Zwiedzanie Nowego Jorku zimą – co muszę mieć?

Tagi , , ,

W momencie kiedy samodzielne bierzemy się za zaplanowanie naszych wakacji, wówczas z całą pewnością zależy nam głównie na tym, by spędzić je letnią porą w jednym z najpiękniejszych miejsc. Jednocześnie jeśli mamy w planach odwiedzenie Nowego Jorku, to z całą pewnością nie musimy wybierać się tam tylko i wyłącznie latem. Choć Wielkie Jabłko zachwyca o każdej porze roku, to jednak w sezonie zimowym zdecydowanie będziemy mogli poczuć tam prawdziwie wyjątkowy klimat i co najważniejsze, także skorzystać z wielu atrakcji, jakie zostały tam dla nas przygotowane. Wobec tego co można robić zimą w Nowym Jorku, a także jak świetne bawić się w Wielkim Jabłku o tej porze roku?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Zima w Nowym Jorku

Nie da się ukryć, że w momencie kiedy planujemy wakacje, to z pewnością w naszej głowie pojawia się jedynie jedna myśl „słońce”. Jednocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że Nowy Jork jest zachwycający i zniewalający dosłownie o każdej porze roku. Nie musimy więc decydować się na wyjazd do tego miasta w sezonie letnim, gdyż paradoksalnie to właśnie wyjazd w sezonie zimowym może być dla nas o wiele lepszym rozwiązaniem. Okazuje się, że Nowy Jork Zimą to nic innego jak prawdziwa magia i zachwycający klimat.

Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że nowojorczycy kochają śnieg, a samo miasto daje im maksymalnie dużo okazji do tego, by móc się nim cieszyć. Zima w Nowym Jorku jest oczywiście dość mroźna i bywa nawet mocno surowa. Jednocześnie nie można odmówić jej wyjątkowego uroku. Okazuje się bowiem, że zimną w Nowym Jorku ulice pokrywają się białym i miękkim puchem, zaś wszystkie zakamarki i niewielkie uliczki przyozdabiane są kolorowymi światełkami i ozdobami świątecznymi. Nie da się więc zaprzeczyć temu, że w zimę Nowy Jork jest jeszcze bardziej urokliwy i wyjątkowy niż może się nam to tylko wydawać. Warto się więc o tym przekonać samodzielnie, a z pewnością nie będziemy tego żałować.

Most Gapstow zimą, Central Park Nowy Jork
Most Gapstow zimą, Central Park Nowy Jork , licencja: shutterstock/By f11photo

Pogoda zimą w USA

Nie da się ukryć, że północno-wschodnia część Stanów Zjednoczonych- czyli dokładnie tam, gdzie znajduje się nasz tytułowy Nowy Jork może pochwalić się wyjątkowo surowym klimatem, szczególnie jeśli chodzi o sezon zimowy. Zima w USA jest maksymalnie niejednorodna. Dla przykładu można tu podać moment, w którym mieszkańcu Nowego Jorku chronią się przed grudniowym mrozem, to w tym samym miesiącu mieszkańcy Florydy wygrzewają się na plaży. Skupiając się jednak na tym, jak wygląda zima w północnej części kraju, to trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie należy ona do wyjątkowo łagodnych.

Okazuje się, że temperatury z roku na rok w sezonie zimowym prezentują coraz to niższe wartości, a w ostatnich lata zanotowano np. w Nowym Jorku -24 stopnie Celsjusza. Oczywiście taka temperatura nie powinna nas przerażać- zupełnie tak samo jak nie przeraża ona mieszkańców USA. Nie występują w tym okresie opady deszczu, jednak koniecznie powinniśmy się spodziewać dość mocnych śnieżyć i zamieci. Dodatkowo w zimę wieje mocny wiatr, który nieco potęguje samo uczucie zimna. Jednocześnie biorąc pod uwagę to, co Nowy Jork ma nam do zaoferowania zimą, z pewnością warto będzie się tam udać!

Ozdoby świąteczne w Nowym Jorku

Zima w Nowym Jorku to jeden z bardziej wyjątkowych okresów. Dlaczego? Otóż wszyscy nowojorczycy przygotowują się już w tym momencie do świąt Bożego Narodzenia. Wobec tego wystrój i charakter Wielkiego Jabłka w zimie zmienia się nie do poznania. Na samym wstępie warto wskazać tutaj na fakt, że zima w Nowym Jorku zaprasza na ulice tysiące ozdób i kolorowych światełek, a także całą masę innych atrakcji. Jednak to właśnie świąteczne ozdobny- jak np. gigantyczna choinka, która zawsze staje w centrum miasta, sprawiają, że klimat panujący w mieście jest absolutnie nie do zapomnienia. Sklepiki zapraszają na zakupy, a bombki i prezenciki- oczywiście w formie ozdób- będziemy mogli znaleźć dosłownie na każdym kroku. Dodatkowo w wyjątkowo piękny sposób kontrastują one z białym puchem, który grubo pokrywa ulice. Z pewnością spędzenie zimy w Nowym Jorku pozwoli nam na poczucie niesamowitej atmosfery i wtopienie się w wielkomiejski rytm.

NOWY JORK — słynne lodowisko Wollman w Central Parku jest obsługiwane przez organizację Trump i otwarte w 1949 r., licencjat: Shutterstock/By Kris Yeager
NOWY JORK — słynne lodowisko Wollman w Central Parku jest obsługiwane przez organizację Trump i otwarte w 1949 r., licencjat: Shutterstock/By Kris Yeager

Zimowe atrakcje Nowego Jorku

Jeśli z kolei chcemy spędzić naszą zim w Nowym Jorku w sposób nieco bardziej aktywny i wyjątkowy, to nie tylko czeka na nas Nowy Jork choinka czy ozdoby. Miasto ma bowiem przygotowane o wiele więcej atrakcji na wspaniały i owocny sezon zimowy. Największą popularnością cieszy się nic innego jak lodowisko w Central Parku. Okazuje się, że wstęp na nie jest darmowy- w niektóre dni, a co więcej, świetnie mogą się na nim bawić zarówno dorośli, ale także i najmłodsi. Lodowisko Nowy Jork przyciąga tłumy- wato jednak zabrać ze sobą własne łyży, gdyż ich wypożyczenie może być dla nas dość pokaźnym wydatkiem. Dodatkowo jeśli mamy ochotę na przyjrzenie się bliżej amerykańskiej lidze hokeja, to w zimę zespół z Nowego Jorku rozgrywa u siebie najważniejsze mecze! W Nowym Jorku znajdziemy również tory saneczkowe, a także cały szereg innych atrakcji w sezonie zimowym, których z całą pewnością nie możemy przegapić!

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Zdrowe odżywianie po nowojorsku – gdzie zjemy posiłki w wersji fit?

Wycieczka do Nowego Jorku? Oto TOP pytań i odpowiedzi!

Następny

Dodaj komentarz