Muzeum Szpiegów i SKYSCAPE w Nowym Jorku

Tagi , ,

Czasy zimnej wojny, które obfitowały w pracę agencji szpiegowskich, do dnia dzisiejszego wzbudzają bardzo wiele, różnorodnych emocji i zainteresowanie wśród szerokiego grona czytelników. Nic więc dziwnego, że SKYSCAPE Nowy Jork, a więc nowo powstałe muzeum, jak również Muzeum Szpiegów, przyciąga ogromną liczbę turystów z całego świata. Co możemy w nim zwiedzić? Jak drogie są bilety? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Muzeum Szpiegów w Nowym Jorku – zwiedzanie

Muzeum Szpiegów w Nowym Jorku zachwyca swoim bogatym wyposażeniem, w skład których wchodzi niezwykle wiele cennych eksponatów. Na ścianach możemy podziwiać portrety Włodzimierza Lenina, który bezsprzecznie jest jedną z najsilniej kojarzonych postaci z okresem zimnej wody i działaniami agencji szpiegowskich. Podczas zwiedzania możemy na własne oczy oglądać niezliczoną ilość artefaktów, dzięki którym ukazuje się jedna z najnowocześniejszych technologii, która była wykorzystywana przez szpiegów KGB do kradzieży najcenniejszych tajemnic Związku Radzieckiego.

W skład wystawy wchodzi niezwykle obszerna gama wielu, różnorodnych eksponatów. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy m.in. aparaty fotograficzne, których głównym zadaniem było ukrycie w guzikach, paszkach od spodni, jak również wielu innych, niepozornych przedmiotach codziennego użytku. Bardzo duże zainteresowanie wzbudza także szminka- pistolet, która przeznaczona była dla kobiet agentów. Oprócz tego wskazań należy także:

  • mikrofony miniaturowych rozmiarów,
  • buty, które posiadały tajne, niewidoczne skrytki, 
  • replika „bułgarskiego parasola”,
  • drewniana płaskorzeźba Wielkiej Pieczęci Stanów Zjednoczonych,
  • krzesła do przesłuchań (brutalne narzędzie zbrodni),
  • pieczołowicie zrekonstruowane biura KGB

i wiele innych. Taka precyzja wykonania, dbałość o każdy,  najmniejszy detal i szczegół, sprawia, że muzeum jest w stanie sprostać najsurowszym wymaganiom najbardziej wymagających gości. Co więcej, nie sposób nie wspomnieć również o klimacie, jaki panuje na terenie całego obiektu muzealnego. Oryginalne artefakty pochodzące z epoki, meble, książki, maszyny do pisania, filiżanki, w jakich pijano w tamtych czasach- to wszystko sprawia, że bez trudu możemy poczuć się, jakbyśmy naprawdę przenieśli się do tamtych czasów. 

Na szczególną uwagę zasługuje także przewodnik, który nie jest przeciętnym przewodnikiem, jakiego znamy z większości tego typu obiektów. Po muzeum może oprowadzać nas sam Siergiej Kolosow, były dochodzeniowiec petersburskiej milicji, wspominając czasy, w których sam korzystał z ekspozycji podczas swojej służby. 

Muzeum Szpiegów Nowy Jork – bilet

W związku z tym, że Muzeum Szpiegów w Nowym Jorku cieszy się tak dużą popularnością i zainteresowaniem zarówno wśród młodzieży, jak i wśród osób dorosłych, bardzo wielu z nas zadaje sobie pytanie, jak duże koszty wiążą się z wizytą w nowoczesnym obiekcie muzealnym. Bilety można kupić, jak również zarezerwować w formie online, znajdując się w dowolnym miejscu na świecie. Co więcej, można w całkowicie darmowy sposób zrezygnować z rezerwacji, co najmniej 24 godziny przed planowanym zwiedzaniem, w razie zmiany planów turystycznych. Co więcej, rezerwacja może zostać dokonana online, a zapłata i finalizacja transakcji na miejscu, w muzeum. 

Najtańszy bilet to koszt około 176 zł. Ceny są zróżnicowanie w zależności od wieku- niemowlęta, dzieci w wieku od 6 do 14 lat, czy seniorzy od 65 roku życia, mogą liczyć na zniżki. Nic więc dziwnego, że znane muzeum po uwzględnieniu rabatów, staje się obiektem dostępnym dla większości z nas.

SKYSCAPE – Nowy Jork

Muzeum Nowy Jork, które nosi nazwę SKYSCAPE, to dodatkowa atrakcja, która uzupełniandzieło Juliusza Urbaitisa- litewskiego historyka, który aż trzy dekady swojego życia poświęcił na podróżowanie po świecie, w celu zebrania aż 3,5 tysiąca artefaktów. Obiekt Muzeum Szpiegów zlokalizowany jest na 14. ulicy Zachodniego Manhattanu jednego z najnowocześniejszych, najbardziej znanych miast świata.

SKYSCAPE zlokalizowane jest przy 928 8th Ave, New York, NY 10019. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że podczas tworzenia muzeum, zbierania eksponatów, nieocenioną rolę odegrał córka historyka, Agne. Nic więc dziwnego, że ojciec nazywa ją współtwórcą. Zaznaczyć również należy, że familia, której głównym celem zainteresowania jest zimna wojna i działania szpiegowskie, stworzyła również muzeum w rodzinnej Litwie, a dokładnie w miejscowości o nazwie Kowno. Przekształcili oni nieużywany bunkier atomowy, tworząc niezwykle ciekawe i pasjonujące wystawy dla miłośników historii. To amerykanie osobiście przyjeżdżali kilkukrotnie do Juliusza Urbaitisa, prosząc, czy mógłby stworzyć takie muzeum w Stanach Zjednoczonych.

Muzeum Szpiegów w Nowym Jorku jest projektem całkowicie apolitycznym. Jego głównym celem jest stanie się jednym z najlepszych muzeum na świecie pod względem technologii KGB. W związku z tym, że Związek Radziecki, dzisiejsza Rosja, jak również Stany Zjednoczone, od niepamiętnych czasów próbowały werbować najważniejsze informacje „przeciwnika”, co stwarzało ogromne pole do popisu do rozwoju działań szpiegowskich. Odwiedź muzeum osobiście, i przekonaj się, jak wiele fascynujących tajemnic w sobie skrywa. 

Autor: Magdalena Krzykawska

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Hip Hop’owa scena Nowego Jorku

Nowy Jork we współczesnych filmach fantasy i kreskówkach.

Następny

Dodaj komentarz