Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku – bilety i zwiedzanie

Tagi , , ,

Nowy Jork to ogromna, światowa metropolia, w której nie brakuje atrakcji i ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc. Podróżując do tego gigantycznego miasta i sporządzając listę punktów wycieczki, nie wypada pominąć Muzeum Historii Naturalnej. Zwłaszcza jeżeli chodzenie po muzeum to nasze hobby. Muzeum Historii Naturalnej jest jednym z największych muzeów na świecie, które co roku odwiedza blisko 5 mln ludzi. Jeszcze większe wrażenie robi liczba eksponatów, która sięga tutaj 30 mln. W tym artykule dokładnie przyjrzymy się temu obiektowi. Powiemy, co czeka na odwiedzających w Muzeum Historii Naturalnej. Ile kosztują bilety, kiedy najlepiej jest je rezerwować oraz jakie atrakcje czekają na dzieci, oraz młodzież.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Co zobaczymy w Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku?

Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku jest naprawdę wiekowe. Powstało ono bowiem w 1869 r. Turyści, którzy kupią bilet zobaczą z bliska 33 milionów eksponatów. Wśród nich można znaleźć m.in.: kości dinozaurów, artefakty dawnych kultur, przedmioty, związane z ludzką cywilizacją. Możesz zobaczyć też makiety zwierząt. Zwróćmy uwagę na szczegóły np. na wspomniane makiety zwierząt, które wydają się bardzo realistyczne. Wrażenie robi także ilość zwierząt, jakie zostały odwzorowane w muzeum w postaci makiet.

Muzeum zadbało także o to, aby wszystko było czytelne i łatwe do nawigowania dla turystów. Eksponaty zostały pogrupowane tematycznie i zostały rozlokowane w 45 pomieszczeniach. W sumie na przestrzeń wystawienniczą zostało przeznaczone 190 tys. metrów kwadratowych.

Na terenie muzeum zostało udostępnione darmowe wifi. Odwiedzający mogą także skorzystać z aplikacji mobilnej AMNH, która dodatkowo powinna ułatwić poruszanie się po całym obiekcie. Zainstaluj ją przed udaniem się do muzeum, gdyż dzięki niej zwiedzanie i oglądanie pięknych eksponatów w muzeum będzie jeszcze prostsze.

Pewną ciekawostką może być fakt, że to właśnie na terenie tego muzeum rozgrywała się akcja filmu Noc w muzeum i Noc w muzeum 2 oraz Noc w muzeum: Tajemnica grobowca. Warto także wiedzieć, że Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku zatrudnia 225 pełnoetatowych pracowników naukowych i co roku sponsoruje ponad 120 specjalnych wypraw terenowych.

Muzeum Historii Naturalnej Nowy Jork – bilety

Bilety wstępu do Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku kupisz online na platformie internetowej muzeum, bądź też bezpośrednio na miejscu przy kasie biletowej. Co ciekawe, za pojedynczy bilet zapłacimy tyle, ile chcemy. Może być to nawet 1 dolar, natomiast sugerowana cena biletu wstępu dla osoby dorosłej wynosi 23 dolary. Niestety, ale dotyczy to jedynie rezydentów Nowego Jorku. Dla turystów spoza tego miasta czekają inne, ustalone już ceny. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 28 dolarów, studenci, posiadający ważną legitymację studencką zapłacą 22 dolary, seniorzy, czyli osoby, które ukończyły 60 lat, zapłacą za pojedynczy bilet również 22 dolary, natomiast dzieci w wieku od 3 do 16 lat mają bilety w cenie 16 dolarów za sztukę. Każdy, kto już zakupi bilet, otrzymuje możliwość zwiedzania wszystkich 45 hal. Natomiast za wystawy oraz dodatkowe pokazy specjalne jak Space Show obowiązują kolejne opłaty, które trzeba uiścić.

Kiedy najlepiej rezerwować bilety?

Muzeum znajdziesz na Manhattanie, niedaleko Central Parku, a konkretnie po jego zachodniej stronie, przy 79 ulicy. Otwarte jest ono codziennie, w godzinach od 10 rano do 17:45. Przez to łatwo można wywnioskować, że największe tłumy ludzi będą w dni wolne, czyli weekendy. Dlatego, o ile będzie taka możliwość, lepiej jest zakupić bilet do muzeum i udać się tam w ciągu tygodnia. Zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej jest niezwykle popularnym zajęciem wśród turystów, dlatego też lepiej jest unikać wizyty w muzeum w miesiącach wakacyjnych, gdy są największe tłumy, a na termin wycieczki do owego obiektu, wybrać miesiące takie jak np.: wrzesień bądź maj.

Atrakcja dla dzieci i młodzieży

Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku przygotowało dla dzieci i młodzieży m.in.: specjalny tour, który trwa 2,5 godziny i zapewnia najmłodszym szereg wrażeń. Tour zaczyna się w Wielkiej Galerii Muzeum i prowadzony jest przez wykwalifikowanego opiekuna. Przemierzą oni wielkie sale, pełne kości dinozaurów oraz meteorytów. Tour obejmuje również Salę Pamięci Theodore’a Roosvelta i możliwość udania się do sal, w których można obejrzeć niektóre z najstarszych zabytków znajdujących się w murach muzeum jak: starożytne, potężne plamki asteroid oraz Lucy, jeden z najbardziej kompletnych szkieletów wczesnego hominida. W trakcie touru przewodnik może zmodyfikować trasę, aby pokazać różne aspekty kolekcji. Zależy to od wiedzy przewodnika, ale również zainteresowań grupy. Taki tour to znakomita okazja dla dzieci i młodzieży, aby zanurzyć się głębiej w ten niezwykle interesujący świat nauki, dawnych historii świata oraz pozostałych starożytnych artefaktów.

Autor: Grzegorz Purwin

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Całodniowa wycieczka z Nowego Jorku do Atlantic City

TOP 5 najciekawszych kulinarnych wycieczek w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz