New York Botanical Garden – najważniejsze informacje

Tagi , , , , ,

Nowy Jork to jedna z największych metropolii świata, która kojarzy się przede wszystkim z imponującymi drapaczami chmur, żółtymi taksówkami czy serialami jak choćby „Friends”. To jednak bardzo powierzchowne spojrzenie na to miasto. Nowy Jork może wydawać się czasem całym światem w pigułce. Miłośnicy pięknej zieleni również znajdą w nim coś dla siebie. New York Botanical Garden to miejsce na mapie amerykańskiego miasta, które zaimponuje każdemu. W tym artykule przedstawimy informacje odnośnie zwiedzania tego ogrodu botanicznego.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Lokalizacja New York Botanical Garden

New York Botanical Garden zlokalizowany jest na terenie Bronxu, a więc w północnej części miasta. Możemy dojechać do niego nowojorskimi liniami metra numer 2 oraz 5. Ciekawą alternatywą będzie skorzystanie z symbolicznych żółtych taksówek, które znajdują się w tym mieście za każdym rogiem. Jednocześnie w pobliżu ogrodu znajduje się Zoo w Bronxie. Niedaleko na południe znajduje się też słynny stadion, na którym w przeszłości swoje mecze rozgrywał zespół baseballowy New York Yankees. Zwiedzanie ogrodu botanicznego można więc połączyć z podziwianiem również okolicznych atrakcji.

Brooklyn, Nowy York. USA - kwiecień 2017: Widok na ogród japoński w Brooklyn Botanic Garden, New York City., licencja: shutterstock/B
Brooklyn, Nowy York. USA – kwiecień 2017: Widok na ogród japoński w Brooklyn Botanic Garden, New York City., licencja: shutterstock/By

Podstawowe informacje o New York Botanical Garden

Ogród botaniczny rozciąga się na powierzchni prawie 100 ha i odznacza się długą historią, ponieważ został założony w 1891 roku. Na tym terenie znajduje się ponad milion roślin, których kompozycje zostały zaprojektowane z wielką starannością. Jednocześnie jest to jedna z największych kolekcji na świecie. Miłośnicy przyrody powinni zwiedzić ten ogród botaniczny przynajmniej raz w życiu.

Koszt zwiedzania ogrodu botanicznego w Nowym Jorku

Aktualne ceny biletów na zwiedzanie ogrodu botanicznego w Nowym Jorku znajdziemy na oficjalnej stronie internetowej tego obiektu. Obecnie bilet dla dorosłego kosztuje $30. Studenci z aktualną legitymacją studencką oraz seniorzy powyżej 65. roku życia zapłacą $28. Dzieci od 2 do 12 roku życia zmierzą się z kosztem $15. Jednocześnie trzeba zauważyć, że ceny są niskie wobec tego, co New York Botanical Garden ma do zaoferowania zwiedzającym.

Co znajdziemy na terenie New York Botanical Garden?

Nie jest łatwo uzyskać miano jednego z największych oraz najpiękniejszych ogród botanicznych w Stanach Zjednoczonych. Ten w Nowym Jorku często jednak znajduje się w ścisłej czołówce. Skąd wynika ta opinia?

Kompozycje ogrodów, czyli bajeczna roślinność Nowego Jorku

Teren podzielony jest na 48 mniejszych ogrodów oraz zbiorów roślin. Całość jest uporządkowana w taki sposób, żeby tworzyć malownicze kompozycje. Ich projektowaniem zajmowali się m.in.Robert W. Gibson, Lincoln Pierson czy Lucien Marcus Underwood, a więc jedni z najlepszych specjalistów w swojej dziedzinie na świecie. Na szczególną uwagę zasługują kolekcje takie jak skalny ogród, kompozycja w stylu angielskim czy sezonowy teren pokryty różami. Ciekawą roślinność znajdziemy również w licznych szklarniach.

Idealne warunki przyrodnicze, czyli rzeka i kanion

Ogromna kolekcja roślin nie jest wszystkim, co New York Botanical Garden ma do zaoferowania. Ogród zlokalizowany jest w takim miejscu, że jest przecięty przez rzekę Bronx, co urozmaica krajobraz. Ponadto na jego terenie znajduje się kanion. Oprócz tego leśne tereny zawierające okazy sprzed 200 lat to coś imponującego na terenie Bronxu, który kojarzy się przede wszystkim z gęstą zabudową.

Peggy Rockefeller Rose Garden w nowojorskim Ogrodzie Botanicznym w Bronx, NYC. licencja: shutterstock/By
Peggy Rockefeller Rose Garden w nowojorskim Ogrodzie Botanicznym w Bronx, NYC. licencja: shutterstock/By

New York Botanical Garden jako cenne źródło wiedzy z zakresu botaniki

Ogród botaniczny pozwala nam bezpośrednio obcować z przyrodą, a więc nabywać wiedzę poprzez praktyczne poznanie wielu gatunków roślin. Nie zmienia to faktu, że od wielu lat New York Botanical Garden pełni funkcje edukacyjne. Wynika to nie tylko z przeprowadzania różnych wystaw czy odwiedzin przez grupy szkolne, ale również przez to, że na terenie ogrodu botanicznego znajduje się biblioteka LuEsther T. Mertz, która posiada jedne z największych zbiorów dzieł o botanice. Jednocześnie sam budynek jest elementem architektury, który urozmaica krajobraz obrazu.

Rozrywka na cały dzień

New York Botanical Garden jest oazą spokoju, która jednocześnie dostarcza wrażeń dla wszystkich zmysłów. To idealne miejsce na zadumę i regenerację energii podczas pobytu w Nowym Jorku. Ogród botaniczny to rozrywka, która jest atrakcyjna niezależnie od wieku odwiedzających. Występujące na terenie obiektu widoki imponują i sprawiają, że będziemy chcieli zostać w danym miejscu dłużej. Jeśli szukamy klimatu sielanki, ogród botaniczny będzie do tego odpowiednim miejscem.

Podsumowanie

Wystarczy spojrzeć na zdjęcia wykonane w New York Botanical Garden, żeby samemu przekonać się o pięknie tego miejsca. Pamiętajmy jednak, że oddają one zaledwie fragment rzeczywistości. Ogród botaniczny to obiekt, który jest odskocznią od hałasu i tempa życia Nowego Jorku. Jest to oaza spokoju, do której łatwo dojedziemy i którą osiągniemy niewielkim kosztem w stosunku do oferowanej jakości. Z pewnością jest to wartościowa atrakcja, z której usług warto skorzystać przynajmniej raz w życiu. Dla wielu odwiedzających jest to jedno z najbardziej sielankowych miejsc Nowego Jorku.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Gdzie zrobisz najładniejsze ujęcia z drona w Nowym Jorku?

The Vessel i High Line – zwiedzanie

Następny

Dodaj komentarz