Zwiedzanie Hudson Yards – najciekawszej dzielnicy Nowego Jorku

Tagi , , ,

Nie da się ukryć, że Nowy Jork czyli popularne- Wielkie Jabłko to jedna z najlepiej rozwiniętych i najgęściej zaludnionych metropolii na całym wybrzeżu Stanów Zjednoczonych. Miasto to znane jest przede wszystkim ze swojej wielokulturowości, a także z ogromnej różnorodności, którą możemy tam spotkać. Niemniej jednak musimy doskonale pamiętać o tym, że Nowy Jork to również miasto wielu kontrastów i tajemnic. By odkryć najważniejsze z nich najlepszym sposobem będzie nic innego jak wybranie się do fenomenalnej dzielnicy Hudson Yards. To właśnie tam czeka na nas spotkanie z wyjątkową architekturą i nieco odmiennym stylem. Wobec tego, gdzie znajdziemy Hudson Yards i w jaki sposób zwiedzać tę wyjątkową dzielnicę Nowego Yorku?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Gdzie znajdziemy Hudson Yards?

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Hudson Yards to jedna z tych dzielnic Nowego Yorku, o której zbyt wiele się nie mówi i za często turyści również na nią nie zaglądają. Jest ona niewielka i można nawet śmiało powiedzieć, że jest ona wyjątkowo kameralna. Niemniej jednak Hudson Yards to dzielnic, która prezentuje się zdecydowanie najlepiej. To właśnie tam skupia się najważniejsza, najpiękniejsza i często najbardziej niezrozumiała architektura Nowego Yorku. Wobec tego wielu turystów może zastanawiać się, w jaki sposób można dostać się do dzielnicy Hudson Yards? Otóż warto na samym początku wiedzieć, że Hudson Yards znajduje się na słynnym już Manhattanie, a dokładnie na jego zachodnim wybrzeżu, tuż na przeciwko Jersey City.

Hudson Yards to dość niewielki obszar mieszkalny, który znajduje się pomiędzy aleją 77 i drogą ekspresową 495. Dzielnica ta kształtem przypomina precyzyjnie wyrównany prostokąt, który wypełniony jest po brzegi drapaczami chmur, luksusowymi hotelami, a także całą masą innych atrakcji. Warto wspomnieć, że w Hudson Yards znajdziemy wiele linii metra, a także przystanków kolei miejskiej, więc bez problemu będziemy mogli się tam dostać praktycznie z każdej części Nowego Jorku. 

Widok z lotu ptaka na nabrzeże Nowego Jorku o zachodzie słońca widziany z Hudson Yards w kierunku Jersey City przez rzekę Hudson., licencjat: shutterstock/By Mihai Andritoiu
Widok z lotu ptaka na nabrzeże Nowego Jorku o zachodzie słońca widziany z Hudson Yards w kierunku Jersey City przez rzekę Hudson., licencjat: shutterstock/By Mihai Andritoiu

Hudson Yards architektura

Nowy Jork- architektura miasta jest dość spójna i jednorodna, jednocześnie w przypadku dzielnicy jaką jest Hudson Yards możemy zderzyć się z zupełnie czymś innym. Okazuje się bowiem, że Hudson Yards to nic innego jak wyjątkowo wysoki luksus oraz przepych, który raczej nie da nam o sobie zapomnieć. Zaznacza się on na dosłownie każdym kroku tej dzielnicy, a najlepiej uwidacznia się on w niesamowitej architekturze. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że to właśnie dość odmienna architektura Hudson Yards sprawia,  że dzielnica ta staje się coraz bardziej i coraz lepiej znana. Przede wszystkim nowopowstające budynki cechują się szkłem i stalą. Przypominają one więc nieco przedłużenie wysokiej i agresywnej architektury całego Manhattanu.

Chyba nikt nie zaprzeczy, że jedną z najbardziej znanych i najbardziej oryginalnych konstrukcji w Hudson Yards jest nic innego jak The Vessel. To 16 pięter ze 154 pasmami schodów. Jest to trasa spacerowa, która budzi podziw i często także mieszane uczucia. Z kolei 10 lat temu- w 2012 roku- ruszyła w Hudson Yards budowa wyjątkowego kompleksu urbanistycznego, który obejmował nie tylko bloki mieszkalne, ale także pozostałe i niezbędne elementy infrastruktury. Znów można wskazać na to, że głównym materiałem do stawiania tej konstrukcji jest było szkło i stall. Wobec tego cała architektura Hudson Yards jest dość mocno odmienna od tego, co zobaczymy w całym Nowym Jorku.

Z uwagi na rosnące ceny nieruchomości na Manhattanie, to właśnie niepozorna dzielnica Hudson Yards przyciąga obecnie zdecydowanie coraz to większe grono turystów i deweloperów, którzy chętnie wyszukują w tej okolicy miejsca na nowe inwestycje.

Hudson Yards – zwiedzanie

Hudson Yards zwiedzanie to nie jest zbyt skomplikowana kwestia. Wspomniane bowiem zostało, że jest to dość kameralne i spokojne miejsce na Manhattanie, w którym nie dzieje się zbyt wiele. Dawniej dzielnica ta była uważana za najmniej atrakcyjne miejsce Nowego Jorku. Obecnie jednak w obecnym czasie dosłownie wszystko się zmieniło, a Hudson Yards stało się wyjątkowo atrakcyjnym miejscem. Jeśli więc chcemy wybrać się na zwiedzanie tej magicznej dzielnicy, warto swoje pierwsze kroki skierować w stronę The Vessel. To właśnie ta konstrukcja stała się główną atrakcją nie tylko Hudson Yards, ale także całego Manhattanu. Znajdziemy tam nieco zawiłą i skomplikowaną trasę spacerową, którą możemy pokonać.

Dodatkowo w Hudson Yards nie można przegapić również The Shed, czyli centrum kultury. Jest to wyjątkowo charakterystyczny budynek i nieprzeciętna konstrukcja, która szybko i skutecznie przyciągnie wzrok dosłownie każdego z nas. W Hudson Yards znajdziemy również prestiżowe i drogie apartamenty, które oferują spektakularne widoki na cały Manhattan, a także szereg centrów handlowych, w których dodatkowo znajdują się najbardziej luksusowe i prestiżowe butiki. Zwiedzanie Hudson Yards można zakończyć w jednej z prestiżowych restauracji na smacznym obiedzie lub na kawie w modnej kawiarence. Możliwości jakie daje Hudson Yards są nieograniczone!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Zrób trening w Nowym Jorku – siłownie i miejsca rekreacji

Zdrowe odżywianie po nowojorsku – gdzie zjemy posiłki w wersji fit?

Następny

Dodaj komentarz