Zwiedź Interpid – wyjątkowe muzeum na lotniskowcu

, Tagi , , , ,

Nowy Jork – miasto, które praktycznie każdemu z nas kojarzy się przede wszystkim z nieograniczonymi możliwościami. Wielkie Jabłko zachwyca pod wieloma względami. Nie tylko chodzi tu o ogrom i gęstość zaludnienia, ale także o samą wielokulturowość, która przecież w mieście jest na porządku dziennym. Jednocześnie trzeba także zauważyć, że Nowy Jork posiada ogromną wartość kulturalną i jest jednym z chętniej odwiedzanych miast przez turystów. Jeśli Ty również planujesz się tam wybrać, to koniecznie udaj się do Lotniskowca Interpid. Czym on jest i co możesz w nim zobaczyć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Lotniskowiec Interpid – czym jest?

Jeśli chcesz odwiedzić Nowy Jork, to z pewnością już przygotowujesz sobie listę atrakcji i miejsc, które koniecznie musisz zobaczyć. Dopisz więc także na nią Lotniskowiec Interpid. Śmiało można powiedzieć, że jest to jeden z bardziej nietypowych i interesujących obiektów w mieście, który z roku na rok jest coraz szerzej doceniany. Zastanawiasz się, czym on jest? Otóż lotniskowiec, jak sama nazwa wskazuje to jeden z okrętów wykorzystywanych głównie przez marynarkę wojenną. Lotniskowiec o nazwie Interpid wchodzi w składzie unikalnego muzeum o dokładnie tej samej nazwie.

Jest to jedna z większych atrakcji Nowego Jorku, która spodoba się nie tylko dorosłym, ale także i nieco młodszym. Warto zacząć od tego, że USS Interpid, czyli wspomniany już lotniskowiec, zacumował w nadbrzeżu numer 86 w Nowym Jorku. Miało to być zakończeniem jego służby, a następnie miał on zostać całkowicie zniszczony. Historia jednak była dla tego lotniskowca bardziej łaskawa. Zdecydowano się zaaranżować w nim muzeum, które obecnie bije prawdziwe rekordy popularności. To właśnie tu zatrzymują się w Nowym Jorku całe rodziny z dziećmi, a także samotni podróżni, którzy chcą nieco bliżej poznać ciekawą historię i niesamowite eksponaty.

Zwiedzanie Muzeum Interpid

Lotniskowiec Interpid to – zgodnie z tym co zostało wspomniane – jedna z tych atrakcji Nowego Jorku, której absolutnie nie możesz przegapić. Okazuje się, że Nowy Jork Interpid to nie tylko możliwość zwiedzenia samego lotniskowca, ale także niecodzienne możliwość zwiedzenia promu kosmicznego Enterprise, który znajduje się na jego pokładzie. Oczywiście nie są to wszystkie atrakcje, które tam na Ciebie czekają. Znajdziesz tam również różnorodne samoloty bojowe, a także słynny samolot pasażerki Concord.

W Nowym Jorku, Interpid to muzeum w którym czeka na Ciebie wiele interesujących wystaw, których z pewnością nie możesz przegapić. Jedną z najciekawszych kolekcji eksponatów jest bez wątpienia: Intrepid Sea-Air-Space Museum. Oczywiście w tej wystawie, najważniejszym eksponatem wydaje się być słynny lotniskowiec amerykański, aczkolwiek nie jest on osamotniony. To właśnie w tej kolekcji znajduje się wspomniany już wahadłowiec kosmiczny oraz poruszający się z ogromną prędkością niegdyś Concord. Do zwiedzenia jest także całe nadbrzeże, w którym statek jest zacumowany. Oczywiście w tym momencie możesz poruszać się pomiędzy eksponatami w dowolnej kolejności i zwiedzić każdy z nich we własnym tempie.

Największe kolejki zwykle ustawiają się do zacumowanej łodzi podwodnej, więc to właśnie od niej możesz zacząć swoje zwiedzanie. Na terenie całego muzeum znajdziesz wiele punktów gastronomicznych, sklepików z pamiątkami oraz toalet, więc nie musisz się o to martwić.

Interpid – co zobaczymy

Muzeum Interpid w Nowym Jorku to miejsce, które zachwyci Cię nie tylko swoim ogromem, ale także mnogością eksponatów, które się z nim znajdują. Poruszając się po nadbrzeżu, będziesz mógł krok po kroku je odkrywać, a następnie poznawać ich historie. Koniecznie udaj się do wspomnianej łodzi podwodnej, wejdź na powierzchnię lotniskowca i zobacz statek Enterprise, a także poznaj różnorodne marki samolotów bojowych. Oczywiście nie możesz także przegapić zwiedzania samolotu pasażerskiego – Concord. Jednocześnie musisz się przygotować na to, że jego zwiedzanie jest możliwe tylko i wyłącznie w grupach.

Nie zapomnij także o tym, by na samym końcu swojej wycieczki po nadbrzeżu i muzeum Interpid wybrać się także do punktów widokowych. To właśnie z nich rozciąga się niesamowita panorama na miasto, która z pewnością na długo zapadnie Ci w pamięć. Po zakończonym zwiedzaniu możesz udać się na kawę lub posiłek w towarzystwie lotniskowca oraz innych obiektów, które dawniej broniły suwerenności USA.

Interpid w Nowym Jorku – ceny biletów

Muzeum Interpid jest jednym z najpopularniejszych w Nowym Jorku. Nie powinien więc dziwić Cię fakt, że by wejść na jego teren, będziesz potrzebował biletów wstępu. Będziesz mógł zdecydować się na zakup biletu bezpośrednio w kasie przy muzeum lub online. Zwykle to właśnie e-bilet jest rekomendowanym rozwiązaniem, gdyż znacznie skraca czas potrzebny na stanie w kolejkach. Ceny biletów są zróżnicowane. Dorośli zazwyczaj będą musieli zapłacić około 33 dolary. Seniorzy z kolei za ten bilet zapłacą już około 31 dolarów. Z kolei dzieci i młodzież poniżej 18-stego roku życia może skorzystać ze zniżki, wówczas bilet będzie kosztował jedynie 24 dolary.

Autor: Daria Gajewska

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Sprawdź, gdzie zjesz najlepsze śniadania w Nowym Jorku?

W Nowym Jorku słychać jazz

Następny

Dodaj komentarz