel 13 maja 2012 w Nowy Jork, NY. Zbudowany w 1907 r., luksusowy hotel uzyskał status przełomu w 1969 r., licencja: Shutterstock/By Sean Pavone

Najlepsza restauracja świata i inne polecane gastronomie:

Malecon 


Ta restauracja o eleganckiej atmosferze, nazwana na cześć hawańskiej promenady, jest kotwicą dzielnicy Washington Heights znanej jako Little Dominican Republic. Jego menu oferuje wszystkie dominikańskie, kubańskie i portorykańskie podstawy. W tym kurczaki z rożna przecierane papryką, czosnkowy pernil, niezrównane kubańskie kanapki.

Afryka Kine


Africa Kine jest otwarta w Nowym Jorku od 1996 roku, prowadzona w różnych lokalizacjach przez założycieli Kine i Samba Niang, którzy dorastali w Dakarze. Kilka lat temu przeniósł się na północ do bardziej zwartej przestrzeni, z menu paradoksalnie większym niż oryginał. Obejmuje takie senegalskie filary, jak thiebu djen (nadziewane ryby i warzywa na ryżu joloff), mafe (jagnięcina lub kurczak w sosie orzechowym).

Crown Shy

Otwarcie w 2019 roku było wieloletnim szefem kuchni w nagrodzonym gwiazdką Michelin Eleven Madison Park. Jest też pierwszym solowym przedsięwzięciu Jamesa Kenta. Crown Shy nadal okazuje się doskonałym jedzeniem i pięknymi koktajlami w eleganckim otoczeniu, które jest równe miejsca na specjalne okazje i przyjemniejszy niż zwykle wieczorny kaprys. Jego sąsiad na piętrze Overstory jest również rewelacyjny na drinki z widokiem po kolacji. 

Gage & Tollner 

Długo legenda, Gage & Tollner miał poprzednią iterację jako jedna z najbardziej błyszczących restauracji na Brooklynie. Zanim jej pozłacana przestrzeń przestała działać w 2004 roku po ponad wieku. Trio profesjonalistów z branży hotelarskiej z Brooklynu zabrało się do pracy, ożywiając ją kilkanaście lat później. Po przerwie w 2020 roku Gage & Tollner jest wreszcie ponownie otwarty na biznes. Jest to najlepsza restauracja na świecie. 

Sushi Nakazawa

To miasto jest pełne drogich omakase, a Sushi Nakazawa ma znakomitą jakość i pełną szacunku atmosferę swoich rówieśników z tip-top price za nieco mniejszą sumę rozliczeniową. Nie jest zaskoczeniem, że w najlepszych restauracjach sushi w Nowym Jorku można zobaczyć wybór szefów kuchni za 300 + , ale rezerwacje w kasie Nakazawy wynoszą 180 USD za około 20 dań zmieniających podniebienie, takich jak tłusty tuńczyk, jeżowiec i żółty ogon.

Ugly Baby 

Kwitnąca na Smith Street w Carroll Gardens od 2017 roku, Ugly Baby to tajska restauracja, która przetestuje granice Twojej tolerancji na ciepło. Ogniste smaki obfitują w „pikantną sałatkę z kaczki Udon Thani”, a zamówienia kojącego tue ka ko ugasią wszelkie płomienie podniebienia.

Van Da

Wietnamska restauracja, która rozświetliła okolicę, gdy po raz pierwszy została otwarta w 2019 roku i zdobyła uwagi, takie jak gwiazda w New York Times i skinienie głową Michelin Bib Gourmand w krótkim czasie.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Historyczne miejsca w Nowym Jorku

Gotowy plan zwiedzania Nowego Jorku

Następny

Dodaj komentarz