Parki oprócz Central Parku, które warto odwiedzić w Nowym Jorku

Tagi , , , , ,

Nowy Jork to miasto możliwości i różnorodności. Wielkie Jabłko nie tylko tętni życiem i jest jednym z największych obszarów aglomeracyjnych w USA, ale także daje niezliczone szanse tym, którzy ich szukają. Oczywiście Nowy Jork jest także jednym z bardziej interesujących miast, jeśli chodzi o względy turystyczne. To właśnie tam drapacze chmur i zmodernizowane budynki oraz rzeźby, przeplatają się z licznymi terenami zielonymi, w których można wypocząć i odetchnąć. Bez wątpienia kojarzysz słynny Central Park. Jednak jakie jeszcze parki powinieneś zwiedzić podczas pobytu w NY?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Kilka słów o Central Park

Central Park to bez wątpienia jeden z najlepiej znanych i najpopularniejszych terenów zielonych w Nowym Jorku. Przyjmuje on kształt prostokąta i jest umiejscowiony praktycznie w samym sercu miejskiej dżungli. Jest to zielona oaza, która stanowi idealne miejsce do wypoczynku, rekreacji, a także spotkań towarzyskich na świeżym powietrzu. W Central Park znajduje się niewielkie Zoo, plac zabaw dla dzieci, w sezonie zimowym lodowisko, a także wiele innych atrakcji, z których będziesz mógł skorzystać. Mimo wszystko pamiętaj, że parki w Nowym Jorku nie skupiają się jedynie w okolicach parku centralnego. W mieście znajdziesz wiele, innych, świetnie zagospodarowanych terenów zielonych, które z całą pewnością przypadną Ci do gustu.

Spacer po Prospect Park na Brooklynie

Prospect Park to kolejny park w Nowym Jorku, który powinieneś odwiedzić. Znajduje się on w dzielnicy Brooklyn i swoją powierzchnią obejmuje aż 213 hektarów powierzchni. Co ciekawe, jest to drugi pod względem wielkości park publiczny jaki znajduje się na Brooklynie. Do jego największych atrakcji zalicza się przede wszystkim Długa Łąka, a także słynny Dom Piknikowy. Dodatkowo, w Prospect Park na Brooklynie możesz zwiedzić również Willę Litchfield, ogród zoologiczny – świetna atrakcja dla rodzin zwiedzających z dziećmi oraz gaj koncertowy. Jedną z większych atrakcji tego parku jest także jedyne na Brooklynie jezioro, wraz z hangarem dla łodzi. Możesz tu także oddać się różnorodnym aktywnościom na świeżym powietrzu. Znajduje się tu siłownia, kort do tenisa, boisko do koszykówki i baseball, a także wiele, innych atrakcji, z których będziesz mógł skorzystać.

Flushing Meadows-Corona Park w dzielnicy Queens

Flushing Meadows-Corona Park w dzielnicy Queens to czwarty pod względem wielkości park publiczny w Nowym Jorku. Zajmuje on swoją powierzchnią około 363 hektary. Park Flushing Meadows powstał na terenach podmokłych i bagiennych, aczkolwiek obecnie jest to idealne miejsce do rekreacji, wypoczynku, a także aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Co ciekawe, to właśnie na słynnym korcie zlokalizowanym w tym parku odbywają się gry turniejowe US Open – jednego z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie. Do innych atrakcji tego parku należy bez wątpienia także Nowojorska Sala Naukowa, Muzeum Królowej, teatr oraz niewielkie zoo.

Wysportowana para spaceruje w parku w Nowym Jorku, licencja: shutterstock/By gorgev
Wysportowana para spaceruje w parku w Nowym Jorku, licencja: shutterstock/By gorgev

Parki na Bronxie

Bronx to dzielnica, która przez wiele lat owiana była złą sławą. Jednak tam również znajdziesz kilka, ciekawych parków miejskich, które możesz odwiedzić podczas swojej podróży. Do najważniejszych z nich można zaliczyć:

  • Bronx Park – główny park publiczny na Bronxie;
  • Pelhamn Bay Park – uważany za drugi, największy park w Nowym Jorku;
  • Jerome Park – zlokalizowany tuż przy Goulden Avenue.

Parki na Bronxie być może nie są tak słynne jak te na Manhattanie czy Brooklynie, jednak również są to zielone tereny, które idealnie sprawdzą się podczas wypoczynku. Wybierz się do wspomnianych wyżej parków na Bronxie i ciesz się tym, co mają Ci one do zaoferowania. Z pewnością nie będziesz tego żałować.

Conference House Park

Conference House Park to kolejny, tym razem nieco mniejszy park na Staten Island w Nowym Jorku. Co ciekawe, jest to bez wątpienia jeden z piękniejszych parków w mieście, który znajduje się tuż u wybrzeża Arthur Kill. W tym parku możesz przede wszystkim podziwiać gliniane urwiska, przepiękne stoki, a także zabytkowe domki. Jest to bardzo klimatyczne miejsce na mapie Nowego Jorku, w którym dominuje przede wszystkim cisza i spokój. Niemniej jednak są tu zaaranżowane także liczne miejsca do uprawiania aktywności fizycznej, a także do piknikowania. Wybierz się tam, a z pewnością nie będziesz tego żałować.

Zabytkowa estakada High Line

Kolejnym parkiem, który powinieneś odwiedzić jest  High Line Nowy Jork. Ten park jest wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, o czym szybko się przekonasz. Powstał on na zabytkowej estakadzie kolejki linowej West Side Line, która w okresie swojej świetlności miała aż 2,33 kilometra długości. Park ten słynie przede wszystkim z tego, że jest oryginalny, a w jego konstrukcji dalej znajduje się wspomniana już zabytkowa estakada, którą można się przespacerować i podziwiać unikalne widoki. Jest to jeden z bardziej nietypowych parków w Nowym Jorku, który z całą pewnością na długo zapadnie Ci w pamięć. Wybierz się tam głównie po to, by przeżyć niezapomnianą przygodę, która z całą pewnością na długi czas zapadnie Ci w pamięć.

Autor: Daria Gajewska

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

5 powodów, dla których warto odwiedzić Nowy Jork

Poczuj sportową adrenalinę i wybierz się na mecz New York Knicks

Następny

Dodaj komentarz