Kevin sam w Nowym Jorku – zwiedzaj podążając za Kevinem

Tagi , , ,

Nowy Jork popularnie nazywany Wielkim Jabłkiem to jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez turystów. Nie da się bowiem ukryć, że Nowy Jork to jedno z tych miast, które cechuje się wyjątkową różnorodnością. Mieszają się tam różnorodne kultury, obyczaje i narodowości. Jednocześnie warto zauważyć, że zdecydowana większość z nas kojarzy Nowy Jork przede wszystkim z kultowymi scenami z filmów. Chyba tradycyjnie już w sezonie świątecznym oglądamy kultową produkcję pt. „Kevin sam w Nowym Jorku”. Film ten stał się naszym symbolem okresu świątecznego, a jeśli decydujemy się na to, by odwiedzić Nowy Jork, to możemy go zwiedzać razem z Kevinem! Warto wybrać się jego śladami do miejsc, które były tłem dla wielu, kultowych scen i być może poczuć się jak bohater produkcji!

Odtworzenie sceny z bożonarodzeniowego filmu Samotnie w domu, w którym Kevin McCallister krzyczy, gdy zdaje sobie sprawę, że jest sam z Harrym i Marvem, Wet Bandits – figurka Neca, licencja: shutterstock/By
Odtworzenie sceny z bożonarodzeniowego filmu Samotnie w domu, w którym Kevin McCallister krzyczy, gdy zdaje sobie sprawę, że jest sam z Harrym i Marvem, Wet Bandits – figurka Neca, licencja: shutterstock/By

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Nowy Jork śladami Kevina

Kevin sam w Nowym Jorku to film, którego nikomu z nas nie trzeba przedstawiać. Doskonale bowiem kojarzymy każdą scenę, a także najważniejsze punkty miasta jak np. Central Park w Nowym Jorku, gdzie sceny te były nagrywane. Niemniej jednak warto sobie uświadomić, że Kevin sam w Nowym Jorku to film, który pokazał nam najpiękniejsze oblicza Wielkiego Jabłka i co więcej, możemy podążać jego śladami. Taka wyprawa po Nowym Jorku z uwzględnieniem miejsc, w których kręcone były kultowe sceny z filmu pozwoli się nam zapoznać z najbardziej wyjątkowymi miejscami. Warto więc wyruszyć w podróż i zwiedzić Nowy Jork śladami Kevina. Z pewnością takiej wycieczki nie pożałujemy, gdyż dzięki niej poznamy piękne i kontrowersyjne zarazem oblicze miasta. Czy więc jesteśmy gotowi wyruszyć na zwiedzanie Wielkiego Jabłka razem z bohaterem tej kultowej komedii?

Hotel z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”

Z pewnością każdy z nas kojarzy scenę z filmu Kevin sam w Nowym Jorku, w której to chłopiec dociera do charakterystycznego hotelu i próbuje zarezerwować dla siebie miejsce noclegowe. Nie da się bowiem ukryć, że podczas swojego pobytu w mieście, Kevin pod żadnym pozorem nie zamierzał oszczędzać. Można powiedzieć, że chciał on do maksimum wykorzystać swoje możliwości i korzystać z miejsc luksusowych oraz prestiżowych. Właśnie z tego powodu chłopiec zamierzał zatrzymać się w pięciogwiazdowym hotelu. Słynny już Hotel Plaza stał się symbolem filmu. Tak naprawdę hotel z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku” jest czynny dla każdego z gości, jednak trzeba sobie powiedzieć, że nie będzie on na każdą kieszeń. Jeśli chcemy poczuć się dosłownie jak bohater filmu i zarezerwować sobie tam pokój w okresie świątecznym pobyt w Hotel Plaza, musimy także liczyć się z wydatkiem rzędu nawet 6 tysięcy złotych!

ew York, Usa - 26.2016: The Plaza Hotel to słynny 5-gwiazdkowy hotel Central Park na Manhattanie, licencja: shutterstock/By
ew York, Usa – 26.2016: The Plaza Hotel to słynny 5-gwiazdkowy hotel Central Park na Manhattanie, licencja: shutterstock/By

Co ciekawe, z pewnością każdy z nas pamięta, że w pewnym momencie Kevin przypomina sobie numer z reklamy do hotelu. Tak naprawdę, był to sprytny i wyjątkowo udany chwyt marketingowy, a po dziś dzień możemy z tego numeru skorzystać, by zarezerwować sobie pokój. Hotel z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku” znajduje się w luksusowej i bogatej dzielnicy miasta czyli na Manhattanie. Dokładniej znajdziemy go koło Central Parku i Piątej Alei. Ciekawostką jest fakt, że w jednej ze scen, kręconych w tym hotelu, Kevin spotyka milionera Donalda Trumpa. Tak naprawdę nie jest to przypadkowe, gdyż w tym okresie to właśnie Trump był właścicielem tego hotelu.

Miejsca z filmu „Kevin sam w Nowym Jorku”

Jeśli uważnie oglądaliśmy Kevina samego w Nowym Jorku, to z pewnością zauważyliśmy, że Hotel Plaza to tylko jedno, z wielu miejsc, które odwiedził główny bohater. Tak naprawdę, Kevin podczas pobytu w Wielkim Jabłku był gościem w prawie każdym, najważniejszym miejscu w mieście. Podróż po Nowym Jorku śladami Kevina może być więc dla każdego z nas wyjątkowo owocna. Które miejsce możemy więc zwiedzić za bohaterem kultowej komedii? Otóż:

  • Queensboro Bridge – pamiętamy z pewnością scenę, w której po przylocie na lotnisko La Guardia, Kevin wsiada w charakterystyczną, żółtą taksówkę. Chłopie otwiera oko z wrażenia, gdyż ogrom przestrzeni i wysokich budynków sprawia, że jest on pełny podziwu i zachwytu. Tą scenę nakręcono właśnie na Queensboro Bridge. Ciekawostką może być to, że podczas podróży taksówką, Kevin jest praktycznie sam na Queensboro Bridge. Jednak widzów nie powinny zmylić pozory. Okazuje się bowiem, że most ten praktycznie przez cały czas jest wyjątkowo mocno zakorkowany.
  • Cental Park – Central Park w Nowym Jorku to miejsce, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Tam również- po wizycie pod WTC- udaje się bohater komedii. Z pewnością pamiętamy także, ze to właśnie podczas drogi do Central Parku, Kevin spotyka swoich dawnych znajomych- rabusiów, którzy odwiedzili go w zeszłoroczne święta.
  • Sklep z zabawkami Duncana – Duncan’s Toy Chest to również miejsce świetnie nam znane z filmu. Tak naprawdę jest to najstarszy sklep z zabawkami jaki istnieje w całym Nowym Jorku. Został on założony już w 1892 roku! Obecnie ten dwupiętrowy i wypełniony zabawkami sklep zaprasza na zakupy!

Nowy Jork śladami Kevina to niezwykłe doświadczenie, które z pewnością pozwoli się nam zapoznać z najważniejszymi miejscami w mieście. Może sami poczujemy się jak bohaterzy tej kultowej komedii?

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

The Vessel i High Line – zwiedzanie

Wynajem skuterów i hulajnóg elektrycznych w Nowym Jorku

Następny

Dodaj komentarz