Klubowy Nowy Jork – spędź szaloną noc!

Tagi , ,

Nowy Jork nazywany jest „miastem, które nigdy nie śpi” nie bez przyczyny. Miasto to oferuje wiele atrakcji zarówno w ciągu dnia jak i nocy. Chcesz zjeść romantyczną kolację w dobrej restauracji lub posłuchać dobrej muzyki na żywo w słynnych klubach, od jazzu i bluesa po rock & roll i pop, a może spędzić wieczór w teatrze, aby obejrzeć klasyczny musical lub sztukę Off-Broadway? Być może szukasz zapierających dech w piersiach widoków? W takim razie  zdecyduj się na wieczorny rejs po Zatoce Nowojorskiej lub wybierz się na spacer po najbardziej romantycznych miejscach. Jak wygląda życie nocne w Nowym Jorku? Które kluby nocne w Nowym Jorku warto odwiedzić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Clubbing w amerykańskim stylu

Zastanawiasz się, gdzie w Nowym Jorku są najlepsze kluby nocne? Wszystko zależy od tego, jakiego rodzaju atmosfery szukasz i muzyki słuchasz. Scena życia nocnego w Nowym Jorku jest zróżnicowana, z niesamowitym wyborem zajęć po zmroku. Najpopularniejsze obszary to Flatiron District z barami, Meat Packing District z modnymi klubami nocnymi oraz Chinatown z barami koktajlowymi.

Dzielnica Flatiron

Flatiron District ma kilka luksusowych i wartych polecenia barów. Jednym z najpopularniejszych jest Broken Shaker na szczycie hotelu Freehand. Ten bar na dachu jest bardzo popularny i oferuje wspaniałe widoki na okolicę. Jeśli jednak na górze jest zbyt tłoczno, warto udać się na dół do baru George Washington. Tutaj można delektować się ekskluzywnymi koktajlami w dawnej bibliotece hotelowej.

Chinatown

Pomiędzy pierogarniami i restauracjami w Chinatown znajduje się kilka wartych uwagi barów koktajlowych. Warto odwiedzić tu Apotheke na Doyers Street, gdzie kelnerzy w strojach aptekarskich przygotowują koktajle. Zaledwie kilka przecznic od Apotheke znajduje się Attaboy, gdzie można spróbować kreatywnych drinków, a także klasyków, w modnej przestrzeni w urządzonej w stylu industrialnym.

East Village

Jeśli jesteś entuzjastą nocnego życia, wybierz się po zmroku do East Village. Jest to świetne miejsce na nocny bar crawl, zwłaszcza jeśli lubisz lokale z muzyką na żywo. Do najpopularniejszych należą Armory Amargo, Death & Company i McSorley’s Old Ale House – najstarszy irlandzki pub w Nowym Jorku.

Hell’s Kitchen

Jeśli jesteś z grupą przyjaciół i nie możesz się zdecydować, co chcesz robić, udaj się do Hell’s Kitchen w Midtown. Obszar ten oferuje szeroki wachlarz życia nocnego, od głośnych klubów po bary. Wielu imprezowiczów w tej okolicy rozgrzewa się kieliszkiem lub dwoma w uroczych winiarniach, a następnie udaje się do jednego z barów na dachu na koktajle. Stamtąd można udać się do klubów, aby przetańczyć całą noc, aż do białego rana.

Jak bawią się Nowojorczycy?

Ze względu na swoją bogatą historię i wielokulturowość, Nowy Jork oferuje dużą różnorodność atrakcji po zmierzchu, od światowej sławy restauracji poa modne bary i kluby nocne. Niektóre z najlepszych klubów i lokali w Nowym Jorku można znaleźć w East Village, Meat Packing District, Greenwich Village, Midtown Manhattan oraz Financial District. Życie nocne w Nowym Jorku zazwyczaj rozpoczyna się około północy i trwa do wczesnych godzin porannych. W weekendy oczywiście obserwuje się znaczny wzrost frekwencji, więc jeśli planujesz wziąć udział w imprezie, powinieneś zarezerwować stolik z dużym wyprzedzeniem i dotrzeć do klubu tak wcześnie, jak to możliwe.

Najlepsze kluby nocne w Nowym Jorku

House of Yes

House of Yes to klub, który celebruje różnorodność we wszystkich formach. Jednego dnia możesz wziąć udział w zajęciach tai chi przy muzyce trance. Jeszcze innego dnia organizowany jest wieczór tematyczny, podczas którego należy ubrać się zgodnie z danym tematem. Jeśli szukasz klubu, w którym każdej nocy tygodnia dzieje się coś innego, House of Yes oferuje to, czego potrzebujesz. Klub jest podstawą nocnego życia Nowojorczyków, jak i turystów, więc zarezerwuj stolik z wyprzedzeniem. Znajduje się 30 minut na wschód od centrum Manhattanu.

Adres: 2 Wyckoff Ave, Brooklyn, NY 11237
Otwarte: Czwartki od 22:00 do 4:00, piątek-sobota od 19:00 do 4:00

Marquee New York

Marquee New York oferuje zabawę w znanym na całym świecie miejscu ze światowej sławy DJ-ami. Jeśli kiedykolwiek chciałeś tańczyć u boku znanych fashionistek, celebrytów i influencerów mediów społecznościowych to koniecznie odwiedź to miejsce. W klubie występowały takie sławy EDM jak Chuckie, Michael Brun oraz Steve Aoki. Klub ten bywa często bardzo zatłoczony, więc warto zarezerwować stoliki z wyprzedzeniem. Znajduje się 15 minut na północ od centrum Manhattanu.

Adres: 289 10th Ave, Nowy Jork, NY 10001
Otwarte: Środa -sobota od 23:00 do 4:00

Le Bain

Le Bain to ekskluzywny klub koktajlowy, który gości starannie wyselekcjonowaną klientelę i oferuje wspaniałe widoki na Manhattan z dachu. Jest to jeden z tych klubów, w których selekcjoner decyduje, kto wejdzie do środka, więc ubierz się odpowiednio. Długie kolejki do wejścia są tego warte, a jedzenie jest niesamowite. Le Bain znajduje się około 15 minut na północ od centrum Manhattanu.

Adres: 848 Washington St, Nowy Jork, NY 10014
Otwarte: Czwartki od 22:00 do 4:00, piątek od 16:00 do 4:00, soboty od 14:00 do 4:00, niedziela od 14:00 do północy, (nieczynne od poniedziałku do środy)

Times Square nie śpi

Odkrywanie Times Square nocą to niezwykłe zajęcie, które oddaje tętniącą życiem energię miasta i jego kultowy urok. Gdy zachodzi słońce, Times Square przekształca się w olśniewający pokaz świateł. Warto wybrać się na wycieczkę po Times Square po zmierzchu z przewodnikiem, aby odkryć najciekawsze miejsca i jednocześnie poznać historię oraz znaczenie danych atrakcji dla tego miasta.

Autor: Magdalena Łydka

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Wybierz się na mecz hokejowy w Nowym Jorku

Williamsburg – poznaj oblicza dzielnicy Nowego Jorku

Następny

Dodaj komentarz