Rejs statkiem po rzece Hudson

Tagi , , , , , , , ,

O podróży do Stanów Zjednoczonych marzy mnóstwo osób. Nie ma się co dziwić – państwo to jest niezwykle zróżnicowane, zarówno jeśli chodzi o przyrodę, jak i architekturę. Jednym z najchętniej odwiedzanych miast w USA jest Nowy Jork, który już od wielu lat jest wymarzonym kierunkiem turystycznym wielu osób. Jest to światowe centrum mody, architektury i sztuki. Można w nim znaleźć mnóstwo atrakcji. Jedną z form zwiedzania Nowego Jorku jest rejs statkiem po rzece Hudson. Ten typ podróży nie jest może aż tak popularny, jednak warto się na niego zdecydować. Ile kosztuje rejs statkiem? Ile może trwać? Co można zobaczyć podczas rejsu?

Planujesz zarezerwować nocleg przez Booking.com? Zarezerwuj przez ten link.
Ciebie to nic nie kosztuje, a ja pozyskam środki na następne artykuły. Z góry Ci dziękuję!
 

Dlaczego warto zwiedzić Nowy Jork?

Nowy Jork jest wspaniałym kierunkiem wakacyjnym. Znajdziemy tutaj mnóstwo atrakcji, o których słyszał chyba każdy. Miasto to może pochwalić się niezwykle ciekawą, bogatą i nowoczesną architekturą, która na każdym wywiera ogromne wrażenie. Nowy Jork jest także miastem kontrastów, dzięki czemu jest bardzo zróżnicowane. Na jego wyjątkowość wpływa także obecność kultur z całego świata, które tworzą ze sobą zróżnicowaną, ale zgodną całość. Przekłada się to również na kuchnię w Nowym Jorku. Znajdziemy tutaj typowo amerykańskie potrawy, ale również dania z wielu innych krajów. W Nowym Jorku można znaleźć mnóstwo zabytków i atrakcji, które są dobrze znane na całym świecie, takie jak Statua Wolności, Most Brookliński czy Time Square. Nie brakuje tutaj również galerii sztuki, muzeów czy teatrów. Nowy Jork to miasto, w którym tradycja i kultura przeplatają się z nowoczesnością, co ma duży wpływ na niesamowity klimat miasta i czyni go tak wyjątkowym.

Nowy Jork od innej strony – rejs statkiem

Wiemy dlaczego Nowy Jork przyciąga tak wiele osób. Teraz warto także rozważyć rejs statkiem po rzece Hudson. Dzięki takiej formie zwiedzania możemy podziwiać miasto z nieco innej strony. Podczas rejsu zobaczymy mnóstwo atrakcji i najlepszych widoków w mieście z niezwykłego punktu widzenia. Rzeka Hudson od zawsze była bardzo ważnym szlakiem i odegrała dużą rolę w historii Stanów Zjednoczonych. Niegdyś była ona jednym z najważniejszych wejść do miasta. W obecnych czasach ustępuje ona innym wejściom, ale wciąż jest bardzo ważną drogą wodną. Rejs może być niezwykle ciekawą alternatywą dla innych rodzajów zwiedzania. W ciągu kilku godzin można zobaczyć większość najbardziej reprezentatywnych części Nowego Jorku z zupełnie innej perspektywy. Dodatkowo sam rejs jest bardzo ciekawym przeżyciem. Jest to połączenie zwiedzania z wypoczynkiem. Wokół błękitne wody rzeki, świeże powietrze i promienie słońca na twarzy. Taki rejs może być bardzo odprężający i sprawi, że podczas urlopu nabierzemy mnóstwo sił i energii. Rejs po rzece jest także świetną okazją do wykonania wielu interesujących i przepięknych zdjęć na tle miasta.

Rejs statkiem po rzece Hudson – ceny

Koszty rejsów po rzece Hudson mogą się nieco różnić w zależności od kilku czynników. Jednym z nich jest czas trwania. Dłuższe rejsy są zazwyczaj droższe niż te krótsze. Należy pamiętać, że zapłacimy za bilety o wiele mniej, jeśli zarezerwujemy je z dużym wyprzedzeniem. Warto mieć również na uwadze fakt, że często pojawiają się różne promocje, dlatego należy sprawdzać różne strony, jeśli chcemy zaoszczędzić. Ceny biletów za rejs po rzece Hudson zaczynają się od około 170 złotych. W cenie biletu często wliczone są także posiłki, ale możemy także zdecydować się na opcję bez jedzenia.

Ile trwają rejsy po rzece Hudson?

Czas trwania rejsu, podobnie jak ceny biletów, może się różnić. Niektóre trwają zaledwie godzinę, a inne nawet sześć godzin. W trakcie trwania krótszych rejsów mamy nieco mniej czasu na podziwianie zabytków Nowego Jorku, ale wciąż jest to bardzo atrakcyjna wycieczka. Podczas rejsu można wsiadać i wysiadać na kilku różnych przystankach, aby móc z bliska podziwiać atrakcje, jakie oferuje Nowy Jork. Stacje te różnią się w zależności od typu rejsu, ale każda z nich pozwoli nam na oglądanie wspaniałych zabytków miasta. Ilość przystanków także może różnić się w zależności od rodzaju rejsu. W przypadku krótszych rejsów zazwyczaj jest sześć przystanków, jednak podczas dłuższego rejsu może być ich więcej.

Rejs statkiem po rzece Hudson – co zobaczymy?

Rejs po rzece Hudson pozwoli nam na zobaczenie wielu atrakcji Nowego Jorku, wliczając w to te najważniejsze i najbardziej reprezentatywne. Nowy Jork może pochwalić się zróżnicowanymi i pięknymi atrakcjami, które przykuwają wzrok każdego turysty. Jakie więc zabytki i atrakcje możemy zobaczyć podczas rejsu statkiem po rzece Hudson?

​Rejs statkiem – Statua Wolności

Jedna z najlepiej znanych i najchętniej odwiedzanych atrakcji nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Jest to posąg o wysokości 93 metrów, usytuowany na wyspie Liberty Island w pobliżu ujścia rzeki Hudson do Oceanu Atlantyckiego. Został wzniesiony w latach 1884-86 i wykonany w stylu neoklasycystycznym. Statua Wolności jest darem od narodu francuskiego, który miał upamiętnić przymierze Francji i Ameryki w trakcie wojny o niepodległość USA. Od 1924 roku uznaje się ją za narodowy pomnik Stanów Zjednoczonych.

Times Square

Słynny plac w dzielnicy Midtown, należący do Manhattanu. Znajduje się on na skrzyżowaniu Broadwayu i alei Siódmej. Times Square jest jednym z najważniejszych symboli Nowego Jorku. Jest on pełen reklam świetlnych i neonów, które stały się znakiem charakterystycznym tego miejsca. Times Square słynie również z obchodów organizowanych podczas uroczystości witania Nowego Roku.

Most Brookliński

Jeden z najstarszych wiszących mostów na całym świecie i niezwykle ważny symbol Nowego Jorku. Most Brookliński łączy ze sobą Brooklyn i Manhattan, czyli jedne z najpopularniejszych i najbardziej reprezentatywnych dzielnic Nowego Jorku. Most ten jest także bardzo istotny dla popkultury, gdyż często pokazuje się go np. w hollywoodzkich filmach.

Empire State Building – rejs stakiem po rzece Hudson

Bardzo dobrze wszystkim znany wieżowiec, który stanowi jeden z najważniejszych symboli w mieście. Znajduje się on w dzielnicy Midtown i znacznie przewyższa inne budynki, stojące w pobliżu. Jego wysokość wynosi 381 metrów (łącznie z anteną na dachu jest to 443,2 m).

Wall Street

Słynna ulica w południowej części Manhattanu, która skupia główne instytucje finansowe USA. Rozpoczyna się na Broadwayu i ciągnie się przez South Street przy East River.

Wybierz najtańsze hotele w Nowym Jorku

Poprzedni

Metro w Nowym Jorku

​Jak nowojorczycy spędzają Święta Bożego Narodzenia?

Następny

Dodaj komentarz