Nowy Jork z dziećmi – co zwiedzić?

Tagi , , ,

Liczba atrakcji w Nowym Yorku jest wręcz przeogromna, dlatego też każdy, kto przyjeżdża do Big Apple bez wątpienia znajdzie mnóstwo opcji, by interesująco spędzić czas. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie, czy dobrym pomysłem jest zwiedzanie tego miasta z dziećmi, zwłaszcza małymi. Czy nie będzie to dla nich zbyt męczące i uciążliwe? Czy będziemy mogli w pełni cieszyć się wyjazdem? Odpowiedź brzmi: tak! Rodzinny wyjazd do Nowego Yorku będzie z całą pewnością niezapomnianym przeżyciem. Nie powinniśmy obawiać się, podróżować do tego miasta z dziećmi. Nowy Jork z dziećmi również będzie dla nas wielką atrakcją. Warto jednak wcześniej zaplanować sobie czas i wybrać najciekawsze miejsca do zwiedzania z dziećmi.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Nowy Jork z dziećmi – praktyczne wskazówki

Nowy York jest miastem oferującym wręcz idealne możliwości dla podróżujących z dziećmi: hotele, restauracje i kawiarnie posiadają wiele udogodnień. Podróżując całą rodziną, warto rozważyć wynajem całego mieszkania, może być to bardziej opłacalne niż pokoje hotelowe. Jeżeli szukamy rozwiązań budżetowych, dobrym pomysłem może być wybór noclegu na Brooklynie, gdzie ceny są nieco niższe niż na Manhattanie. Czas dojazdu do głównych atrakcji będzie nieco dłuższy, jednak nadal nie powinno to stanowić problemu.

Oczywiście, gdy towarzyszą nam dzieci często trzeba nieco zmodyfikować plan zwiedzania . W tym przypadku może to oznaczać konieczność przemyślenia czy skrócenia niektórych tras, innego zorganizowania czasu, czy uwzględnienia miejsc, które są interesujące dla najmłodszych. Nie powinno być to jednak problemem. Ze względu na ilość i rozmach atrakcji można bez większych problemów ułożyć plan ciekawy dla wszystkich członków rodziny. W Nowym Yorku na każdym kroku znajdziemy parki, tereny zielone i place zabaw, gdzie możemy wypocząć i nabrać energii, zanim wyruszymy w dalszą drogę.

Najbardziej wyczerpującym etapem podróży jest oczywiście sam lot. Zwłaszcza jeżeli podróżujemy z niemowlakiem, dobrym wyborem może być bezpośredni lot Dreamlinerem z Warszawy – w ten sposób można uniknąć uciążliwych przesiadek. Przy rezerwacji warto w takim przypadku skorzystać z bezpłatnej opcji kołyski (dostępna gdy dzwonimy na infolinię), co zapewni nam więcej komfortu.

Nowy Jork z dziećmi- co można zobaczyć?

Muzeum Historii Naturalnej

Miejscem, które zwykle robi ogromne wrażenie nie tylko na dzieciach, jest Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej (American Museum of Natural History) położone tuż przy Central Parku (79th Street). To jedna z największych instytucji tego typu na świecie. Całego obiektu nie da się zwiedzić w jeden dzień, dlatego też warto wcześniej zastanowić się, które sekcje najbardziej nas interesują i poświęcić na nie więcej uwagi. Na czwartym piętrze znajdują się dwie wystawy poświęcone dinozaurom, gdzie znajdziemy ich ogromne szkielety i rekonstrukcje. Duże wrażenie robi także Milstein Hall of Ocean z ogromnym błękitnym wielorybem, Hall of Biodiversity z naturalnej wielkości makietą lasu deszczowego, a także sale poświęcone historii powstawania wszechświata i kolekcje meteorytów. To doskonały sposób na to, by zainteresować najmłodszych zgłębianiem wiedzy. Sugerowana cena wstępu do Muzeum wynosi 22 dolary dla dorosłego i 12.50 dla dzieci, jednak można zapłacić dowolną kwotę, nawet symbolicznego dolara od osoby. Osobno płatny jest wstęp do planetarium.

Nowy Jork z dziećmi – Central Park

Wyjazd do Nowego Yorku byłby niepełny bez spaceru po Central Parku –  tym bardziej, gdy podróżujemy z dziećmi, to punkt obowiązkowy. Znajdziemy tu wszystko, co potrzebne do wypoczynku i zabawy: bujną roślinność, rozległe łąki, jeziora i potoki, bajkowy zamek i aż 21 różnego rodzaju placów zabaw.

Na terenie Central Parku znajduje się również ZOO i ogród botaniczny, zimą tworzone jest lodowisko. Dorośli znajdą tu liczne kafejki, a dzieci budki z lodami. Położenie w centrum miasta, w pobliżu najważniejszych zabytków powoduje, że zawsze łatwo trafić do Central Parku podczas zwiedzania. Warto także zwracać uwagę na inne parki w Nowym Yorku, a także liczne place zabaw między wysokościowcami. Są one zwykle bezpieczne i zadbane.

Nowy Jork z dziećmi – ZOO Bronx

Mimo że w Central Parku znajduje się ogród zoologiczny, który warto odwiedzić podczas zwiedzania parku, miłośnicy zwierząt powinni wybrać się do ZOO w Bronxie – zwłaszcza, jeśli jesteśmy w Nowym Yorku nieco dłużej i mamy czas, by odwiedzić coś poza najpopularniejszymi atrakcjami.

Jest to raczej pomysł na całodniową wycieczkę. ZOO znajduje się z dala od Manhattanu i jest bardzo duże, obejście całego terenu zajmie nam kilka godzin. Ogród zajmuje teren o powierzchni ponad 100 hektarów, co czyni go jednym z największych w Stanach Zjednoczonych.

Starano się tu stworzyć – na ile to możliwe – warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych, tak aby zapewnić zwierzętom odpowiednią przestrzeń życiową. Duże wrażenie robi las zamieszkiwany przez goryle kongijskie, bizony i wybiegi dla tygrysów. Po zwiedzeniu ZOO na Bronxie warto także zobaczyć sąsiedni ogród botaniczny.

Rejs i podziwianie Statuy Wolności

Starsi i młodsi z całą pewnością chętnie zobaczą z bliskiej odległości Statuę Wolności. To jeden z najsłynniejszych posągów na świecie, nieoficjalny symbol Stanów Zjednoczonych. Znajduje się ona na wyspie Liberty Island na rzece Hudson. Powstała jako dar Francji z okazji 100-lecia uzyskania niepodległości przez USA.

Istnieje kilka sposobów, by podziwiać Statuę Wolności. Jest dobrze widoczna z Manhattanu z okolic Battery Park. Możemy także wybrać się w rejs turystyczny na Liberty Island i zwiedzić Statuę od środka. Fantastycznym przeżyciem może być wspięcie się aż do korony i podziwianie panoramy z jej wysokości. Inną ciekawą opcją może być skorzystanie z darmowego promu na Staten Island. Podczas rejsu możemy podziwiać wspaniały widok na Statuę Wolności.

Most Brookliński i DUMBO

Ciekawą propozycją może być spacer Mostem Brooklińskim i zwiedzanie okolic DUMBO. Jest to skrót od Down Under the Manhattan Bridge Overpass  czyli dzielnica położona pomiędzy Mostem Brooklyńskim i Mostem Manhattan. To okolica słynącą z brukowanych uliczek, postindustrialnych budynków, modnych butików i ulicznych teatrów.

Choć dawniej nie było zbyt wielu chętnych do mieszkania tutaj, obecnie to jedna z najmodniejszych okolic w mieście. Chętnie jest wybierana przez artystów. Po uwiecznieniu na zdjęciach wspaniałego widoku na Most Brookliński i Manhattan warto wybrać się na zakupy, a potem zjeść pizzę w najsłynniejszej w Nowym Yorku pizzerii Grimaldi’s.

Dla dzieci bardzo atrakcyjna jest możliwość przejażdżki Jane’s Caroussel – to zabytkowa karuzela z 1922 roku, która posiada 48 drewnianych rzeźbionych koni. Koszt jednego przejazdu to jedynie dwa dolary. W okolicach DUMBO często odbywają się koncerty i spektakle teatralne pod gołym niebem, warto na nie polować. W sezonie letnim warto także wypocząć na jednej z okolicznych plaż.

New York Hall of Science

Jeżeli byliście w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i wam się podobało, koniecznie odwiedźcie New York Hall of Science. To bardzo duże muzeum nauki położone w dzielnicy Queens, we Flashing Meadows Corona Park. To miejsce, gdzie Twoje dziecko może zgłębiać wiedzę z takich dziedzin jak biologia, chemia czy fizyka poprzez zabawę i eksperymenty, z których wiele wprawia w zdumienie także dorosłych.

Ekspozycje w New York Hall of Science są tworzone z myślą o dzieciach i nastolatkach w wieku 1-17 lat. Jeżeli chcesz zaoszczędzić, pojawcie się na miejscu w niedzielę rano przed godziną 11 – wejście jest wówczas darmowe. Przed obiektem znajduje się największy w Nowym Yorku plac zabaw dla dzieci, który oceniany jest bardzo pozytywnie przez wielu rodziców.

Children’s Museum of Manhattan

To idealna propozycja dla młodszych dzieci – w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. W muzeum realizowane są różnego rodzaju projekty kulturalne i edukacyjne dla najmłodszych. Po wszystkich atrakcjach oprowadza pedagog, który czuwa nad tym, by dzieci dobrze się bawiły, uczyły i czuły bezpiecznie. Ekspozycje tworzone są przy współpracy z Disneyem, dlatego też można zwiedzać np. Świat Kubusia Puchatka.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Wycieczka po Staten Island – co warto zobaczyć?

Wakacje w Nowym Jorku- z biurem podróży czy na własną rękę?

Następny

Dodaj komentarz