Cmentarz Green Wood na Brooklynie – dlaczego warto go odwiedzić?

Tagi , ,

Brooklyn to bez wątpienia jedna  najbardziej atrakcyjnych dzielnic Nowego Jorku. To właśnie tam zwykle dzieje się najwięcej, a także możesz znaleźć tam zdecydowanie najwięcej zabytków. Jednym z ciekawszych jest słynny cmentarz Green Wood na Brooklynie, który obecnie spełnia także funkcję nietuzinkowego parku miejskiego. Jeśli więc wybierasz się na Brooklyn, to koniecznie wybierz się także na cmentarz Green Wood. Sprawdź, co musisz o nim wiedzieć!

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Cmentarze amerykańskie, a cmentarze w Polsce

Cmentarze rzadko kiedy kojarzą się z pozytywnymi miejscami. Raczej oddajesz się tam zadumie i wspominasz bliskich, których już nie ma blisko Ciebie. Jednak cmentarz Green Wood na Brooklynie to całkiem inna historia, a także całkiem inne miejsce, które może Cię pozytywnie zaskoczyć. Zacznij jednak od tego, że cmentarze w Stanach Zjednoczonych, a cmentarze w Polsce znacznie się od siebie różnią. W Ameryce nie ma klasycznych nagrobków, które tak jak w Polsce dekorowane są licznymi kwiatami i zniczanie. W tym wypadku, zauważysz szybko, że mieszkańcy USA stawiają na pełny minimalizm.

Zwykle nagrobki przyjmują role płaskiej, prostokątnej płyty lub niewielkiego pomniku, który wskazuje na miejsce grzebania zmarłego. Co więcej, zwykle wszystkie nagrobki są utrzymane w jasnej, białej tonacji. Zazwyczaj ciała są grzebane bezpośrednio w ziemi. Nie ma więc okazałych grobów, a jedynie proste lub półokrągłe płyty, które wskazują na miejsce wiecznego spoczynku. Jednak jeśli wybierasz się na spacer po Brooklynie to szybko przekonasz się, że nie każdy cmentarz musi być miejscem smutku, płaczu i żalu. Green Wood na Brooklynie to miejsce, które wbrew pozorom tętni życiem i często usłyszysz tam salwy śmiechu lub zobaczysz biegające dzieci.

Cmentarz Green Wood na Brooklynie

Brooklyn to jedna z najsłynniejszych dzielnic w Nowym Jorku. Słynie ona przede wszystkim z licznych, niszowych restauracji, a także ze swojego luksusowego wydźwięku. Zwiedzanie Nowego Jorku nierzadko zaczyna się właśnie od Brooklynu, czemu jednak nie możesz się dziwić. Jednocześnie, będąc właśnie w tej dzielnicy, koniecznie wybierz się na cmentarz Green Wood. Oczywistym jest fakt, że nazwa na samym początku może wydawać się wyjątkowo złudna. Jednak nie daj się zwieść pozorom.

Green Wood jest miejscem, w którym na co dzień toczy się życie. Cmentarz ten od wielu już lat spełnia rolę tętniącego życiem miejskiego parku. Powstał on w 1838 roku, a popularność tego miejsca była na tyle ogromna, że był on inspiracją do stworzenia Central Parku. Już samo wejście na teren cmentarza jest unikalnie zaprojektowane tak, by tego miejsca nie można było przegapić podczas zwiedzania. Pomiędzy terenami zielonymi i alejkami z łatwością zauważysz przewijające się nagrobki. Są one nieregularnie rozstawione, większe, mniejsze i utrzymane w kolorze białym. Pięknie kontrastują one z zielenią drzew i krzewów w samym parku.

Cmentarz Green Wood na Brooklynie to miejsce, które jest wyjątkowe i unikalne. Drugiego takiego prawdopodobnie nie spotkasz ani w Nowym Jorku, ani w pozostałych miastach Ameryki. Zdecyduj się więc na niesamowitą i względnie radosną podróż po tym urokliwym miejscu.

Historyczne miejsce

Okazuje się, że Green Wood Cementery to nie tylko miejsce do relaksu i wypoczynku, ale także miejsce, które jest wyjątkowo istotne z historycznego punktu widzenia. Okazuje się, że to właśnie na nim spoczywa wiele, ważnych i słynnych osobistości, o których z pewnością nie raz już słyszałeś. Czy kojarzysz Leonard’a Bernstein’a? To on jest jedną z tych osobistości na cmentarzu Green Wood i to właśnie on tworzył piosenki i komponował muzykę dla Franka Sinatry. Oczywiście na tym cmentarzu znajdziesz wiele innych nagrobków, które należą do słynnych postaci.

Dodatkowo, spacerując alejkami zwróć uwagę na unikalną kaplicę, która zgodnie ze źródłami powstała w 1911 roku. Zwróć także uwagę na liczne alejki i sposób, w jaki zostały one oznakowane. Green Wood Cementery nie jest miejscem na piknik czy inną rekreację, aczkolwiek spacer jego alejkami może na długo zapaść Ci w pamięć. Jest to miejsce pełne tajemniczego, niewymownego uroku, a także pełne historii. Wybierz się więc w niesamowitą podróż po cmentarzu Green Wood, który jest jednym z najważniejszych miejsc na Brooklynie. Z pewnością takiego spaceru nie zapomniesz!

Spacer po Brooklynie

Spacer po Brooklynie to jedno z piękniejszych doświadczeń, na jakie możesz się zdecydować. Z całą pewnością nie będziesz żałować tego, że podczas swojego spaceru, wybrałeś się na cmentarz Green Wood. Oczywiście nie zapominaj o tym, że Brooklyn ma Ci znacznie więcej do zaoferowania. Znajdziesz tam wiele, innych atrakcji i zabytków, które z całą pewnością zapadną Ci w pamięć na długi czas. Jednak to właśnie Green Wood Cementery powinien skraść Twoją uwagę na najdłuższy czas. W tym miejscu odpoczynek przybiera zupełnie inne znaczenie, a Ty sam przekonasz się, że jest to miejsce jedyne w swoim rodzaju. Zdecyduj się więc na niesamowite przeżycie i urozmaicenie swojego pobytu na Brooklynie.

Autor: Daria Gajewska

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Szarżujący Byk z Wall Street – jeden z symboli miasta

Jak zwiedzać Nowy Jork za darmo?

Następny

Dodaj komentarz