SUMMIT One Vanderbilt – przepiękny widok na Nowy Jork

Tagi , , , ,

Obecnie chyba każdy prowadzi swój profil na Instagramie. To właśnie za pośrednictwem tej platformy możliwe jest możliwe dzielenie się zdjęciami ze znajomymi, a także publikowanie niesamowitych filmików. Jeśli jesteś zagorzałym fanem tej aplikacji, to z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, że wykonanie ekscytującego zdjęcia nie jest takie proste. Jeżeli jednak planujesz spędzić swoje wakacje w Nowym Jorku, wówczas Twój profil na Instagramie może zostać zasilony szeregiem, nietuzinkowych zdjęć. Wystarczy, że wybierzesz sie na SUMMIT One Vanderbilt – jedno z najbardziej instagramowych miejsc Wielkiego Jabłka.

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

SUMMIT One Vanderbilt – jedno z najbardziej instagramowych miejsc Nowego Jorku

SUMMIT One Vanderbilt – Nowy Jork to miejsce, które koniecznie musisz odwiedzić w momencie, kiedy spędzasz swoje wczasy w Wielkim Jabłku. Zastanawiasz się może czym właściwie jest SUMMIT One Vanderbilt? Otóż jest to nic innego jak absolutnie fenomenalny taras widokowy, który zlokalizowany jest na drapaczu chmur w luksusowej dzielnicy Manhattan. Posiada on gigantyczne przeszklenia, a także słynne, „lewitujące pokoje”. Co ciekawe, musisz mieć świadomość tego, że atrakcja te jest stosunkowo nowa. Taras widokowy SUMMIT One Vanderbilt został otwarty dla turystów 21 października 2021 roku. Niemniej jednak szybko stał się on jedną z największych atrakcji na Manhattanie.

Cały Summit OV ma powierzchnię około 6 tysięcy metrów kwadratowych. Znajduje się on na czterech piętrach wieżowca, który również został ukończony niedawno. Musisz także wiedzieć, że największą atrakcją tego tarasu są wspomniane już „lewitujące pokoje”. Dysponują one szklaną podłogą, dzięki której możesz spojrzeć aż 324 metry w dół i dostrzec słynną ulicę – Madison Avenue. Dodatkową atrakcję stanowią całkowicie transparentne windy, które zabiorą Cię na wysokość 364 metrów. We wnętrzu tarasu znajdziesz także pokaźną galerię sztuki, która jednak odbiega od tych, które są Ci świetnie znane. W tej galerii światło łączy się z dźwiękiem i złudzeniami wizualnymi i zabiera Cię w niesamowitą, sensoryczną podróż. Musisz wiedzieć, że Summit OV jest jednym z najczęściej fotografowanych miejsc. Z pewnością takie zdjęcie na Twoim Instagramie zdobędzie jak największą liczbę polubień i udostępnień!

SUMMIT One Vanderbilt, panoramiczne wnętrze z bardzo szerokim widokiem, wschód słońca, widok na centrum Manhattanu i Empire State Building, licencja: shutterstock/By emin kuliyev
SUMMIT One Vanderbilt, panoramiczne wnętrze z bardzo szerokim widokiem, wschód słońca, widok na centrum Manhattanu i Empire State Building, licencja: shutterstock/By emin kuliyev

Bilety do Summit Nowy Jork

Chcesz zrobić sobie niesamowite zdjęcie na Summit Nowy Jork? Musisz liczyć się z tym, że będziesz zobowiązany do zakupienia biletów wstępu. SUMMIT One Vanderbilt bielty nie należą do najtańszych, jednak nie powinno Cię to dziwić. Wkońcu ne każde miasto, a nawe nie każdy kraj może pochwalić się tak wyjątkową atrakcją. Wobec tego możesz się zastanawiać, ile będzie Cię taki bilet kosztował, a być może nawet, gdzie będziesz mógł go zakupić? Otóż bilety Summit Nowy Jork będą dla Ciebie wydatkiem rzędu około 230 złotych. Możesz zakupić je za pośrednictwem strony internetowej. Musisz jednak wybrać konkretne godziny, w których dostępne jest zwiedzanie.

Taki bilet zachowuje swoją ważność jedynie przez dwie godziny. Zwykle będziesz mogł także dokonać bezpłatnej anulacji na 24 godziny przed datą wstępu, jeśli zrezygnujesz z wycieczki. Pamiętaj jednak, że istnieje kilka rodzajów biletów. Jedne z nich pozwolą Ci nawet wejść na SUMMI Ascent, czyli najwyższy poziom budynku. Drugie zaś pozwolą Ci zwiedzać taras widokowy o zachodzie słońca. Dokładnie sprawdź więc, co umożliwia Ci dany bilet i wybierz taką opcję, która będzie najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb.

Niesamowity widok na Nowy Jork

Summit Nowy Jork zwiedzanie to przede wszystkim podziwianie niesamowitych widoków. Z ostatniego piętra budynku roztacza się niesamowita panorama na cały Nowy Jork, a w szczególności na prestiżową dzielnicę Manhattan. Zarówno otwarty taras jak i kryty salon znajdują się na wysokości ponad 300 metrów nad Manhattanem. Możesz poczuć się tak, jakbyś spacerował w chmurach i cieszyć się tą niesamowitą chwilą. Dzięki szklanym podłogom będziesz mógł dostrzec wąskie uliczki i poruszających się po nich przechodniów. Summit OV dostarczy Ci nie tylko niesamowitych widoków, ale także i ponadprzeciętnych wrażeń. Szczególnie odwiedź „lewitujące pokoje”, oczywiście o ile tylkoe nie masz lęku wysokości.

Zdjęcia, których pozazdrości każdy

Czy wiesz, że SUMMIT One Vanderbilt jest jednym z najbardziej instagramowych miejsc na Manhattanie, a prawdopodobnie także i w całym Nowym Jorku? To właśnie w tym miejscu możesz wykonać niesamowite ujęcie na tle nowojorskich wieżowców lub usiąć na szklanej podłodze, by bawić się perspektywą. Jeśli prowadzisz swój profil na Instagramie, to zdajesz sobie sprawę z tego, jak ważne jest oryginalność każdego zdjęcia. Okazuje się, że SUMMIT Nowy Jork to najlepsze miejsce ku temu, by zaskoczyć Twoich obserwatorów nową, nietuzinkową fotografią. Możesz korzystać z różnorodnych widoków panoramicznych, złapać na zdjęciu niesamowity zachód słońca lub nawet bawić się perspektywą w taki sposób, by Twoje zdjęcie wyróżniło się z tłumu. Z pewnością takie ujęcie znacznie ożywi Twój Instagram i zyska wiele „serduszek”.

Autor: Daria Gajewska

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Dzielnice Nowego Jorku – poznaj też te mniej znane

Poznaj historię Jenga Tower przy Leonard Street NY

Następny

Dodaj komentarz