Budżetowa wycieczka po Nowym Jorku – przydatne tipy!

Tagi , , ,

Podróż do Nowego Jorku dla wielu turystów jest prawdziwym spełnieniem marzeń. Okazuje się bowiem, że Wielkie Jabłko to miasto możliwości, które każdy z nas chce poznać niesamowite zakamarki miasta i spróbować tamtejszej kuchni. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że w obecnych czasach wielu turystów liczy się również w wyjątkowy sposób z kosztami takiej „imprezy”. Jak łatwo można się domyślić, same przeloty z naszego kraju do Nowego Jorku będą dość pokaźnym wydatkiem. Właśnie dlatego, niektórzy z nas będą chcieli znaleźć sposób na to, by na tej wycieczce nieco zaoszczędzić. Jak więc można zorganizować sobie budżetową podróż do Nowego Jorku? Poznaj przydatne wskazówki i porady!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Nowy Jork tanio – czy to możliwe?

Nowy Jork – miasto marzeń, możliwości i kontrastów. To właśnie tam mieszają się kultury, tradycje i zadomawiają się największe firmy. Niestety – nawet sami mieszkańcy miasta podkreślają – że Nowy Jork to miasto drogie. Nie tylko chodzi tu o życie codzienne, ale także o samo zwiedzanie. Wobec tego turyści z góry zakładają, że muszą się oni przygotować na nieco większe wydatki. Jednak czy możliwa jest tania wycieczka do Nowego Jorku? Okazuje się, że jeśli tylko uda się nam zastosować do niektórych wskazówek i zaleceń, wówczas możemy całkiem sporo zaoszczędzić. Istnieje bowiem wiele aspektów, na które zwykliśmy przeznaczać znacznie więcej gotówki, niż musimy. Wobec tego, Nowy Jork tanio to sposób na spędzenie budżetowych wakacji, a jednocześnie skorzystanie z największych i najbardziej niesamowitych atrakcji w całym mieście. Jeśli więc świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że naszym głównym celem są tanie wakacje w Nowym Jorku, to warto poznać kilka, cennych wskazówek, które pomogą nam wygenerować spore oszczędności, nawet podczas pobytu w Nowym Jorku.

Nowy Jork, skrzyżowanie ulic
Nowy Jork, skrzyżowanie ulic

Na czym zaoszczędzić?

Skoro wspomniane już zostało, że zorganizowanie tanich i niskobudżetowych wakacje w Nowym Jorku jest jak najbardziej możliwe, to pojawia się pytanie: jak to zrobić? Otóż w gruncie rzeczy, generowanie oszczędności podczas podróży nie jest wcale takim trudnym zadaniem, aczkolwiek będziemy musieli pójść na pewne kompromisy. Trzeba sobie jasno powiedzieć – na początku – że nie jest nam potrzebny najlepszy i pięciogwiazdkowy hotel. To nie w nim będziemy spędzać większą część dnia, a jedynie będziemy w nim spać. Warto więc pójść na kompromis i w pierwszej kolejności zarezerwować sobie tani nocleg Nowy Jork. Jeśni nie mamy oporów, można nawet zdecydować się na łóżko w hostelu, które nie będzie nas kosztowało więcej niż 10 – 15 dolarów za noc. Kolejną kwestią jest oszczędzanie na restautacjach i na samych atrakcjach! Niektóre z nich możemy bowiem zwiedzić całkowicie za darmo!

Tani nocleg Nowy Jork

Tani nocleg Nowy Jork wydaje się być niemożliwy? To błędne przekonanie. Przede wszystkim nie szukajmy noclegów na prestiżowych dzielnicach jak np. Manhattan, a wybierzmy się na nieco bardziej kameralne osiedla. Dodatkowo – jak zostało to już wspomniane – wcale nie musimy nocować w najlepszych hotelach. Z pewnością możemy zdecydować się na pensjonaty lub nawet na zwykłe hostele. Faktem jest, że w ten sposób możemy nieco obniżyć własne standardy, jednak jeśli spędzamy cały dzień na zwiedzaniu Wielkiego Jabłka, to z pewnością łóżko i dostęp do prostego prysznica będzie nam w pełni wystarczający. Pamiętajmy, że nie musimy mieć najpiękniejszych widoków z okna, gdyż wszystko to możemy zobaczyć już podczas zwiedzania. Jeśli zdecydujemy się w pierwszej kolejności zaoszczędzić na samym hotelu, wówczas sami przekonamy się, jak szybko zredukowały się koszty podróży.

Najtańsze restauracje Nowy Jork

Każdy z nas z pewnością marzy o tym, by spróbować amerykańskiej kuchni. W Nowym Jorku aż roi się od smakowitych, ekskluzywnych i prestiżowych restauracji, które jednocześnie mogą wyczyścić nasze konto w banku już po pierwszym posiłku. Warto więc zdecydować się na najtańsze restauracje Nowy Jork, które pozwolą nam zjeść smacznie i tanio. Które to są? Otóż mowa tu o FoofTruckach, czyli tradycyjnych budkch na kółkach, gdzie sprzedawane są dania typu fast – food, ale nie tylko. Takie rozwiązanie pozwoli nam najeść się do syta, a jednocześnie zagwarantuje nam ogromne możliwości oszczędzenia własnej gotówki. Warto więc ten aspekt również mieć na uwadze.

Darmowe atrakcje Nowego Jorku

Finalnym punktem naszej niskobudżetowej wycieczki do Nowego Jorku jest nic innego jak tylko atrakcje miasta. Oczywiście, darmowe atrakcje Nowego Jorku to główny obiekt naszych zainteresowań. Dzięki nim, możemy świetnie się bawić i nie wydać nawet przysłowiowego centa. Wobec tego, które atrakcje w mieście możemy zwiedzić za „free”? Otóż:

  • przepłynięcie promem na Staten Island z Withehall Terminal i podziwianie Statuy Wolności;
  • Central Park;
  • Bronx Zoo – darmowy wstęp obowiązuje w środy;
  • Times Square;
  • The Vessel – największa i najdziwniejsza konstrukcja w mieście, jednak wstęp jest tylko w pierwszej godzinie otwarcia więc warto się spieszyć;
  • Most Brookliński;
  • Chelsea Market;
  • Promenada Brooklyn Heights.

Jak więc widać, za darmo w Nowym Jorku możemy zwiedzić i zrobić wiele rzeczy!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Wycieczka do Nowego Jorku? Oto TOP pytań i odpowiedzi!

Z Nowego Jorku do wodospadu Niagara

Następny

Dodaj komentarz