City Climb – najwyższa na świecie wspinaczka

Tagi , ,

Nie da się ukryć, że Nowy Jork to jedno z tych miast, które już od długiego czas fascynuje turystów. Wielkie Jabłko jest najgęściej zaludnionym obszarem w Stanach Zjednoczonych. Przeplata się tam wiele, różnorodnych kultur, tradycji i grup etnicznych, które od podstaw przenosiły tu swoje zwyczaje po emigracji. Jeśli zamierzasz odwiedzić Nowy Jork w najbliższym czasie, wówczas musisz koniecznie zapoznać się z największą atrakcją turystyczna – City Climb. To najwyższa na świecie wspinaczka, która zagwarantuje Ci niesamowite wrażenia.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

City Climb w Nowym Jorku

City Climb Nowy Jork to najwyższy na świecie budynek typu „open-air”. Nie da sie ukryć, że taka wspinaczka po wieżowcu to jedna z największych atrakcji w mieście zaplanowana dla turystów. City Climb to wieżowiec, który wznosi się na ponad 387 metrów, a widoki z jego szczytu zachwycą – lub także przerażą – praktycznie każdego. Tak naprawdę, historia wspinaczki na City Climb jest dość „młoda”. Dawniej w wieżowcu 30 Hudson Yards udostępniona była jedynie przestrzeń Edge. Jest to najwyżej położony taras widokowy w Ameryce. Jednocześnie atrakcja ta mogła się nie okazać wystarczająca dla każdego.

Pewnie doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że turystyka w Nowym Jorku jest niezwykle istotna. Z tego też względu, w 2021 roku zdecydowano się wprowadzić tu nieco więcej innowacji. Turystom udostępniono możliwość miejskiej wspinaczki po najwyższym w Ameryce drapaczu chmur. Jak łato możesz się domyślić, pomysł ten od początku spotkał się z ogromnym uznaniem i gronem śmiałków, którzy ustawiali się w kolejce, by móc tego spróbować. Jedno jest pewne – widok z ponad 387 metrów nad poziomem morza na długo zapadnie Ci w pamięć!

Atrakcja dla amatorów mocnych wrażeń

Nie da się ukryć, że City Climb Skyscraping Nowy Jork to nie atrakcja dla każdego. Jest to uznane za jedną z najbardziej ekstremalnych możliwości, jakie zostały dane turystom przez Wielkie Jabłko. Z całą pewnością, jeśli zamierzasz się na to zdecydować, to musisz mieć nerwy ze stali. Miejska wspinaczka pozwoli Ci dosłownie spacerować po krawędzi wieżowca 30 Hudson Yards, a jednocześnie podziwiać niesamowite widoki.

Okazuje się, że pomysłodawcy tego typu ekstremalnej atrakcji w pełni zadbali także o bezpieczeństwo śmiałków. Nie musisz się więc o nic martwić. Będziesz przymocowany dwoma linami zabezpieczającymi, które z kolei zawieszone są przy specjalnej, ruchomej szynie. Otrzymasz także odpowiednią odzież, kask i rękawice, które z pewnością na takiej wysokości Ci się przydadzą. Będziesz miał około 45 minut na to, by podziwiać malownicze widoki z niewielkiej platformy. Platforma nie jest zabezpieczona żadnymi dodatkowymi barierkami. Co ciekawe, możesz nawet na kilka minut dosłownie zawisnąć nad miastem. Taka atrakcja jest co prawda przeznaczona jedynie dla śmiałków o mocnych nerwach, jednak jak będziesz mógł się samodzielnie przekonać, wcale ich nie brakuje.

Wspinaczka City Climb a doświadczenie

Wspinaczka Nowy Jork City Climb to atrakcja przeznaczona dla każdego. Oczywiście, do głosu dochodzi tu zdrowy rozsądek i świadomość własnych lęków. Jeśli obawiasz się wysokości bądź cierpisz na inne lęki, to z pewnością nie będziesz czerpał radości z chodzenia po krawędzi najwyższego wieżowca na całej, zachodniej półkuli. Niemniej jednak jeśli czujesz się na siłach, a także wiesz, że wysokości Cię nie przerażają, to śmiało możesz się na miejską wspinaczkę zdecydować. Co ciekawe, nie musisz mieć żadnego, wcześniejszego doświadczenia. Tuż przed tym jak zostanie Ci wręczona odpowiednia odzież, a także zostaniesz przymocowany do lin zabezpieczających, odbędziesz krótkie spotkanie z instruktorem. Poinformuje Cię on o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i zachowania się na platformie.

Opiekun poinstruuje Cię odnośnie tego, jak powinieneś się poruszać, by nie narazić się na ryzykowne sytuacje. Nie potrzebne jest Ci więc żadne doświadczenie, a jedynie odwaga i chęć do przeżycia niezwykłej przygody. Podziwianie panoramy Nowego Jorku z takiej perspektywy z całą pewnością na długo zapadnie Ci w pamięć.

Koszty wspinaczki po koronie 30 Hudson Yards w Nowym Jorku

City Climb Nowy Jork to prawdopodobnie jedna z największych atrakcji Wielkiego Jabłka. Niesamowite wrażenia i fenomenalne widoki mogą Ci się więc kojarzyć z dość wysokimi kosztami. Prawdą jest, że niestety, ale za miejską wspinaczkę będziesz musiał nieco więcej zapłacić. Standardowo cena wynosi około 186 dolarów za jedną osobę, co jest równe około 740 – 760 złotych (w zależności od danego kursu dolara). Niemniej jednak w tej cenie masz także zapewnione wideo z całej wspinaczki, które będzie stanowiło jedną z lepszych pamiątek. Pamiętaj o tym, by zdecydować się na zarezerwowanie biletu odpowiednio wcześnie, dzięki czemu będziesz mógł wybrać dla siebie najdogodniejszy termin. Rezerwacji i opłaty możesz dokonać np. za pośrednictwem strony internetowej. Wówczas otrzymasz także bilet w formie elektronicznej, który upoważni Cię do wejścia na krawędź 30 Hudson Yards.

Autor: Daria Gajewska

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Kibicuj Yankees’om na meczu baseballa

Greenwich Village – poznaj historię z duchami w tle

Następny

Dodaj komentarz