Zdrowe odżywianie po nowojorsku – gdzie zjemy posiłki w wersji fit?

Tagi , , , , ,

Każdy z nas kocha dobre jedzenie i z pewnością nowojorczycy nie są tu absolutnie żadnym wyjątkiem. Jednocześnie amerykańska kuchnia – choć bez wątpienia jest wyjątkowo smaczna- nigdy nie należała do najzdrowszych. Jej głównymi wyznacznikami były tłuste mięsa, a także prawdziwe bogactwo różnorodnych sosów i dipów na bazie oleju lub majonezu. Taki sposób odżywiania oczywiście nie wpływał na dobre samopoczucie i szczupłą sylwetkę mieszkańców Nowego Jorku, więc baza gastronomiczna miasta przeszła przez ostatnie lata wiele zmian. Pojawiły się miejsca, w których możemy zjeść zarówno smacznie jak i wyjątkowo zdrowo. Wobec tego, które restauracje w Nowym Jorku pomogą nam zadbać o sylwetkę, a także jak odżywiają się sami mieszkańcy miasta?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Jak jedzą nowojorczycy?

Zdrowe odżywianie nigdy nie było domeną mieszkańców Ameryki, a już na pewno nie mieszkańców Nowego Jorku. Miasto znane było z największej ilości restauracji typu fast-food, a także z najwyższego wskaźnika otyłości. Nie da się ukryć, że cała amerykańska kuchnia ma wyjątkowo duże problemy z ograniczeniem kaloryczności swoich dań. Głównie królują hamburgery z frytkami oraz soczyste i ociekające tłuszczem steki. Nie da się ukryć, że to właśnie w ten sposób większość mieszkańców Nowego Jorku straciła kontrolę nad własną wagą. Jednocześnie w ostatnich latach pojawiło się wiele zmian, a baza gastronomiczna w Nowym Jorku przeszła przez prawdziwą rewolucję. Wynika to przede wszystkim z faktu, że mieszkańcy miasta zaczęli coraz częściej i coraz chętniej interesować się zdrowym odżywianiem.

Faktem jest, że popularne fast-food nie zniknęły z ulic i galerii handlowych, jednak Nowy Jork restauracje to obecnie także miejsca, w których można zjeść nie tylko smacznie, ale także i zdrowo! Takie restauracje cieszą się już ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców, którzy chętnie korzystają zarówno z oferty śniadaniowej jak i propozycji zdrowych lunch’y. Takie zmiany na gastronomicznej mapie Nowego Jorku z pewnością napawają ogromnym optymizmem. Nie tylko skutecznie przekonują mieszkańców do tego, że zdrowa dieta nie musi być nudna, ale także pomagają im skutecznie zapanować nad swoją sylwetką!

Świeżo upieczone bajgle, kuchnia Nowy Jork
Świeżo upieczone bajgle, kuchnia Nowy Jork

Co zdrowego można zjeść w Nowym Jorku?

Nie da się ukryć, że Nowy Jork i zdrowe odżywianie jeszcze kilka lat temu było dość komicznym połączeniem. Mieszkańcy zakochani w soczystych burgerach i frytkach nie wyobrażali sobie innej propozycji obiadowej. Jednocześnie wszystko w ostatnich latach znacznie się zmieniło. Nowy Jork- gastronomia stała się o wiele zdrowsza i nieco bardziej zróżnicowana. Jeśli odwiedzamy to miasto i chcemy zadbać o swoją sylwetkę, nie będziemy musieli już decydować się na „cheat- day”. Wobec tego, jakie zdrowe jedzenie Nowy Jork może przypaść nam do gustu? Otóż:

  • śniadaniowe smoothies z owoców i warzyw- w Nowym Jorku powstaje coraz to więcej restauracji typu „take away” ze zdrowym jedzeniem. Mieszkańcy szczególnie upodobali sobie niewielkie budki ze smoothies, które można zabrać jako śniadanie do pracy czy do szkoły. Minimum kalorii za to maksimum smaku i witamin!
  • kuchnia etiopska – kuchnia z Czarnego Lądu – a dokładniej z Etiopii – jest uznawana za najzdrowszą na świecie! Okazuje się, że w Nowym Jorku nie zabraknie nam więc restauracji, które nam takie dania zaserwują. Jest to najlepszy dowód na to, że można ograniczyć kalorie, a jednocześnie zachować pełnię smaku!
  • kuchnia japońska – zdrowe owoce morza i ryby to nie tylko źródło cennych protein, ale także dobroczynnych kwasów tłuszczowych. Dzięki nim możemy zachować nie tylko dobre samopoczucie, ale także i wyjątkowo szczupłą sylwetkę. Tego typu restauracje również pojawiły się na gastronomicznej mapie Nowego Jorku i są świetną alternatywą na zdrowy i smaczny lunch!
  • restauracje wegańskie i wegetariańskie – jeśli chcemy zamienić mięsa na znacznie większe ilości zdrowych warzyw i owoców, wówczas w Nowym Jorku bez problemu znajdziemy restauracje dla wegan i wegetarian. Bazują one głównie na świeżych i ekologicznych produktach i alternatywnych zamiennikach mięs!

Jak więc widać, zdrowe odżywianie w Nowym Jorku nie jest już tylko marzeniem, a realną możliwością!

Brooklyn, Nowy Jork, USA - restauracja
Brooklyn, Nowy Jork, USA – restauracja

Fit knajpy w Nowym Jorku

Fit restauracje Nowy Jork to coraz szersza baza gastronomiczna, która dba o podniebienia i zdrowie zarówno mieszkańców jak i turystów. Jednak jakie są najpopularniejsze i najzdrowsze miejsca na śniadanie, obiad i kolację w Nowym Jorku? Otóż:

  1. Bunna Cafe – w dzielnicy East Williamsburg znajdziemy wegańską restaurację Bunna Cafe. Jest to restauracja bazująca na kuchni etiopskiej, której specjalnością są np. fit frytki z dyni. Co więcej, restauracja ta oferuje nam wyjątkowo przystępne ceny.
  2. Souen – w dzielnicy Bowery znajdziemy restaurację w mikrobiotyczną kuchnią japońską. Zjemy tam wszystko – od tradycyjnego sushi po zdrowy i pożywny ramen.
  3. Lady Bird – to kolejna, zdrowa restauracja w Nowym Jorku, która znajduje się w dzielnicy East Village. Jest to restauracja wegańska, w której możemy spróbować alternatywnych wersji dla produktów pochodzenia zwierzęcego.
  4. Jajaja Plantas Mexicana – w dzielnicy Chinatown znajdziemy niewielką, aczkolwiek urokliwą restaurację meksykańską. Jest ona całkowicie wegańska, a sprytnie i efektownie odwraca uwagę od tego, że na naszym talerzu nie ma nawet grama mięsa!

Nowy Jork i jego baza gastronomiczna przeszły na przestrzeni ostatnich lat przez wiele, pozytywnych zmian. Warto się o tym przekonać samodzielnie!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Zwiedzanie Hudson Yards – najciekawszej dzielnicy Nowego Jorku

Zwiedzanie Nowego Jorku zimą – co muszę mieć?

Następny

Dodaj komentarz