Opera MET – dlaczego musisz wybrać się na spektakl?

Redaktor: Klaudia (Korektor: Klaudia) Tagi , , ,

Pierwszym skojarzeniem jakie przychodzi na myśl słysząc opera MET, jest słynna gala MET. Jednak sama opera słynie z czegoś zupełnie odmiennego niż jedno z najważniejszych wydarzeń świata mody. Metropolitan Opera jest wyjątkowym miejscem obfitującym w bogactwo kultury oraz doświadczeń. Niewątpliwie może być ona nazywana Perłą Nowego Yorku. 

Opera MET oferuje wiele ciekawych możliwości zagospodarowania wolnego czasu. Zwiedzanie budynku z pewnością będzie niezwykłym doświadczeniem dla każdego turysty. Natomiast uczestnictwo w oferowanych przez wybitnych wykonawców spektaklach pozwoli poczuć niesamowitą moc i energię kultury i sztuki. 

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Opera MET – zwiedzanie 

Metropolitan Opera stanowi niezwykłe miejsce bez wątpienia będące centrum kultury i sztuki. Teatr operowy na stałe wpisał się jako jedna z najważniejszych atrakcji tętniącego życiem Nowego Yorku. Założenie opery datuje się na rok 1883, natomiast miejsce rozpoczęło swoją prężną działalność i rozwój sławy w roku 1966. Od kilkudziesięciu lat opera MET przyciąga turystów z całego świata, których motywuje chęć podziwiania wyjątkowej gry aktorskiej, uczestnictwa w życiu kulturowym oraz zwiedzania budynku jednej z najlepszych oper świata.

Planując wczasy w Stanach Zjednoczonych, podczas których zamierzamy odwiedzić Nowy York, warto poświęcić kilka godzin na zwiedzanie opery MET oraz uczestnictwo w jednym z jej spektakli. Szczególnie intersującą propozycją jest zwiedzanie niedostępnych dla widzów kulis teatru. Specjalnie przygotowane na potrzeby odwiedzających zwiedzanie z przewodnikiem jest możliwe podczas sezonu występów, który rozpoczyna się pod koniec września oraz kończy w maju. Wycieczki za kulisy odbywają się przez cały tydzień.

W dni powszednie zwiedzanie rozpoczyna się o godzinie 14:30, natomiast turyści pragnący zwiedzać budynek opery w w weekend mogą to zrobić o godzinie 10:00 w sobotę lub o godzinie 12:15 w niedziele. Cena zwiedzania kulis opery wynosi 35,00 USD od osoby. Należy pamiętać, że wycieczki nie odbywają się w dni ostatecznych prób kostiumowych ani innych specjalnych wydarzeń w operze. Zwiedzania zatem nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. 

Ponadto turyści mają możliwość zwiedzania wyjątkowego Lincoln Center. Wycieczka jest niezwykle interesującym połączeniem poznania najskrytszych zakamarków budynku z dyskusją na temat sztuki i architektury. Cena takiej wycieczki wiąże się z kosztem 25,00 USD od osoby.

Nowy Jork, USA, Opera MET
Nowy Jork, USA, Opera MET

Czym jest Gala MET?

Gala MET od wielu lat stanowi niezbędny element życia celebrytów z całego świata. Oficjalna nazwa wydarzenia to Costume Institute Gala. Impreza odbywa się cyklicznie, w pierwszy poniedziałek maja w budynku Metropolitan Museum of Art w Nowym Yorku. Zdaniem wielu sławnych osobistości gala MET stanowi w świecie mody odpowiednik gali Oskarów świata filmowego. Ponadto jest to jedna z najpopularniejszych na świecie imprez zamkniętych! Uczestniczące w gali sławy muszą otrzymać specjalne zaproszenie od organizatorów. 

Pierwsza Costume Institute Gala odbyła się pod koniec lat 40. XX wieku. Inicjatorką wydarzenia była publicystka modowa i założycielka stowarzyszenia Council of Fashion Designers of America – Eleanor Lambert. Celem imprezy miała być zbiórka funduszy na nowoutworzony Costume Institute. Od tego czasu gala MET wpisała się jako stały element świata mody i ekstrawagancji. Od roku 1995 nieprzerwanie pieczę nad organizacją wydarzenia sprawuje redaktorka naczelna znanego na całym świecie czasopisma modowego „Vogue”.

Gwoździem programu wydarzenia jest wystawa, której temat co roku ulega zmianie. Tematyka wydarzenia zostaje ogłoszona na kilka miesięcy przed jego organizacją. Ciekawym punktem imprezy jest dostosowanie kreacji gości do tematu wystawy, dzięki czemu co rok świat mody może popisać się nowymi pomysłami oraz kreatywnością. 

Opera MET – spektakle 

MET Opera słynie przede wszystkim z wyjątkowych spektakli, a sam występ na deskach jej sceny jest marzeniem każdego wokalisty bez znaczenia na pochodzenie. Spektakle wystawiane na deskach nowojorskiego teatru są znane na całym świecie i podziwiane przez koneserów sztuki od lat. Metropolitan Opera stanowi prężnie działającą instytucję kultury, którą co roku odwiedza ponad 800 tysięcy widzów z całego świata. 

Szacuje się, że rocznie opera MET wystawia około 200 przedstawień oraz premiery wyjątkowych spektakli. Występy cechują się najwyższą starannością, co składa się na całokształt niezapomnianych wspomnień. W poprzednich latach można było podziwiać spektakle takie jak:

  • La Boheme (Cyganeria) Giacoma Pucciniego, 
  • Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego, 
  • La Traviata Giuseppe Verdiego, 
  • Lucia di Lammermoor Gaetano Donizetti.

Repertuar opery nie przestaje zaskakiwać nowymi propozycjami. Bogata lista zaplanowanych na sezon 2022-23 seansów zawiera pozycje takie jak: 

  • Aida Giuseppe Verdiego, 
  • Champion Terence Blancharda,
  • L’Elisir d’Amore Gaetano Donizettiego, 
  • Don Giovanni Wolfganga Amadeusa Mozarta, i wiele innych.  

Możemy zapoznać się z pełnym repertuarem dostępnym w najbliższym sezonie odwiedzając stronę internetową opera MET spektakle. Bilety na spektakl można zakupić w budynku opery oraz online za pośrednictwem strony internetowej. Dolna granica ceny jaką należy zapłacić za bilet wynosi 25,00 USD od osoby. Ceny biletów są zróżnicowane ze względu na rodzaj spektaklu i w niektórych przypadkach mogą znacznie przekroczyć kwotę 150,00 USD. Pozytywną informacją będzie fakt, że ponad jedna trzecia oferowanych biletów przez opera MET nie przekracza ceny 100,00 USD. Zdarza się, że opera oferuje specjalne oferty przeznaczone dla grup lub ceny promocyjne, których nie należy przegapić. 

Drogi Czytelniku, nie jesteśmy nieomylni, ale staramy się, aby nasze artykuły były wartościowe i dawały satysfakcję Czytelnikom. Jeśli znajdziesz błąd w artykule, będziemy Ci niezmiernie wdzięczni za poinformowanie nas o nim na adres: redakcja@medialive.pl

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Dlaczego warto odwiedzić Nowy Jork w Święto Dziękczynienia

Przejażdżka promem na Staten Island

Następny

Dodaj komentarz