TOP 5 najciekawszych kulinarnych wycieczek w Nowym Jorku

Tagi , , , , ,

Istnieje niezliczona ilość miejsc do odwiedzenia w Nowym Jorku, gdzie można smacznie zjeść. Jeśli dodatkowo chcesz delektować się kultowymi smakami znanymi z Greenwich Village lub odkryć międzynarodowe specjały w Chinatown oraz Little Italy wybierz się na jedną z kilku proponowanych przez nas wycieczek kulinarnych po Nowym Jorku.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Underground Donut Tour

Underground Donut Tour to wycieczka po najlepszych miejscach, gdzie można zjeść smaczne donaty. Podczas tej wycieczki przewodnicy Underground Donut Tour zabiorą Cię na spacer, podczas którego skosztujesz pączków z wielokrotnie nagradzanych sklepów. Spacerując po Flatiron District oraz Greenwich Village poznasz także ciekawe fakty na temat historii Nowego Jorku, architektury i miejsc, w których kręcono znane filmy.

Jest to wycieczka odpowiednia zarówno dla młodych podróżników jak i starszych. Poza tym jest to idealny pomysł na wieczór panieński, urodziny, ale i także na niezwykle „słodką” pierwszą randkę.

Czas trwania wycieczki: około 2 godzin

Cena za osobę: od 296,00 zł/osobę

Budynek apartamentowy z neonem w oknie wynajmu pokoi na Manhattanie., licencja: shutterstock/By andykazie
Budynek apartamentowy z neonem w oknie wynajmu pokoi na Manhattanie., licencja: shutterstock/By andykazie

Wycieczka Hell’s Kitchen

W trakcie wycieczki Hell’s Kitchen poznasz historię tej tętniącej życiem dzielnicy, zamieszkałej głównie przez aktorów i artystów. Dowiesz się także skąd wzięła się nazwa Hell’s Kitchen i zapoznasz się ze złożoną historię napięć etnicznych, które ukształtowały jej tożsamość. Dzielnica Hell’s Kitchen, pomimo burzliwej przeszłości  związanej z przestępczością oraz licznymi gangami, przekształciła się w rozwiniętą metropolię z jednymi z najbardziej prestiżowych nieruchomości w mieście.

Wycieczka Hell’s Kitchen oferuje coś więcej niż tylko poznanie ewolucji tej dzielnicy, od jej skromnych początków po jej obecny kulinarny renesans. Jest to także uczta dla podniebienia. Atrakcja ta jest idealna zarówno dla miłośników historii jak i smakoszy. Poza tym jest to idealny pomysł na urodziny, wieczór kawalerski, ale i także na randkę czy spotkanie grupy przyjaciół.

Czas trwania wycieczki: około 2 godzin

Cena za osobę: od 460,00 zł/osobę

Wycieczka po browarach Brooklyn Craft

Zwiedzanie rozpoczyna się w browarze Wild East Brewing Company przy 623 Sackett St na Brooklynie, który łączy tradycyjne europejskie techniki warzenia piwa z amerykańskimi innowacjami, aby produkować różnorodne piwa. Podczas wycieczki będziesz miał okazję skosztować 12 piw rzemieślniczych w trzech różnych browarach, takich jak na przykład: lager, Hazy IPA, Sour beer, piw powstałych podczas mieszanej fermentacji oraz w stylu angielskim. W trakcie wycieczki z doświadczonym przewodnikiem otrzymasz dostęp VIP i dowiesz się więcej o unikalnym procesie warzenia tego złotego trunku, jednocześnie próbując doskonałych piw rzemieślniczych! Podczas 3 – godzinnej wycieczki i degustacji piwa towarzyszy bezpłatna przekąska. Jest to idealny pomysł na wieczór kawalerski, urodziny lub spotkanie z przyjaciółmi.

Czas trwania wycieczki: 3,5 godziny

Cena za osobę: od 419,00 zł/osobę

Muzeum Lodów w Nowym Jorku

Jeśli jesteś miłośnikiem mrożonych, słodkich przysmaków wybierz się na wycieczkę do Muzeum Lodów w Nowym Jorku. Jest to z pewnością doświadczenie, które wykracza poza Twoje najśmielsze wyobrażenia. Co ważne, możesz jeść nieograniczoną ilość lodów podczas zwiedzania!
Muzeum Lodów w Nowym Jorku to nie tylko uczta dla zmysłów, ale i interaktywny plac zabaw dla osób w każdym wieku – od najmłodszych do najstarszych. Podczas degustacji i zabawy w muzeum możesz robić zdjęcia, którymi następnie możesz chwalić się w mediach społecznościowych.
Jak wyżej wspomnieliśmy wycieczka ta jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych, dzięki czemu jest to wycieczka dla rodzin z dziećmi, przyjaciół lub pary. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem lodów, czy po prostu szukasz wyjątkowej atrakcji w Nowym Jorku to Muzeum Lodów z pewnością zapewni Ci niezapomniane wspomnienia. Dzięki biletowi ważnemu cały dzień, możesz zwiedzać we własnym tempie.

Czas trwania wycieczki: cały dzień

Cena za osobę: od 213,00 zł/osobę

China Town i Little Italy Food Tour

Jeśli szukasz pomysłu na ciekawą kulinarną wycieczkę po Nowym Jorku wybierz się na 2-godzinny spacer po dwóch dzielnicach Nowego Jorku: Little Italy i Chinatown. W trakcie tej wycieczki poznasz wyjątkowe historie tych dzielnic, ich smaki oraz bogatą kulturę.

Podczas wycieczki po Chinatown lokalny przewodnik oprowadza turystów po barwnych uliczkach Chinatown, Columbus Park oraz słynnej Mulberry St. znajdującej się w tzw. Little Italy – ” Małej Italii”. Dzielnica Little Italy jest popularną atrakcją dla odwiedzających Nowy Jork. Niegdyś dzielnica ta rozciągała się na około 30 przecznic, od Lafayette i Bowery przez Kenmare do Worth Street. Obecnie znajduje się ona na północ od Chinatown i ogranicza się wyłącznie do Mulberry Street. Warto wiedzieć, że miejsce to było także lokalizacją filmów takich jak „Ojciec chrzestny”, „Mean Streets” oraz „Analyze This”. W trakcie wycieczki posłuchasz opowieści o przestępstwach mafijnych w Nowym Jorku, poznasz historię pizzy, delektując się cannoli i posłuchasz muzyki w 130-letniej piekarni. Wycieczka ta jest idealnym pomysłem na wieczór panieński, spotkanie z przyjaciółmi, urodziny lub randkę.

Czas trwania wycieczki: około 2 godzin

Cena za osobę: od 296,00 zł/osobę

Autor: Magdalena Łydka

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku – bilety i zwiedzanie

Najpiękniejsze dekoracje Bożonarodzeniowe w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz