Madame Tussauds – muzeum figur woskowych w Nowym Jorku

, Tagi , , ,

Nie da się ukryć, że w Nowym Jorku po prostu nie da się nudzić. Miasto to zachwyca szeregiem możliwości, a także swoją różnorodnością. To właśnie w Wielkim Jabłku przeplata się tysiące kultur i grup etnicznych dosłownie w całego świata. Oczywiście nie brakuje tam również mniej lub bardziej kontrowersyjnych atrakcji, które przyciągają do miasta tysiące turystów. Jeśli więc planujesz spędzić nieco więcej czasu w Wielkim Jabłku, wówczas koniecznie wybierz się do Madame Tussauds, czyli słynnego muzeum figur woskowych. Co jednak musisz o nim wiedzieć?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Jak wykonuje się figury woskowe?

Muzeum figur woskowych to atrakcja, którą znajdziesz nie tylko w Nowym Jorku, ale także na całym świecie. Odlewy z wosku, które do złudzenia przypominają prawdziwe postacie. Co ciekawe, najmniejszy detal jak np. przekrwione oczy czy zęby zawsze są perfekcyjnie odwzorowane wraz z uwzględnieniem ich pierwotnych proporcji. Wobec tego w Twojej głownie może się pojawić pytanie odnośnie tego w jaki sposób właściwie wykonuje się figury woskowe? Otóż nie jest to najłatwiejsze zadanie. Cały proces produkcji jest podzielony na osiem etapów, a ostatnim z nich jest malowanie i dbanie o to, by każdy szczegół zgodny był z oryginałem.

Na samym początku zaczyna się jednak od krawiectwa. Jest to najdłużej trwająca część produkcji figury woskowej, która zajmuje nawet dwie godziny. W tym momencie pobiera się wymiary oryginalnej postaci np. celebryty, wykonuje się odciski dłoni, dopasowuje się oczy, a także projektuje się odpowiednie ubrania. Następnie przystępuje się do przygotowania tworzywa, a artyści z Madame Tussauds zajmują się procesem rzeźbienia. Teoretycznie, nie da się wykonać nawet rzeźby samej głowy w przeciągu jednego dnia. Zwykle potrzeba kilku tygodni, by całość nabrała odpowiedniego kształtu i proporcji. Każda kość, a nawet każdy mięsień muszą zostać perfekcyjnie odwzorowane. W produkcji zużywa się różne materiały oprócz wosku np. tułów postaci wykonany jest z włókna szklanego, a głowa może zostać wykonana z gliny. Wszystko po to, by zagwarantować figurom jak największą trwałość. Po wykonaniu odpowiedniej rzeźby, która oddaje naturalne proporcje, można przystąpić do przygotowania tradycyjnego odlewu woskowego.

W tym kontekście materiał plastyczny przelewany jest do glinianej formy. Każda z części ciała wykonywana jest w osobnej formie. Możesz sobie tylko wyobrazić jak wiele czasu i zaangażowania potrzebne jest do wykonania jednej figurki z wosku.

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Nowym Jorku

Muzeum figur woskowych Madame Tussauds w Nowym Jorku znajduje się na 42 ulicy w dzielnicy Times Square w Midtown Manhattan. Jest to jednocześnie jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych, jaka znajduje się w mieście. Muzeum mieści się w pięciopiętrowym budynku, gdzie woskowe figury wypełniają każde z pięter po brzegi. Znajdziesz tam figury wielu, słynny postaci związanych ze światem filmu, polityki i nie tylko.

Madame Tussauds to jedna z tych atrakcji, których nie możesz pominąć podczas zwiedzania Wielkiego Jabłka. Miej jednak na uwadze to, że obowiązuje Cię bilet wstępu. Możesz więc zdecydować się na jego zakup bezpośrednio przed samym wejściem, ale także za pośrednictwem strony internetowej. To drugie rozwiązanie może się okazać dla Ciebie korzystniejsze. Dzięki niemu unikniesz stania w kolejkach, które mogą być wyjątkowo długie.

Figura woskowa Abrahama Lincolna w muzeum Madame Tussaud. Times Square, Nowy Jork. licencja: shutterstock
Figura woskowa Abrahama Lincolna w muzeum Madame Tussaud. Times Square, Nowy Jork. licencja: shutterstock

Jakie gwiazdy zobaczymy w muzeum figur woskowych?

Muzeum figur woskowych w Nowym Jorku to jedno z tych miejsc, w których możesz spotkać się ze słynnymi postaciami z całego świata. Muzeum zdobywa uznanie przede wszystkim za to, że zgromadziło w swoich kolekcjach największą liczbę woskowych rzeźb, które zajmują każde z pięciu pięter budynku. Wobec tego, możesz się zastanawiać, jakie gwiazdy czekają na to, byś się z nimi spotkał w tym słynnym muzeum? Otóż możesz zobaczyć tam figurki osobistości związanych z polityką, kinem, muzyką oraz filmem.

Na pierwszy plan wysuwa się przede wszystkim woskowa figurka Baracka Obamy, a także słynnej, kinowej pary – Angeliny Jolie oraz Brad’a Pitt’a. Jednak to jeszcze nie wszystko! W muzeum tym czeka na Ciebie także Elvis Presley, Michael Jackson czy Jimi Hendrix. Ciekawostką jest fakt, że w Madame Tussauds znajdziesz także woskową figurkę Lecha Wałęsy oraz słynnego piłkarza – Davida Beckham’a. Oczywiście w muzeum tym znajdziesz wiele więcej interesujących postaci. Z tego też powodu nie możesz tego obiektu pominąć podczas zwiedzania miasta. 

Madame Tussauds – gdzie znajdziemy inne muzea?

Madame Tussauds to słynna sieć muzeów, której punkty zlokalizowane są praktycznie na całym świecie. Oprócz Nowego Jorku znajdziesz je także w Londynie, Budapeszcie, Los Angeles, Pradze, Amsterdamie i San Francisco. Swoją placówkę Madame Tussauds ma także w indyjskim mieście Noida czy w tajlandzkim Bangkoku. Muzeum to możesz znaleźć i odwiedzić nawet podczas pobytu w Sydnej. Jak więc widzisz, figurki woskowe opanowały praktycznie cały świat, bez żadnych wyjątków!

Autor: Daria Gajewska

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Oryginalne atrakcje w Nowym Jorku

Koncerty Gospel na żywo w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz