Ubezpieczenie na czas wyjazdu do Nowego Jorku – jak wybrać najlepsze i czemu jest to tak ważne?

Tagi , , , , , ,

Wyjazd do Nowego Jorku to marzenie wielu ludzi, którzy panoramę tego wyjątkowego miasta znają głównie z przemysłu filmowego. Charakterystyczne drapacze chmur robią ogromne wrażenie i zachęcają do odwiedzin. Wyjazd jednak wiąże się z wieloma formalnościami, które są niezbędne do bezpiecznego i komfortowego wylotu do USA. O czym należy pamiętać, i jakie dokumenty trzeba ze sobą mieć? Jakie wykupić ubezpieczenie na czas wyjazdu do Nowego Jorku?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Nie tylko wiza – co jeszcze trzeba mieć?

Wyjazd do Stanów Zjednoczonych wiąże się z koniecznością posiadania pewnych dokumentów, uprawniających do legalnego wjazdu do kraju. Formalności przed wyjazdem do Nowego Jorku jakie trzeba załatwić to przede wszystkim wiza. Uprawnia nas ona do legalnego przekroczenia granicy tego kraju, co jest kwestią niezwykle skrupulatnie pilnowaną przez tamtejsze służby. O wizę do Stanów Zjednoczonych należy starać się o wiele wcześniej przed planowanym wyjazdem. Niezbędne wnioski oraz opłatę należy złożyć w ambasadzie amerykańskiej, a następnie czekać na rozpatrzenie. Obecnie jednak przepisy nieco się zmieniają, i już nie jest wymagane posiadanie wizy w celach turystycznych.

Teraz należy wypełnić specjalny wniosek ESTA wraz z pełnym profilem turysty, zawierającym m.in. dane dotyczące zatrudnienia, miejsca zamieszkania czy powodów do wyjazdu do Stanów Zjednoczonych. Wniosek ESTA to elektroniczny system autoryzacji podróży, który automatycznie zezwala na legalny wjazd do Stanów Zjednoczonych w ramach wjazdu bezwizowego, ale tylko na okres 90 dni. W innych przypadkach, np. w celach zarobkowych, trzeba starać się o oddzielną wizę. Jedynym dokumentem uprawniającym zatem do wizyty w Stanach nie jest tylko wiza, a wyjazd do Nowego Jorku w celach turystycznych może odbyć się dzięki programowi ESTA.

Wycieczka do Nowego Jorku – ubezpieczenie podróżne

Podróż na inny kontynent nawet na kilka dni wymaga od turysty odpowiedniego przygotowania i zadbania o własne bezpieczeństwo. Koszt ewentualnej hospitalizacji w przypadku nagłego zdarzenia czy choroby może być bardzo kosztowny. Rozsądnym rozwiązaniem wydaje się być wykupienie ubezpieczenia podróżnego. Takie ubezpieczenie turystyczne może obejmować różne usługi, w zależności od wybranego pakietu i firmy, na której usługi się zdecydujemy. Niemniej jednak najważniejsze wydaje się być ubezpieczenie zdrowotne, które umożliwi hospitalizację czy wizytę u lekarza w razie potrzeby. Brak ubezpieczenia turystycznego może spowodować ogromne koszty w razie wypadku czy choroby na terenie Stanów. Usługi medyczne są tam bardzo drogie, a już w szczególności dla turystów. Ubezpieczenie na czas wycieczki do Nowego Jorku pozwoli cieszyć się pobytem bez obaw, że w razie nieprzewidzianych zdarzeń będziemy musieli wydać ogromną sumę na pokrycie rachunków medycznych czy transportu do Polski.

Zobacz także Co zwiedzić w Nowym Jorku

Ubezpieczenie na czas wyjazdu do Nowego Jorku – co powinno zawierać dobre ubezpieczenie turystyczne

Formalności przed wyjazdem do USA bywają czasochłonne, i mogą spowodować zlekceważenie ważnej kwestii, jaką jest wykupienie ubezpieczenia turystycznego. Tymczasem jest to jedna z podstawowych formalności, jaką powinniśmy załatwić przed wyjazdem. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia? Przede wszystkim na usługi medyczne wchodzące w jego skład, tj. hospitalizacja i leczenie, badania, transport medyczny, ewentualne zabiegi czy operacje, a także pojedyncze wizyty u lekarza. Ważne jest również świadczenie w postaci transportu medycznego do Polski, jeżeli zaszłaby taka konieczność. Koszty takich usług bez ubezpieczenia mogą sięgać setek tysięcy dolarów. Zdecydowanie lepiej wykupić dobre ubezpieczenie i nie narażać się na ogromne koszty.

Ubezpieczenie na wyjazd – w Polsce czy w USA?

Wybór ubezpieczenia turystycznego powinien opierać się przede wszystkim na gwarantowanych w ramach usługi świadczeniach. Moga to być pobyt w szpitalu, złamanie kończyny, nagła choroba czy wypadek. Jeżeli chodzi natomiast o wybór ubezpieczalni, kwestia wyboru między polską a amerykańską ubezpieczalnią właściwie jest dowolna, ponieważ obie instytucje świadczą praktycznie te same usługi, tyle że polska ubezpieczalnia może zaproponować nam nieco atrakcyjniejszą cenę. Na polskim rynku znajdziemy kilka ubezpieczalni o najlepszej renomie, które mogą stworzyć indywidualny pakiet ubezpieczenia turystycznego dla konkretnych klientów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia?

Dobre ubezpieczenie turystyczne powinno opiewać na kwotę co najmniej 100 000 euro. Dlaczego? Ponieważ koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych są bardzo wysokie, przez co w razie wypadku i hospitalizacji, czy nagłej konieczności wizyty u lekarza niezbędne byłoby zapłacenie za pomoc z własnej kieszeni. Ubezpieczenie turystyczne jest jednym z najbezpieczniejszych rozwiązań na wyjazd do USA. Formalności to nie tylko wiza czy ESTA, ale przede wszystkim dobre ubezpieczenie. Musi ono zagwarantować nam bezpłatne leczenie w razie nieprzewidzianych zdarzeń. Pakiet ubezpieczenia turystycznego warto dopasować stricte do swoich potrzeb, szczególnie jeżeli cierpimy na przewlekłe choroby, a ryzyko konieczności hospitalizacji jest wysokie. Jednorazowa opłata takiego ubezpieczenia jest o wiele mniejszym wydatkiem, niż pokrycie kosztów hospitalizacji w Stanach bez żadnego ubezpieczenia.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Murale w Nowym Jorku — street art i jego odsłony

Lotnisko LaGuardia w Nowym Jorku- praktyczne informacje

Następny

Dodaj komentarz