Oryginalne atrakcje w Nowym Jorku

Tagi ,

Jeśli chcesz odwiedzić Nowy Jork, ale nie interesują Cię typowe atrakcje turystyczne tego miasta to zapoznaj się z naszym artykułem. Nawet jeśli jest to Twoja dziesiąta wizyta w tym mieście, z pewnością nie widziałeś wszystkiego! Warto zobaczyć coś nowego i innego niż Times Square czy Piąta Aleja. W artykule opisujemy oryginalne atrakcje w Nowym Jorku, których nie możesz pominąć podczas zwiedzania tego miasta.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Rejs łodzią The Beast

Rejs łodzią The Beast z pewnością należy do tych atrakcji, które zwiększają poziom adrenaliny. Łódź odpływa z Pier 83, W. 42nd Street at West Side Highway i zabiera turystów w dół rzeki Hudson. The Beast odpływa co godzinę od 11:00 do 18:00, sześć dni w tygodniu (oprócz poniedziałków). Jeśli kogoś interesują oryginalne atrakcje, to warto ją uwzględnić. Oferuje przejażdżkę w dół rzeki Hudson, obok Ellis Island do Statuy Wolności i z powrotem, osiągając prędkość do 45 mil na godzinę!
Łódź The Beast jest napędzana dwoma silnikami odrzutowymi. Możesz spodziewać się szybkich zwrotów akcji, licznych zakrętów, wiatru we włosach i skoku adrenaliny.

Wycieczka rowerowa po Brooklynie

Wycieczka rowerowa po Brooklynie to kolejna niesztampowa atrakcja. Przejedź się rowerem po moście Brooklyńskim – ikoną Nowego Jorku, który łączy Dolny Manhattan z Brooklyn Heights. Widoki z mostu są niesamowite. Podczas wycieczki możesz podziwiać słynną na całym świecie panoramę miasta z różnych punktów widokowych. Dodatkowo nad brzegiem East River znajduje się 85-hektarowy Brooklyn Bridge Park. Jest atrakcyjnym miejscem na relaks i podziwianie widoków na nowojorski port, Statuę Wolności oraz mosty Brookliński i Manhattan.

Warto wybrać się także do Grand Army Plaza. Otoczonego przez dzielnice Park Slope, Crown Heights i Windsor Terrace oraz do ponad 500 – hektarowego Prospect Park. Jest to miejsce spotkań mieszkańców i nie tylko. Można tam jeździć na rowerze, spacerować z psami i piknikować na Long Meadow lub Nethermead.

Wejdź na plan serialu „Przyjaciele”

Serial „Przyjaciele” rozgrywał się w różnych mieszkaniach grupy przyjaciół na Manhattanie. Serialowa kawiarnia – Central Perk, w której często przesiadywali: Rachel, Ross, Monika, Chandler, Joey i Phoebe obecnie nie istnieje. Warto jednak odwiedzić kawiarnię The Little Owl w Greenwich Village. Jeśli chcesz odkryć plany zdjęciowe „Przyjaciół” możesz wybrać się na wycieczkę po „The FRIENDS Experience”, którą organizuje wytwórnia Warner Bros oraz Superfly X.

„The FRIENDS Experience” w NYC poświęcone jest w całości kultowemu serialowi telewizyjnemu „Przyjaciele”. Możesz tu usiąść na pomarańczowej ławce przed fontanną. Sprawdzisz też, co znajduje się w szafkach kuchennych Moniki lub zatrzymać się w mieszkaniu Chandlera i Joeya. W „The FRIENDS Experience” można spacerować po odtworzonych planach filmowych i oglądać różne oryginalne stroje oraz inne rekwizyty wykorzystywane w serialu. Na koniec zwiedzania warto udać się do Central Perk na filiżankę kawy lub przekąskę. Odwiedź też „The Experience Store”, aby kupić pamiątkę po wizycie w tym wyjątkowym miejscu.

New York city, Washington DC / USA - 9.15.2011: Turistics carriage in the Central park, New York city.
Turystyki zwiedzające Central Park powozem turystycznym, Nowy Jork. licencja: shutterstock

Przejażdżka tramwajem Roosevelt

Najstarszy tramwaj w Ameryce Północnej – Roosevelt Island Tram, kursuje średnio co 10-15 minut. Uważany jest on za jedną z najbardziej niedocenianych atrakcji turystycznych Nowego Jorku. Co ważne, tramwaj ten oferuje najpiękniejszy widok na panoramę miasta oraz East River. Dodatkowo bilet kosztuje tyle samo, co przejazd metrem i zajmuje około trzy do pięciu minut. Musisz pamiętać, że tramwaj ten jest wydajną koleją podmiejską, więc polecamy unikać jazdy w godzinach szczytu. Przejażdżka tramwajem Roosevelt Tram (59th Street i Second Avenue) to jedno z najciekawszych przeżyć w Wielkim Jabłku. Wsiądź do tramwaju na 59th Street i Second Avenue na Manhattanie oraz wysiądź na Tramway Plaza na Roosevelt Island, aby zobacz miasto z niesamowitej perspektywy.

Tramwaj wyruszył w pierwszą podróż w 1976 roku jako tymczasowa opcja przewozu ludzi z wyspy na wyspę, jednak z czasem stał się bardzo popularną opcją transportu. Roosevelt Tram kursuje codziennie co około 7-15 minut, od 6:00 do 2:00, więc jest praktycznie dostępny niemal o każdej porze. Gdy już znajdziesz się na Roosevelt Island, wysiądź i zobacz co ma do zaoferowania ta wyspa. Roosevelt Island ma nieco ponad 3 km długości i jest świetnym sposobem na zobaczenie mniej turystycznej części Nowego Jorku.

Wyspa ta była niegdyś znana jako Welfare Island i od lat dwudziestych do siedemdziesiątych XX wieku znajdowały się tu głównie szpitale dla przewlekle chorych oraz przytułki dla umysłowo chorych. Godne uwagi miejsca do odwiedzenia na Roosevelt Island to The Octagon, The Lighthouse, Smallpox Hospital, Four Freedoms Park oraz Blackwell House, które również oferują różne, oryginalne atrakcje.

Doskonałe lody w Chinatown Ice Cream Factory

Jeśli uwielbiasz lody to wybierz się do Chinatown Ice Cream Factory. Od 1978 roku ta rodzinna wytwórnia lodów serwuje mieszkańcom i turystom przepyszne lody o ciekawych smakach, takich jak na przykład: ciastko migdałowe, zielona herbata czy tajska mrożona herbata. Bez względu na to, ile razy odwiedzisz Nowy Jork, w Chinatown Ice Cream Factory (przy 65 Baynard Street), zawsze będzie coś nowego do spróbowania.

Autor: Magdalena Łydka

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Wybierz się do Filadelfii

Madame Tussauds – muzeum figur woskowych w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz